1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Warrior Диета

Дискусија во 'Диети' започната од nene88, 24 април 2014.

 1. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  497
  Пол:
  Женски
  Маж ми ја држи диетава веќе 3 недели, и вели дека се чувствува подобро. Нема киселини, полесно му е, а и каишот се стегна за едно дупче :D А другар негов за 2 месеци симна 3 конфекциски броја!
  Диетата е базирана на исхраната на човекот п.н.е.
  Преку цел ден се јаде само СВЕЖО овошје и зеленчук колку сакате, никако обработена храна, а после зајдисонце имате 4 саати кога може да се јаде што сакате и колку сакате.
  Звучи лудо, сите знаеме дека не се јаде после 6 попладне, ама ова чудо има ефект!
  Филозофијата на диетава е дека во древно време луѓето преку ден оделе на лов и јаделе што ќе најдат по пат, а вечерта се враќале и јаделе од уловот. Плус, ако цел ден џвакаш секакво овошје ( освен банани, грозје и лубеница затоа што се преполни со шеќер ), попладне не си многу гладен. А и побргу се заситуваш. ММ од 5-6 кришки леб за ручек, сега јаде 2. ПОвеќе ако касне му е тешко.
  Има и цела книга за диетава, можете да ѕирнете на линков :
  http://www.warriordiet.com/
   
  На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.