1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Victoria's Secret

Дискусија во 'Мода и стил' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Што мислите за девојките поточно за ''ангелите'' :D Дали ви се допаѓаат ревиитe,колекциитe,парфемите,забавите,аксесоарите, и милион други нешта на Victoria's Secret??...Јас уживам да ги гледам,прекрасни се....а и кога би имала доволно парички би си купила нешто :lol: :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На CucixD и MDonovich им се допаѓа ова.
 2. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Прекрасни се и манекенките и сите колекции, ревиите се ептен гламурозни и стварно би сакала и јас да има продавница во Мк па да може да си купиме по некои парче, а знам дека многу девојки си порачуваат од Америка па по некои пријатели им ги донесуваат. Од манекенките најмногу ми се свиѓа Адријана Лима, Хајди Клум и Жизел ( не знам дали е уште во Викторија Сикрет или си даде отказ) :^)
   
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Па не е Жизел повеќе,не е од 2007 во ангелчињата...Исто е добра и Алесандра Амбросио..
  [​IMG]
   
  На MDonovich му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Ги обожавам креациите на ВС. :D
  Очите ми се одмараат кога ги гледам. А од моделите најубави ми се Лима, Александра А., Жизел беше една од најубавите. А Хајди Клум некако ми е многу остарена. :D
  И јас сакам да отворат бутик на Вс тука во Македонија, да не се мачиме да нарачуваме.
  Вики ми ја погоди темава :hug:
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Јас преку нет си нарашувам од Victoria's Secret, до сега имам купено три пара купаќи, гаќи и маички. Добар квалитет се. Само кај нас не утепаа со царината, некој ја има купено лиценцата за Victoria's Secret, иако нема отвирено продавница, сепак си ја чува , а поради тоа ми ги царинеа како нафта да увeзувам :D
  Инаку не се скапи, за такви модели и дизајни навистина вредат дадените пари, и од тука да купувам истите пари ќе ги дадам, а има и големи попусти.
   
 6. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  138
  Прекрасни се сите милина да ги гледаш,ги обожавам,баш сакам и кај нас да има продавница Викториа сикрет..најслатка ми е Миранда Кер,срцка :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Savana93, CucixD и MDonovich им се допаѓа ова.
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.453
  Допаѓања:
  146.680
  Па не знам дали е возможно да има откупено лиценца,а да нема отворено продавница...мислам дека не е можно тоа,мислам дека се царини се што стига како пратка со производи кои се купени од странство.Зошто братучед мој порачува опрема за тетовирање од Америка често и секогаш му ја царинат,а исто така таква нема тука кај нас.
  Инаку,колку те чинеше едно парче ако не е тајна?!Мислам со се достава и царина и се...мене малце тоа ми е,да не ме опељушат солидно,па да треба да ги урамам гаќите и од жал да не ги облечам.
   
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  Јас бев на идеја за отварање ваква продавница..затоа што моја блиска другарка работи за америчка шпедитерска фирма..Ама она кога си нарачуваше од Викториас и ги носеа наши луѓе од таму затоа што вика дека царината е голема..Така да и плус поскапи се и ќе те треба тука да се продаваат со цени кои верувам за наш стандард е многу..Така да ништо од идејата..Али никогаш не вели никогаш! ;)
   
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Ние нарачуваме повеќе другарки, и ни се собира голема сума за нарачка, шипингот е бесплатен, ама кога ни дојдоа јас платив плус 30 евра повеќе од она што сметав дека ќе го платам(а имав нарачка од околу 70 евра ) , и се тоа за царинење. Отворете на страната на Victoria's Secret ќе видите дека цените им се пристапни, ама царинава не одра. Од Америка пратката стигна за три дена, а тука за да ја царинат чекавме 10 дена .Братучед ми има бутик и он ми кажа дека најверојатно Алек-Теранова или Фешнгруп ја имаат купено лиценцата.
   
 10. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MDonovich му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Ги обожавам значи. Прекрасни се. Омилена.... Хајди Клум дефинитивно. :*
  [​IMG]
   
 12. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ептен си сакам ангелите и производите на Victoria's Secret :$
  до сега имам неколку производи користено, ама донесени од Aмерика - гаќички, лосиони за тела обични па и со светки, сјаеви за уста, парфеми... и да имам ташна, и мноооогу си ја сакам :$
   

  Прикачени фајлови:

  На MDonovich и pink4ever им се допаѓа ова.
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MDonovich му/ѝ се допаѓа ова.
 15. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  можит некој да ми даде страна каде што порачувате? :$ јас живеам далеку од мк,во друга држава,па ке се распрашам дали имат вс продавница во нашиов град :)
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  [​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]-балерина бејбидол :)
  [​IMG]
  ^ Миранда Кер
   
 17. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  http://www.victoriassecret.com/
   
 18. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  во склоп со темата ќе си прашам овдека а не во СДП :$ кога порачуваш онлајн за производите на викториас сикрет, колку ти ги наплаќаат и како? ептен е скапооо? :wasntme:
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MDonovich му/ѝ се допаѓа ова.