1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Vintage style

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 21 декември 2010.

  1. Gemma

    Gemma Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Едноставно го обожавам! Но морам да признам дека не се облекувам така.
    АКо сте љубители на винтиџ следете ја девојкава Idda van Munster има прекрасен и уникатен стил. ;)
     
    На IvannaT му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    Hey vintage lovers! Неодамна открив една дизајнерка Lena Hoschek која мислам дека креира vintage инспирирана облека. Дури и Lana Del Rey носела таков фустан од дизајнеркава... :l::l::l:

    [​IMG]
    [​IMG]

    Еве и дел од облеката од Lena Hoschek...

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Повеќе облека може да видите на страницата

    http://shop.lenahoschek.com/online-store.html


    Незнам за вас, но мене лично многу ми се допаѓаат овие винтиџ инспирирани парчиња :inlove:
    Што мислите вие?
     
    На Dadusicka, Gemma, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Vintage, Boho и 90' Grunge ми се омилени стилови :inlove:
     
    На teteks и Briar Rose им се допаѓа ова.
  4. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    4.648
    Каде да најдам во Скопје предмети за поклон, во бохо стил, рустичен? За другарка ми се :) Може да се обетки, или некој украс за во соба функционален
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.547
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа многу винтиџ стилот но не се облекувам така. Кога бев средно имав различен стил од другите, емо, па метал, и сите зјапаа во мене затоа што се двоев. Не го сакав тоа зјапање па постепено се изедначив со толпата. Некогаш ставам посмела шминка и дури и тогаш се соочувам со туѓи љубопитни погледи, а камоли да имам ваков стил... Со оглед на тоа што ретко кој така се облекува, знам дека многу внимание би привлекла, а тоа не ми е баш пријатно. :)
     
    На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
  6. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    пред некое време дознав дека во бугарија има vintage сесија, те облекуваат во некој фустан како од 20ти век, или на пример како викторијанка или кан кан девојка, те средуваат и ти прават комплетна фотосесија и освен тоа и албум ти даваат од сесијата, па ме интересира дали знаете и кај нас да има вакво нешто
     
  7. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.896
    Допаѓања:
    103.010
    Пол:
    Женски
    Мене ми се допаѓа премногу овој стил на облекување (поготово здолништата и фустаните) , навистина е тешко да се најде облека низ продавнициве , познавам една жена што ги порачува фустаните од Англија..
    Имам желба да си земам еден фустан , ете да го облечам баш за роденденот на ќерка ми , што мислите за овие два

    [​IMG]
    [​IMG]