1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

WandaVision (Disney+)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Stephen Amell, 9 февруари 2021.

  1. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.134
    wandavision-poster-1600668936.jpg

    WandaVision е американска телевизиска минисерија, базирана на ликовите од стриповите на Марвел, Wanda и Vision. Дејствието на серијата се случува после настаните на филмот Avengers: Endgame (2019). WandaVision е во продукција на Marvel Studios.

    WandaVision премиерно беше прикажана на 15 јануари 2021 година и ќе трае девет епизоди до 5 март (до сега се испаднати пет епизоди). WandaVision е првата серија во четвртата фаза на MCU.

    Wanda и Vision живеат идиличен приградски живот во градот Вествју, обидувајќи се да ја сокријат својата вистинска природа. Но како што поминуваат децениите, парот се сомнева дека работите не се како што изгледаат.

    Главни улоги: Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Kat Dennings, Kathryn Hahn, Randall Park и Teyonah Parris.

    IMDb оцена: 8/10.



    Ја гледа некој серијата?
     
  2. onladybug

    onladybug Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    196
    Пол:
    Женски
    Јас планирам да ја почнам.
    Со оглед на тоа што сум huge MCU фан, i'm too excited for what's coming.

    Прочитав одлични коментари по социјалниве мрежи, што едвај се воздржувам да не ја почнам.

    Да помини испитнава и одам во Wanda world.
     
  3. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.134
    Ја изгледа некој 7-та епизода?:D

    tenor.gif
    Јас сум вака.:D

    Од сите очекував да бидат villian, само од Agatha/Agnes не.:D
    Дејствието се одвиваше малку поспоро. Се надевам ќе добиеме повеќе објаснувања во наредните две епизоди. Една од подобрите серии што ги имам гледано.
     
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Опседната сум. Чекам да завршам со обврските за денес да исчистам ден и рает да гледам новата епизода. Не знам како ќе се помирам ко ќе заврши уште некоја недела. :u:
     
  5. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам серијава :inlove:.
    Никогаш немаше да погодам дека Агнес меша прсти. Се' ми помина низ глава, секакви сценарија и теории ама Агнес?? :D
    Малце ми беше сомнителна ама мислев дека тоа е така зошто Ванда ја контролира.

    Ме интересира што ќе се случи со Вижн на крај. Сакам да остане жив ама како што кажале од Марвел, серијава ќе заврши тажно. Искрено не сум подготвена за тоа :x. Си викам зар после Endgame уште ќе не уништуваат? Колку време помина уште не сум добра од финалето :shake:.
     
  6. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.134
    Само што ја изгледав 8-та епизода.

    Интересно ми беше со целиот тој throw-back во детството на Wanda. Не го сфатив делот со Scepter-от и мајнд стонот.:^)
    И на крај Wanda испаѓа дека е виновникот, кога ја изгради куќата и кога го врати Vision?
    Едвај чекам следна епизода и јас прочитав дека ќе е тажна.
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Немав ништо за гледање, па серијава ми се вртеше низ фб и реков ај да видам што е, а не ни прочитав дека е марвел. Не сум запознаена со Марвел, па серијава како stand alone си ја изгледав. И предобра е, ми остави огромен впечаток. Веројатно затоа што опфаќаше подлабоки работи, како болката и што може таа да направи.
    Одлична глума, кастинг, совршенство.
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Ванда ја обожавам, серијава испаднала одлично и не ме разочара ниту една епизода.
    Буквално се исклучив на неколку часа и ја завршив на едно седнување.
    Прекрасна серија, се изнаплакав на некои делови.