1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Victoria's Secret

Дискусија во 'Мода и стил' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

  1. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
  2. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Лина 24 јас го имам убаво е не е лошо,има некоја нота како на ванила,така по благ е :) Иначе мене најубав ми е (го користев предходно) овој http://www.victoriassecret.com/ss/Satel ... vsdWrapper многу убаво на чисто што би рекла јас хаха,а сега сакам да си го земам овој http://www.victoriassecret.com/ss/Satel ... vsdWrapper слично мириса на розевиот.
     
  3. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    го нарачав и јас PURE SEDUCTION ама не ми го донесе тоа, имала таков жолт ако сум го сакала, ама го немав мириснато па да не комплицирам сеа да кажам дали го сакам или не, за да ми го донесат во скопје, затоа прашав! иначе сите би ги пробала прекрасни се!
     
    На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Земи си го нема да згрешиш убаво сите се убави освен зеленото тоа мене не ми се свиѓа :)
     
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Спрејовите и парфемите се вода и миризливо масло.Мислам затоа и таму можеш да ги купиш ефтино.Завчера се прскав, другарка има спрејови и парфеми од ВС...значи траеше некој саат мирисот и толку.Името е Викторијас сикрет и тоа се плаќа.Преценето е затоа што е од УСА.
     
  6. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Јас доста време ги користам Гарден спрејчињата и баш ми траат,кога ќе ставам цел ден мирисам на него не ми ветрее,доста се долготрајни јас сум презадоволна,а братучедка ми имаше парфем тој Ох ла ла се викаше мислам и ич не траеше.
     
  7. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Јас коа ќе ставам млеко за тело или спреј од овие обавезно ме прашуваат што имам на мене....и ми трае долго
    Инаку заљубена сум во Pure Seduction. Нема мирис што го обожавам повеќе, баш pure seduction. Најмногу го сакам млекото за тело :)

    А исто ги обожавам и овие
    http://www.victoriassecret.com/ss/Satel ... vsdWrapper
    ја сакам пролетта поради нив. Едвај чекам да почнам да се шприцам. А кожата каква ми е мека после овие, мх мх....
     
    На Queen-b и tinkerbelll им се допаѓа ова.
  8. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Еј баш ме интересираше за овие спрејчиња,кое мириса убаво?Која боја?И каде ги има?Инаку и мене pure seduction ми е омилено го обожавам :inlove:
     
  9. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Светло розевото е најубаво, такво ептен нежно, чисто....пробај го обавезно. Јас и црвеното многу го сакам, ама тоа е ептен овошно и малку специфично, па може и да не ти биде многу по ќеф. Али розевото нема кој ме нема прашано што имам на мене :) земи си го, нема да згрешиш
    Инаку јас од Њу Јорк ги земав, незнам дали ме прашуваше за во Скопје некаде дали ги има....или си низ странство некаде :) ги има и за порачување на страната
     
    На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
  10. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Има дел од колекциите во Јуник, ги донесоа пред нова година.
    Да не кажувам дека ако на интернет на новогодишна акција 5 производи имаше за 20сетина долари, во јуник 3 за 3000ки ;)
     
  11. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Dios Mio :o Па повеќе ќе ми се исплати да ги порачам од таму и да си платам царина 1000ден
     
  12. Klaudi

    Klaudi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    39
    Дали можи да ми кажите како ги порачувате производите од Victoria's Secret ?Бидејќи сакам за летово да си порачам костим за капење, разгледував преку страната shoppingusa.com.mk кои се како главни дистрибутери за он-лајн шопингот,и ме интересира како оди постапката дали некој има порачано бидеќи ми е страв да не уплатам и да ме зезнат крајот.Дали некој има направено порачка преку нив или...?Доколку сте запознаени ве молам да ми пишите :*
     
  13. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Ирена може малку помош. Ми испадна за Bra size (34a) но пишува xs/s. А долниот дел ми испаѓа 34.5 за хипс - колкови па произволно :rofl: си земам да ми бидат xs. Но да не ја утнам работава. И кога ги ставам во shopping bag неможам да најдам кај да ги ставам бројкиве т.е. има само да бираш дали сакаш xs, s, m...?
    Леле збрка е ова, ај ако има некој време и знае да ми објасни молам.
     
  14. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Еве ти пример за шопинг бег


    Ете ја бројката на градникот (size). А доколку наместо бројка имаш xs, s, m....тогаш значи тој производ се продава само под тие величини, нема бројки, бројките најчесто им се за градници, додека костими за капење, блузи, пижамки им се вака со s, xs....Долните делови тешко да најдеш величини со бројчиња

    Значи ако разбрав што прашуваш :) за градници бираш бројка, за останато буква :) го има или едното, или другото, двете на ист производ - не
     

    Прикачени фајлови:

    На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
  15. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Јас имам градници од Викториас...34а се.Значи тоа е негде S што ми одговара мене.Инаку со европските одговара на 75а или б...Направи сега ти споредба со европскиот број кој ти одговара па така ќе знаеш поточно кој бр кај нив да нарачаш.
     
    На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
  16. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    Стилот на Alessandra Ambrosio

    Што мислите за стилот на Алесандра Амбросио?

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  17. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Стилот на Alessandra Ambrosio

    Па мене ми се допаѓа се што носи добро и стои и знае како да го носи, а има и убаво тело така да што викаат и вреќа да облече убаво ќе и стои :)

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  18. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Стилот на Alessandra Ambrosio

    Искрено, ништо посебно не ми е. Не ја гледајте долната облека на Викторија Сикрет, други и ја бираат и не е нејзина и не може да се стави во стил на облекување мислам долна облека е. А веќе тоа што го носи како облека и комбинации ништо посебно, да не знам дека е она не би свртела поглед кон неа. :?:
     
  19. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Стилот на Alessandra Ambrosio

    Абе ајт за женава е секси (јес да порано со неколку килца повеќе беше посекси) и убав лик има. Али Александра Амброзио во модниов свет можам само да ја коментирам за убавина и сексипил, ама стил? Девојкава си е сосема просечна, онака слатка се појавува на црвениот килим еднаш годинишно и само на промоции на викторија сикрет. Зашто толку и е сликана за да се види стилот.

    Тука ми е убава...
    [​IMG]
     
    На sweetheart10 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Обожавам се што е Victoria's Secret :inlove: Кога би имала можност да отидам негде кај што имаат нивна продавница и да имам финансии мислам дека цела продавница ќе ја купам :)

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]