1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

vrska so kolega koj e zenet ............i mn pokomplicirano

Дискусија во 'Канта' започната од krluska, 22 мај 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. krluska

    krluska Нов член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    zdravo devojki jas sum novaa na forumov .Vaka imam 34 god i predhodno bev mazena dolgi godini za mojata prv aljubov koj zivototo ni go napravi pekol namene i mojte deca mazena za nego od 20 god zavrsi vo zatvor gi izrasnav dvete pilenca vo prekrasni cuda.padnav vo golema depresija vo koja i samata se izboriv i izlegov od nea.No temav zapcnuva od ovde na 29 god se vrabotiv vo edna firma za gradeznistvo i konecno posle tolkav period sum megu luge so smeenje ,Iako minav los zivot nikogas ne ostavav vpecatok deka mie tesko sekogas se smeev.Pocnavme da se druzime edno malo drustvo na kolegi koi celo vreme bevme edni za drugi tuka postoese eden kolega koj bese postar od mene duri 16 godinino(godinite sekogas mi bile precka no vo ovoj slucaj ne) toj voopsto ne izgledase taka bas naprotiv mozea mn luge da mu pozavidat poln so humor i smea i ednas se dogovorivme da se vidime nasamo .Se sluci i toa go imavme prviot seks cisto onaka no rabotite posle nekoj period se prodlabocia mn poveke d sto ocekuvav sozdadovme nas svet polno so ljubov.Toj zenet so dve deca i jas so dve decinja mu rekov veruvaj toj zivot sto go imas e tvoj ovoj ovde sto go imame e nas jas nikogas ne bi bila od tipo da se zakanuvam ili bilo kako da nastetam na tvoite doma jas go sakam ova sto go imam tuka i sum mn srekna .Toj i predhodno pred mene imal vrska od 3 godini dodeka bil po tereni i bil vo brak.Nemozam da vi opisam koj sarmer e se vlubivme i sekogas bese tuka za menne kako i jas za nego se vljubiv do koska se gledavme skriskum vo edna kuka na vodno so godini ne izleguvavme vo javnost na rabota se odnesuvavme kako normalni kolegi po 3 godini go premestija od mojot odel dva sprata pogore ama tuka bese i uzivav koga go gledav .Megu vreme se zapoznava so edna devojka koja e stutuku vrabotena vo nasata firma koja voopsto ne e negov tip.Pocnavme da se druzime trojcata i da izleguvame na ruceci veceri koncerti bas stanavme dobri prijateli no jas primetiv deka taa se vljubuva vo nego ii mu rekov deka go saka a toj ko toj pa sto toa ne e moj problem te molam kazii za nas ili razgovaraj so nea objasnii deka nemozete da imate nisto no ne i se si bese kako predhodno.Koga ke izlezevme sekogas si odev poranko megu vreme poradi hormonski terapii od alergija sse popraviv 15 kg nesakav da vodam ljubov so nego zatoa sto fizicki si bev grozna sama na sebe ,so fakultetot zaglavivi ,bev mn potistena i od dr problemi me fati strasna ljubomora a nemase pricina pocnav da se povlekuvam veke ne razgovaravme kako porano koga i d ame prasa kako si jas velev super a nisto ne bes e.Dvajcata bea izineri a jas laborant se custvuvav nemokno deka ke go zavrsam fakultetot mn zaglaviv .Megu vreme zapoznav na fb eden tip koj posle nekoj period mi kaza deka lezi vo sutka za tepacka i iznuda na pari i vekek period od 2 meseci komuniciravme toa bese nesto novo interesno se smeevme duri pocna d ami se ragaat nekakvi custva ko nego ne deka go skav ama sakav da aizbegam od taa realnost duri imase intimni muabeti od tipot ke s evivime mozebi bi imale i seks bev zbudalena sama od sebe .Dvajcata kolegata i koleskata doznaa za nrgo i koga me prasaa rekov jas ne go znam koj e prv pat go gledav tie dvajaca pocnaa listi na muabeti i povici d ami vadat za da dokazat deka gi lazam vo red neka e i taka .so koleskata sednuvmae vo eden restoran i mi veli daj mi ja kartickata so tvojot imenik da gi snimam i jas velam ti si seriozna i taa veli da i velam zosto da se custvuvaam po bezbedno voopsto ne mi bese jasno ama ajde i mi si vrti i mi veli jas znam za kolegata i tebe i jas samo ja poglednav i nemav nikakva reakcija na toa znaev deka i kazal iako si rekovme nikomu polse 5 god toj poradi sto bese luti bese kazal ama ok.So nego strasni kavgi jas nikako ne priznavav za ovoj od FB i eden den mu rekov znam deka znaete deka ve lazam i milsev na ovoj nacinse stitev sebe ama zgresiv i povuci potegni mu kazav koga sami pocna d ame udira tolku loso so me frli na zemja i pocnav da mu kazuvam dodeka klocase po mene jas ne custvuvav nisto nitu glas izspustiv samo mu go gledav likot znaevv i malata vlubena koleska deka ima podzapalena ognot zatoa sto toa odese vo nejzin prilog .I taka so denovi se do pred nekoj den mi rece deka sum bila za lecenje i deka ne sum normalan sto voopsto komuniciram so zatvorenik i deka samo umno bolni luge go pravat toa pocna da mi vadi listi od povici i d ami bara objasnuvanje nemozev veke nebevneogva sopstvenost ne pobarav da ja ostavi zenamu znaev za golemata ljubov od koleskata i niv dvajca kaj nea vo stan no znam deka i se nema sluceno nisto prekinavme pred nekoj den mi rece ne mi se javuvaj ne mi pisuvaj ne mi doagaj vo kancelarija od prvin mi bese tesko ama eve dva dena se pomalku i mi veli znam deka tesko ke me prebolis ,deka sum bila nikakva i deka mie najdobroto nesto sto mi se slucilo vo zivotot ,i milion navredi ama toa e stoe so ovoj so fb prekinav konakat i se svestiv deka i navistina gresam nikogas ne gi osuduvam lugeto i nesakam a koleskata mi prizna deka e vljubena vo nego i sto i jas i go rekov da znam i jas isto kako d ase odnesuvam vo ovaa situcaija jas so nego neveruvam deka ke imam nesto poveke od edno zdravo idali trebase custvuvam vinovna za onoj od fb i dalie vo red da mi vadat podatoci od razgovori i broevi i dali treba d agi opravdam poradi toa veke nisto neznam i ne razbiram
     
  2. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    1.580
    Мене ми е жал за жена му дома.
     
    На cresa-jagoda, mssuniquee, crimson и 16 други им се допаѓа ова.
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Насловот како Топшоп реклама: "Но, тоа не е се....и многу покомплицирано, за само 399 денари" :D
     
    На Евроазија, teressa, martine и 12 други им се допаѓа ова.
  4. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.696
    Пол:
    Женски
    Море оваа ќе да е за повеќе пари :rofl:

    Туку кое е прашањето во целиот текст ?
     
    На LivingGlam, kukla21 и Mr. Right им се допаѓа ова.
  5. krluska

    krluska Нов член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    ti si 100%vo pravo ama veruvaj zenata ne izlaga od doma celo sie vrzana za domce i ne se zamoruva mn toj sto kako pravi ili e pomirena so setoa jas dosega i po tolku godini ke raskopuvav da vidam sto se sluciva
     
  6. krluska

    krluska Нов член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    dali KAZANOVAVA treba da se custvuva povreden od celatta situacija sto taa komunicira megu vreme so nekj od ffb i mu nema priznaeno za toa bez razlika koj e dr
     
  7. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Ти место да кажуваш како ќе раскопуваш да си на место на жената, чукни ја главата и раскопај малце низ твојот живот.
    Досега доволно си направила. Мислам дека е доста.
    Тргни се од „казановата“ и нека не ти е гајле дали е повреден или не. Дома те чекаат деца.
     
    На cresa-jagoda, Victorian, kukla21 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Еј не е интересно толку вака. Засоли уште малце причава. Почнувам да го замислувам Казановава ко Џорџ Клуни во рани 40ти. :whew: :D
     
    Последна измена: 22 мај 2016
    На marama, DigY, Victorian и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    @krluska кај се твоите деца во целата оваа ситуација? Додека ти се ебаваше со чичево по куќи на Водно, со кого беа твоите деца? Засрами се. Ништо не си научила од пропаднатиот брак, кој после ова што го прочитав, не знам баш по чија вина пропаднал. Ај што не се цениш себеси па си дозволила уште толку да те понижуваат, да ти вадат листи од повици и најстрашно- да те тепа некое курвариште а ти да не пријавиш во полиција. Иако целата приказна ми звучи толку дрољасто, ти не си прошла којзнае колку убавини со тој, а ако си била вистинска жена ќе си се соочела со сопругата бидејќи ако не си сакала крај на нивниот брак ти си паднала ептен ниско, си заглавила.
    А и каков пример си за твоите деца кои имаат едвај 14 години. Годините кога си им била највеќе потребна, ти си ги поминала по секакви куќи, криејќи се од светот како да си најголема ороспија.
    За затвореникот не планирам да коментирам. Без разлика на колегата ебачот, оваа затворска сапуница доволно бедно звучи и без да се коментира.

    Едвај ти го дочитав мислењето, дај барем пишувај малку пописмено.
     
    На okcenzi, martine, cresa-jagoda и 22 други им се допаѓа ова.
  10. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ни точки, ни запирки, ни мали, ни големи букви...и после си заглавила со факултетот, па научи се да пишуваш, најосновни работи барем :!:
    Викаш имаш 34 години, разведена со деца. Наместо да им посветиш внимание на децата, сигурно низ тежок период поминуваат поради разводот, ти одиш со женети луѓе. Ајде во ред е да бараш некој маж, ама барај разведен или неженет што би те прифатил со децата, а не да растураш бракови. Со него си знаела дека ништо нема да има сериозно и сепак си одела, си губела време.
    Искрено не ни разбрав што си пишала, значи овде нема да најдеш одговор да твоето прашање, туку сите ќе те осудат. Џабе си отворала тема, сама си крива сега сите кога ќе ти се нафрлат.
    Инаку, прво спомна дека маж ти бил во затвор, па после дека на фб си се допишувала со некој затвореник,па си посмислив дека ќе има преврт на крај и дека всушност тој затвореник е бившиот маж :!:
    Жена од 34 години, со деца, наместо да си гледа домот, децата, работата, таа се секса со женети, си се допишува со затворениц од шутка па и уште се заљубила...сигурно 34 имаш? да не имаш 14 год?
     
    На okcenzi, cresa-jagoda, samovila.red. и 9 други им се допаѓа ова.
  11. krluska

    krluska Нов член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    devojkii ovaa tema se skroz
     
  12. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Пола саат читав ради тоа грешките и на крај си велам-чекај бе, што прочитав?? :emo:
    Имам само еден коментар-толку многу си неиживеана што на стари години си се проку...ла. Греота за децата.
     
    На okcenzi, cresa-jagoda, Pcelka94 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. krluska

    krluska Нов член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    devojki ovaa tema e netocnai nema vrska ova mi se slucuva na sekoja socijalna mreza kako mozam da izbrisam se i kade da se obratam mi stigna poraka
     
  14. krluska

    krluska Нов член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    ovaa spanska sapunica e netocna ke ve molam pomognete da se zatvorat vakvi glupostini
     
  15. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Втор дел кога :rofl::rofl::rofl:
     
    На Bender Rodriguez, Victorian, Аliсe и 3 други им се допаѓа ова.
  16. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.995
    Допаѓања:
    279.294
    Нема бришење.
    Сега сите збираат 2+2 и думаат дали знаат некој со таква историја во својата поблиска/подалечна околина.
     
    На kukla21, Rose96, MilaP и 3 други им се допаѓа ова.
  17. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На mssuniquee, Bender Rodriguez, Victorian и 5 други им се допаѓа ова.
  18. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ova go chitash i ne znaesh dali e za smeenje ili za plachenje.
     
  19. krluska

    krluska Нов член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    како нема бриж па зар ова изгледа на нешто нормално како да се направи да се прекинат дискусиите
     
  20. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    E nema moderatorite da sedat da brishat zatoa shto ti taka sakash. Temava sigurno kje ide vo kanta, ama nikoj nema da se nafati da ja brishe :D
    Sfati sega deka treba da pochnesh da ukluchuvash mozok pred da pravish bilo kakva postapka vo zhivotot?
     
    Последна измена: 22 мај 2016
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.