WandaVision (Disney+)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Stephen Amell, 9 февруари 2021.

 1. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  14.626
  Пол:
  Женски
  wandavision-poster-1600668936.jpg

  WandaVision е американска телевизиска минисерија, базирана на ликовите од стриповите на Марвел, Wanda и Vision. Дејствието на серијата се случува после настаните на филмот Avengers: Endgame (2019). WandaVision е во продукција на Marvel Studios.

  WandaVision премиерно беше прикажана на 15 јануари 2021 година и ќе трае девет епизоди до 5 март (до сега се испаднати пет епизоди). WandaVision е првата серија во четвртата фаза на MCU.

  Wanda и Vision живеат идиличен приградски живот во градот Вествју, обидувајќи се да ја сокријат својата вистинска природа. Но како што поминуваат децениите, парот се сомнева дека работите не се како што изгледаат.

  Главни улоги: Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Kat Dennings, Kathryn Hahn, Randall Park и Teyonah Parris.

  IMDb оцена: 8/10.  Ја гледа некој серијата?
   
 2. onladybug

  onladybug Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Јас планирам да ја почнам.
  Со оглед на тоа што сум huge MCU фан, i'm too excited for what's coming.

  Прочитав одлични коментари по социјалниве мрежи, што едвај се воздржувам да не ја почнам.

  Да помини испитнава и одам во Wanda world.
   
 3. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  14.626
  Пол:
  Женски
  Ја изгледа некој 7-та епизода?:D

  tenor.gif
  Јас сум вака.:D

  Од сите очекував да бидат villian, само од Agatha/Agnes не.:D
  Дејствието се одвиваше малку поспоро. Се надевам ќе добиеме повеќе објаснувања во наредните две епизоди. Една од подобрите серии што ги имам гледано.
   
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.863
  Допаѓања:
  125.444
  Пол:
  Женски
  Опседната сум. Чекам да завршам со обврските за денес да исчистам ден и рает да гледам новата епизода. Не знам како ќе се помирам ко ќе заврши уште некоја недела. :u:
   
 5. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.294
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам серијава :inlove:.
  Никогаш немаше да погодам дека Агнес меша прсти. Се' ми помина низ глава, секакви сценарија и теории ама Агнес?? :D
  Малце ми беше сомнителна ама мислев дека тоа е така зошто Ванда ја контролира.

  Ме интересира што ќе се случи со Вижн на крај. Сакам да остане жив ама како што кажале од Марвел, серијава ќе заврши тажно. Искрено не сум подготвена за тоа :x. Си викам зар после Endgame уште ќе не уништуваат? Колку време помина уште не сум добра од финалето :shake:.
   
 6. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  14.626
  Пол:
  Женски
  Само што ја изгледав 8-та епизода.

  Интересно ми беше со целиот тој throw-back во детството на Wanda. Не го сфатив делот со Scepter-от и мајнд стонот.:^)
  И на крај Wanda испаѓа дека е виновникот, кога ја изгради куќата и кога го врати Vision?
  Едвај чекам следна епизода и јас прочитав дека ќе е тажна.
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.527
  Допаѓања:
  51.186
  Пол:
  Женски
  Немав ништо за гледање, па серијава ми се вртеше низ фб и реков ај да видам што е, а не ни прочитав дека е марвел. Не сум запознаена со Марвел, па серијава како stand alone си ја изгледав. И предобра е, ми остави огромен впечаток. Веројатно затоа што опфаќаше подлабоки работи, како болката и што може таа да направи.
  Одлична глума, кастинг, совршенство.
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.774
  Допаѓања:
  76.507
  Пол:
  Женски
  Ванда ја обожавам, серијава испаднала одлично и не ме разочара ниту една епизода.
  Буквално се исклучив на неколку часа и ја завршив на едно седнување.
  Прекрасна серија, се изнаплакав на некои делови.