1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

We are the fallen

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од psychic, 2 јули 2013.

 1. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Малку смешно звучи на македонски, па не го преведов :lol: (ако има ваква тема не најдов - се знае канта)
  We Are the Fallen е името на американската рок група која ја создале учесничката на American Idol, Карли Смитсон, Марти О'Бриен и поранешните членови на бендот Evanescence, Бен Муди, Џон Лекомп и Роки Греј. Името на бендот е алузија на албумот на Еvanescence од 2003 година Fallen, поради што овој бенд има добиено многу критики за нивната слична музика со музиката на Еvanescence. Во интервју за Los Angeles Times, Бен Муди рекол дека We Are the Fallen се разликува од Еvanescence по тоа што „сите членови се еднакви“ и поради тоа што во We Are the Fallen „има повеќе енергија отколку што Еvanescence може да замисли“.
  Ова се моите омилени:
  http://www.youtube.com/watch?v=3dYhU6mGkj4
  http://www.youtube.com/watch?v=YsnCq24hu9w
  http://www.youtube.com/watch?v=WxIZ_6GanLQ
  http://www.youtube.com/watch?v=zzTZeeMCUBk
   
 2. Freckles

  Freckles Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Само Bury Me Alive им ја пуштам... Звучат потполно исто ко Еvanescence, а веќе има таков бенд така да пропала инвестиција.
   
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски