1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

VOGUE

Дискусија во 'Мода и стил' започната од karenin, 14 јануари 2011.

 1. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.172
  Дали ви се допаѓа овој сајт, а воедно и списание?
  Има се што и е потребно на една современа, елегантна, префинета и уникатна жена! Модни трендови, совети за стил и убавина, тотално се на едно место!
  Тука може да ставаме слики и интересни статии за моменталните посакувани модни изгледи.
  Уживајте! :inlove: :inlove: :inlove:

  http://www.vogue.com/?us_site=y
   

  Прикачени фајлови:

 2. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  На ana.ubavkata му/ѝ се допаѓа ова.
 3. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.172
  Valentino
  [​IMG]


  5 дена, 5 различни комбинации, една личност
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 4. Leea...22

  Leea...22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  110
 5. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.627
  Допаѓања:
  29.189
  Пол:
  Женски
  Vogue во странство е многу читано, додека кај нас не секој знае за него.
  Еве линк каде може да ги погледнете 10те најдобро облечени за јануари-1011.
  http://www.vogue.com/fashion/10-best-dr ... y-10-2011/
   
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  4.853
  Пол:
  Женски
  За Американците ова списание е модна библија
  И потполно заслужено :!:
  Сите модни трендови потекнуваат од него
  Често сум на нивната веб страница зашто има доста интересни и поучни работи
  Башка го имам гледано документарецот Септемвриско издание и сум воодушевена од тимот и работата на нивните уредници, погово од Ана Винтур
   
 7. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Дефинитивно е модна библија. Редовно мајка ми го купува па и јас покрај неа го читам.
  Секогаш има нешто интересно. Го О-Б-О-Ж-А-В-А-М!
  Ана Винтур е божица.
   
 8. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  When I die, I want to go to Vogue.
  Само тоа ќе го напишам.
  Библија, дефинитивно!

  Офтопик: иначе karenin такви слични пантолонки има во Кара, и баш се на попуст 400 денари.
   
 9. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
 10. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Дааа.. многу ми се допаѓаат насловните =)
   
 11. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  59
  Ма,дај,скоро никој од овие не се облекува убаво.Згора на тоа,лејди гага ја стаиле во листата |(
   
 12. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со тебе