1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Victoria's Secret козметика за тело

Дискусија во 'Тело' започната од Blair.Bg, 7 август 2012.

 1. Blair.Bg

  Blair.Bg Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Devojke, da li koristite VS kozmetiku za telo i sta vam se najvise dopada?
   
 2. Blair.Bg

  Blair.Bg Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Victoria`s Secret kozmetika za telo

  Konkretno, zanima me da li ste probale sledece losione:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На skyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cielo5

  Cielo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  98
  Victoria`s Secret kozmetika za telo

  Јас ја користам козметиката од ВЦ од некои работи сум презадоволна но некои ме разочарале. Сјајчињата за уста и бронзерите се совршенство, а од лосионите го имам пробано 3от Coconut passion мене ми е супер, ако сакаш да го купиш не се мисли.
   
 4. Blair.Bg

  Blair.Bg Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Victoria`s Secret kozmetika za telo

  Ma i da hocu da kupim, u Beogradu nemam gde. :(

  Ako znate za jos neke losione da super mirisu, recite mi, pa videcu ako uspem da narucim od nekog iz Amerike. Probala sam jedan (Exotic Bloom) i malo je reci da sam ODUSEVLJENA, miris je fenomenalan, dugo ostaje na kozi, ma diiiivno...

  Inace, cujem da VS moze da se nadje u Skoplju...
   
 5. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.763
  Victoria`s Secret kozmetika za telo

  Јас сум презадоволна од лосионите за тело, мирисите ми се совршенство и нешто несекојдневно. И спрејовите за тело ги сакам, само што се млаку помрсни. Се што имам пробано ми било супер
   
 6. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  443
  Пол:
  Женски
  Victoria`s Secret kozmetika za telo

  Јас ги користам лосионите и преубави се немам коментар ја прават кожата мека и многуууууу мирисаат а мирисот долго трае ;)
   
 7. Blair.Bg

  Blair.Bg Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Jel mozete da napisete koji vam se losioni konkretno dopadaju? :)
   
 8. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  jaс ги користам лосионите и парфемите и премногу ми се допајгаат...
   
 9. aways

  aways Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  660
  Имам користено парфем од VS. ( тоа беше од мајка ми подарок кога беше Лондон )
  каде има продавница од VS во Македонија ?!
   
 10. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
  Производи на VS има во Космо во ГТЦ.
   
 11. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  јас од VS користам само парфем и ласион Lost in Fantasy :D [​IMG] [​IMG]
   
 12. Despina.M90

  Despina.M90 Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  Jas go koristam love spell kremot za telo.
  Mmmmmmm preubav e
   
 13. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  1.085
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам козметуиката на ВС

  Моментално од спрејчиња ги имам Lost in fantasy и Love spell и за двете можам да кажам дека се преубави.. долго се задржува мирисот на телото иако по некое време јас не си го чувствувам на себе :) , а и долго трае посебно го забележувам тоа бидејќи се "бањам" со него :)

  [​IMG] [​IMG]

  Исто така ги имам и путерите за тело од истите колекции, па и за нив можам да кажам дека сум задоволна, ја хидрираат кожата и мирисот трае и до 24 часа, за облеката да не правам муабет :)

  [​IMG] [​IMG]

  Го имам и овој сјај за усни
  [​IMG]
  и убав сјај дава, се задржува, ама си е и многу леплив :)
   
 14. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  вчера ми ги донесоа овие [​IMG] [​IMG]
   
 15. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG] Моментално го користам,повторно и мислам дека засегош ќе ми остане омилен мирис од ВС.
  Ги имав и Berry kiss,endless love,amber romance, убави се ама ниту едно не е како Пјур седакшн.
  Денеска го мириснав и [​IMG] Moonlit jasmine прекрасно мириса.

  Општо не само што мирисаат преубаво туку и лосионите се многу хидратантно/мрсни ја прават кожата мазна,хидратирана и миризлива :up:
   
 16. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.016
  Шо цена имат овие лосиони ? :?:
   
 17. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  1150 ден.
   
  На nonenceee му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Мене многу ми се допаѓаат! :)
   
 19. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  А во Космо, во Сити мол има производи на ВС и како од прилика се двишат цените? Претпоставувам се соленки :D
   
 20. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  1150 ден се спрејовите и иста цена се и лосионите и путерот за тело.