1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Vis a Vis (Locked up)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Marija 1999, 18 април 2020.

 1. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Здраво женски,ова е шпанска серија која се случува во женски затвор,а главен лик е Макарена која е грешно обвинета за дело кое не го направила.Глуми и Наироби Money Heist. Само што изгледав 2 епизоди и навистина ми се допага.Какво мислење имате за неа?ИМДБ :8.6 ОЦЕНА.
   
  На Lollipop_123, AngIv и Jane.Birkin им се допаѓа ова.
 2. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Еве како е и на англиски
   

  Прикачени фајлови:

  На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Јас почнав да ја гледам пред неколку месеци и преинтересна ми беше, втора сезона негде стигнав. Сега живеам во друга држава и на овој Нетфликс ја нема, се разочарав ептен..
   
  На darlingdragon и Marija 1999 им се допаѓа ова.
 4. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Da stvarno e super,cela vecer ja gledav :D
   
 5. Jane.Birkin

  Jane.Birkin Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  1.939
  Пол:
  Женски
  Јас моментално ја гледам..стигнав до 2 сезона и серијата е прекрасна :inlove: Макарена ми е многу убава исто и црнката:inlove:
   
  На Marija 1999 и Juicy им се допаѓа ова.
 6. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Хаха да исто
   
  На Jane.Birkin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  25.670
  Пол:
  Женски
  Дали е слична како Orange is the new black или Wentworth?
   
  На Nellie и Marija 1999 им се допаѓа ова.
 8. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Set up by her lover to take the blame for corporate fraud, Macarena Ferreiro, a naive young woman, finds herself locked up in a high-security women's prison surrounded by tough, ruthless criminals.
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nellie

  Nellie Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  1.326
  Пол:
  Женски
  Добра е, изгледана ми е уште лани. Мене Зуле ми е омилена, секоја чест на глумицата . Тере и таа е пресмешна, слична на Orange is the new black ама си држи своја линија.
   
  На BejbiBlu, darlingdragon, Marija 1999 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.332
  Допаѓања:
  20.882
  Пол:
  Женски
  Баш пред некој ден ја догледав сега чекам да искочи Vis a Vis: El Oasis, најверојатно ќе е продолжение на серијата. Ја имам изгледано и oitnb ама морам да признаам дека оваа многу повеќе ми се допаѓа.
   
  На Marija 1999 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Arja

  Arja Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Не ја гледам Orange is the new black, ама читав на интернет дека ова е уствари шпанската верзија на Orange is the new black.
   
  На ane.bella и Marija 1999 им се допаѓа ова.
 12. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  lelele kazi sto se desi na kraj jas izgledav 10 epizodi mnoguuu me interesira pisi mi vo poraka ili napravi takvo spoiler HAHA
   
 13. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  sto se sluci na kraj od serijava nikako ne mozam da najdam mn me interesira
   
 14. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Fabio so koj ke bide na kraj?
   
 15. Lollipop_123

  Lollipop_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  1.717
  Пол:
  Женски
  Предобра е серијава, до средина на втора сезона сум и ми се допаѓа тоа што има јаки дешавки во секоја епизода, не е цело време истото монотоно, те држи во неизвесност. На моменти ми е жал за Макарена некои работи и се дешаваат ради татко и и брат и.
   
  На Marija 1999 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Da mnogu mi se dopagja.Znaete kade moze da se gleda 5 ta sezona?Vcera izlegla.
   
 17. Lollipop_123

  Lollipop_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  1.717
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам на Нетфликс
   
 18. Estranged

  Estranged Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  24.514
  Серијава е завршена веќе, нема и нема да има нова сезона. Сезона 4 е последна.
  Тоа за кое зборуваш е нова серија Vis a Vis : El Oasis, која е sequel на Vis a Vis.
   
  На Marija 1999 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  e da, duri sabajle procitav. Kade moze da se gleda taa? Ti blagodaram❤️
   
 20. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  1.104
  Пол:
  Женски
  Се опседнав со овој Фабио. Баш маж ми е. А и погледот му е мммм:inlove:
  Ќе биде ли до крај на серијава или да не ја глеам, до крај на втора сезона сум.
  Некако по грешка отворив карактери на википедија и видов дека до втора сезона е главна улога после само се појавува.
  Ќе бидат ли со макаренкава на крај? Дај шепнете ми нешо ;)
   
  На Lollipop_123 и Marija 1999 им се допаѓа ова.