1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Victoria's Secret

Дискусија во 'Мода и стил' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

  1. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На pink4ever, Juicy и macence85 им се допаѓа ова.
  2. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Женски дали некоја знае како одат величините за кожните јакни од В. С.? И дали се квалитетни? Многу сакам да си земам една, прекрасни ми се! :inlove: :inlove: :inlove:
     
  3. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Има големини од Extra small (XS) до Extra Large (XL) ама зависи и од моделот на јакната. А за квалитетот не знам.
     
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    На icy и Caramelle им се допаѓа ова.
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Остај што се девојките бомба сами по себе :sweat: него види ги ти граднициве. Ем фино лепо изгледаат, онака баш мераклиски, а и пуш-ап се.
    Морам да имам еден ваков дома, Victoria's Secret пуш-ап, и да не врши работа, барем ќе го гледам во фиока. :D
     
    На PortmaN му/ѝ се допаѓа ова.
  6. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ќути и јас сакам многу, не да ми треба пуш ап за моjoт 75ка градник, јес да има и тука пуш ап, ама сонувам за Викторија Сикрет, нека подигне малце бар визуелно, нека го полаже народот :D
     
  7. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Пуш апот и тоа како врши работа а и чуда прави ;) [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Бтв: татко ми сега ги виде сликиве, ќе се шлогираше човекот. :lol:
     
  8. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Ех да имам ваков корсет за св. Валентајн и те како ќе го развеселам маж ми- ќе полуди :o
     

    Прикачени фајлови:

    • 05.jpg
      05.jpg
      Големина на фајлот:
      73,3 KB
      Прегледи:
      265
    На Caramelle и rossonerka им се допаѓа ова.
  9. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Не да прави чуда, неможам да се изнагледам сама :D ко друга да гледам во огледало, не е можно....леле ги сакам сите, да можам цел каталог ќе си нарачам
    Инаку некој праша за величини, прилично им се големи бровите, јас онака носам S, а од викторија XS ми е таман....сеа за градници треба да си пробаш, малку е комплицирано, ама имаат на страната и сама да си измериш и да израчунаш што ти одговара
     
  10. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Од викторија сикрет имам едни пижамки по кратки и се преубави.Имав и едно млеко за тело, но искрено мене не ми се допаѓаше баш како мириса :tmi: А ете дел од наjновата колекција за валентин 2011 ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • vs.jpg
      vs.jpg
      Големина на фајлот:
      76,5 KB
      Прегледи:
      223
    • vss.jpg
      vss.jpg
      Големина на фајлот:
      84,2 KB
      Прегледи:
      223
    • vsv.jpg
      vsv.jpg
      Големина на фајлот:
      96,3 KB
      Прегледи:
      223
    • vvv.jpg
      vvv.jpg
      Големина на фајлот:
      101,2 KB
      Прегледи:
      223
    • vvvsv.jpg
      vvvsv.jpg
      Големина на фајлот:
      76,5 KB
      Прегледи:
      223
    На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  11. PortmaN

    PortmaN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    6
    Дали е до гаќичкиве или задниците :D
     
  12. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.180
    Допаѓања:
    23.862
    Викторија Сикрет. Имаат убави модели, се со ок квалитет, но се преценти. Барем кај нас. Ако ви текнува имаше една продавница во ГТЦ и беше изгор скапа. Ама нормално кај нас се е 5 пати поскапо. Колку за информација, работи од ВС во Америка на попуст можат да се најдат за 2,3,5 долари, купачи за 10, имам колекција цела за тело (спреј за тело, купка, млеко, паефем) купена за 25 долари.Секако дека има разлика од парче до парче, има некои работи многу скапи, ама повекето се со нормални цени. Ама рекламата си го прави своето, па се меѓу најбараниот бренд за долна облека во цел свет.

    Сепак, би сакала да им одам на ревија. Изгледа многу гламурозно и убаво
     
    На PortmaN му/ѝ се допаѓа ова.
  13. icy

    icy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3
    Едноставно ги обожавам :inlove: иако досега немам користено нешто од нивните производи и долна облека, но првото одење во usa се ке си изнакупам ... :!:
     
  14. PortmaN

    PortmaN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    6
    Дефинитивно нешто на што една женска особа не може да одолее е производ на ВС :) секоја посакува да има парче од нив.....можеби еден ден :(
     
  15. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
  16. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    А мене како што долната облека ми е слаба точка, едвај чекав во Америка да ми дојде платата и правец- Викториас Сикрет !!! Си изнакупив триста чуда, и бев мн изненадена од цените, очекував дека ќе бидат астрономски. Градников го обожавам .Чуда прави !.. Со него имам комплет танга.
    Овие танги беа 7 за 25 $, купував заборавив колку ми е доста:)
    На крај на каса ми дадоа подарок парфем и сјај за усни, феноменални се :)
     

    Прикачени фајлови:

    • V312020.jpg
      V312020.jpg
      Големина на фајлот:
      14,8 KB
      Прегледи:
      375
    • V309967_RC_EDIT.jpg
      V309967_RC_EDIT.jpg
      Големина на фајлот:
      76,1 KB
      Прегледи:
      375
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    [​IMG]
    Кер

    [​IMG]
    Каролина Куркова

    [​IMG]
    Адриана Лима

    [​IMG]
     
  18. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762

    Не се преценети туку за наши стандарди е премногу. Тоа што го продавале во Гтц било нелегално, некој си ги кпувал ефтино од таму и сакал тука да заработи, затоа и некои добиле таков впечаток. Но тие луѓе немаат никаква поврзаност со викторија сикрет. Исто ко јас да земам сега од дома да продавам спрејови по 1500 денари, а сум ги купила таму по 10долари....значи нема веза брендот со мене, јас заработувам на нелегален начин, искористувајќи ги. Никаде во европа немаат лиценца да продаваат. Значи впечатокот базирај го само на вс во америка
    Вистинските цени се дури и ефтини, за тие пари имаш далеку послаб квалитет, а за дизајн да не збориме, нема девојќа што не паѓа во несвест од вс :lol:

    За тоа дека некои се скапи, некои ефтини.... во ВС имаш производи за широка потрошувачка, шо може да го добие секој по пристапна цена. А имаш и производи кој не се наменети за секој, и неможе секој да ги има (ко градникот со дијаманти). Најчесто ваквите се по порачка на богаташи, наменети за нив и неможат да се најдат по бутиците. А она што го имаат во каталог и во бутик може да си го дозволи секој (зборам за американскиот пазар, пошо таму функционираат нели)

    Точно дека маркетингот игра голема улога, посебно во америка, ама ако нешто не вреди со маркетингот може да се задржи на пазарот една до две години, додека популацијата не се увери за неквалитетот. Маркетингот е само почеток, за да опстојуваат волку долко мора да постои и нешто повеќе од тоа
     
  19. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    E сега ке ми се смеете :$ Jас лани во Tурција кога бевме,така на поминување,чекавме 8 сати на аеродром и имаше голееми продавници,јас не сум запамтила дека купив нешто од BC,и сега средував точно завчера,и се сетив дека купив пудра за тело,сјајче и ми дадоја гратис ташна
    како за на пазар
    во Tурција беше многу скапо,изгор изгор,и јас земав најефтино што можев :rofl: еве ги работите девојки сега гледам на ебај многу ефтини спрејовите,парфемите 5долари,2долари :D препорачајте кој е убав спреј,парфем? :wasntme:
     
  20. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    На Stam и k.i.m им се допаѓа ова.