1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Vremetraenje na seksot so vasite partneri?

Дискусија во 'Канта' започната од Lebedev, 25 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  Devojki pozdrav... jas sum masko imam 22god i sum so mojata devojka 2 i pol godini. taa mi e prva partnerka. ona imala 4 - 5 pred mene. e sega za seksot. za razlika od pogolemiot del na maski koi brzo svrsuvaat, kaj mene e obratna situacija. fizicki sum odlicno podgotven trcam po 7km dnevno od pocetokot na juni, i mislam deka na toa se dolzi mojata izdrzlivost. vo pocetokot na vrskata bese super iznenadena posto prethodnite deckovci izdrzuvale max 30min, no vo posledno vreme se somneva deka ne me pali... NE E TOCNO!! Ama nemozam da i dokazam deka ne e taka. i sega taa moja prednost se pretvora vo opasnost po nasata vrska. sto da pravam? pozz i fala vi - Lebedev
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.995
  Допаѓања:
  142.327
  А ти мислиш дека повеќе од 30 минути е убаво?! :D
  Убаво е ...секој трет пат,ама секој пат...досадно е,а плус почнува и да боли.
  Пробај да смалиш на 3 километри...

  Дупла тема.
   
 3. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  ne ni e dosadno. mnogu sme otvoreni eden so drug i ako imalo takvo nesto sigurno ke mi kazese do sega. seksot sekogas ni e raznoviden... a zosto sekoj tret pat poveke od 30min? prethodno kolku treba da trae? 15min :worried: ?
   
 4. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.367
  А што 15 мин малку ли се ??? добар секс е просечно 10 мин ... пола саат е претерана болка ... ако е тоа секојдневно ... ако е еднаш неделно се прифаќа .... и ако и е досадно верувај ми дека не е така леснод а ти рече еј досадно ми е ... обиди се ти да сватиш .... и намали ги километрите како што ти кажа и лилит . :rofl:
   
 5. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  Dajte be zenski... na drugine forumi site se zalat deka deckovcite nemozat da izdrzat poveke od 10min, pa ostanale bez orgazam nez kolku vreme, a vie mene me karate ovde :D se razbira deka seksot -- mislam na penetracijata -- ne trae saat i pol, ali predigrata ispod pola saat ne ni e. 15min za mene 15 ili nesto poveke min za nea, i posle tolku uzivame sto stvarno zaboravame na vremeto.
   
 6. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.367
  епа мил лебедев ... не е се до времетраењето ... туку и до начинот и до трудот кој двајцата го вложуваат .... вие пробајте да имате пожешка предигра но не толку долга ... па мене така ќе ми се смачи секој ден едно те исто ... и жена како жена ретко која од нас при секој однос доживува оргазам .... ние сме комлицирани ... така да... разговарај со женска ти сменете нешто ... и немој да мислиш дека ако сексот ви трае рпедолго се е супер ... поздрав до тебе :)
   
 7. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Епа штом толку уживате и заборавате на времето, што е проблемот? :D
  Уживајте си. Ама пошто кажа и смета на девојка ти долг секс и не ужива затоа што мисли дека не те возбудува, не се воздржувај, и скрати го!
  Глупости! :D
  Еве ти прочитај колку сакаат девојките у просек да им трае односот. Ти кажа веќе Лилит, дупла ти е темата!

  http://forum.femina.mk/seks/kolku-se-izdrzlivi-vasite-partneri-t702/
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.995
  Допаѓања:
  142.327
  Абе вие може и Тагоре да си го читате...не е никаков проблем.

  Сака меѓуредови да ти каже,прекрати,напорно ми е,па може и ти глуми оргазми ти ако веслаш долго,колку да прекинеш...па сега ти размисли си.
  А чекај сега,ти свршуваш,па она или како?!

  Aбе ако трае секој по час и пол,нема да имам време за дневни обврски раат да си обавам,нема да можам да одам,ќе изгуби од драж и тежина муабетот те сексот...ипак кога долгометражниот се третира како свечен чин ти е подраго,со нетрпение го очекуваш за максимално да се опуштиш и уживаш! :D
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  haha :D se razbira deka ne trae sekoj po 2 saata, ama ispod pola saat ne sme. osven na javni mesta. e togas adrenalinot mi e 100ka i svrsuvam za negde 15min i toa ponekogas so penetracija, a najcesto oralno me zadovoluva pa svrshuvam. inace ne mi glumi orgazmi, nemoze posto ja poznavam ko selski bukvar :D a za svrshuvanjeto - prvo ona ke se iznasvrshuva i koga ke rece -- aj tebe da te svrshime -- toa znaci deka nemoze vishe... a inace sex od 10min za mene ne e sex najiskreno....
   
 10. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  Razmisluvav za se ova sto do sega polemiziravme, btw fala vi na site sto pisavte, i na site sto ke mi pomognat. znaci razmisluvav i vaka resiv - nema da ja ubeduvam deka mi e seushte seksi, duri poveke odosto porano, tuku ednostavno ke i go otvoram prasanjevo za da gi vidi site vashi postovi, i ke ja prasam sto od ova se poklopuva so nejzinite potrebi... pozz4e do site - L
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.