1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Water marble manicure (Воден мермер)

Дискусија во 'Тело' започната од Cvetetto, 13 јануари 2014.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Епа вака овој вид на шарање на ноктите е доста популарен,но сепак бара време.
  http://www.youtube.com/watch?v=3A5onIW9j3Y
  Во ова видео може да научите некои „тајни“ за водениот мермер.

  Дали го имате испрактикувано,дали сакате?
  Јас многу пати пробував,но само еднаш успешно и тоа на малото прсте од раката на мама.На мама многу и се допадна,ми рече следниот пат двете раце. Ама наредните пати не ми беа успешни,ги следев препоракте, ама ништо-само лаковите што си ги потрошив :lol:
  Може да поставувате видеа кои се со интересна шара.
  Многу ме интересира на вас како ви има дојдено шарата.


  Еве и неколку видеа
  http://www.youtube.com/watch?v=jKEL2ru26W8
  Ова е најновото видео од онаа која според мене најдобро го знае овој вид маникир
  Препорака:Поставувајте и ваши дезени 8)

  ЗА КРАЈ: ДОБРОТО ОД ОВАЈ МАНИКИР ШТО МОЖЕТЕ КАКО САКАТЕ ДА СИ „ИГРАТЕ“ ВО ВОДАТА
   

  Прикачени фајлови:

  • imgres.jpg
   imgres.jpg
   Големина на фајлот:
   13,4 KB
   Прегледи:
   218
  • hqdefault.jpg
   hqdefault.jpg
   Големина на фајлот:
   41,1 KB
   Прегледи:
   218
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   7,2 KB
   Прегледи:
   219
 2. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Јас имам пробано и никако да ми излезе како што треба :wasntme:
  Во некои видеа има како со чепкалка се прави дезенот, јас пробав и ми се собра се :lol:
  И не ми се суши :!:
   
 3. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.539
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  Не ме бива мене за вакви работи :D
   
 4. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека користиш лакови од различни марки и лакови кои се сушат за пократко време :D па можеби за тоа така ти се прави .Исто така лаковите не треба да се многу густи како Golden Rose Бидејќи овие лакови во вода поспоро се рзлеваат и сушат 8) . Најдобри се оние со многу ацетон и потечни што се како OLIVIA ;)
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Можеби си во право :) Користев Golden Rose лакови за изведување на ова.
  Со оливиа немам пробано.