1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Wedding фотосесија

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 29 мај 2012.

  1. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски

    Хмм, два-три саати за фотосесија на самиот ден на свадбата е премногу. Мислиш дека гостите што ќе дојдат кај тебе и кај невестата (секако ако имате одење по невеста) ќе може да чекаат некаде 2-3 саати додека вие се фотографирате? Според мене, а и еве бидејќи јас ќе правам свадба, ние ќе се фотографираме макс саат ипол во Старата чаршија, а потоа идеме на венчавка во црква. :)
     
  2. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Да ве прашам дали во ботаничка градина се плаќа за фотосесија и ако да, која е цената?
     
  3. ivanavo

    ivanavo Нов член

    Се зачлени на:
    2 септември 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
  4. danielar1989

    danielar1989 Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со Николенко Николенко студио од Штип?
     
  5. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Несакам да ги малтретирам луѓето што ми дошле на свадба уште од сабајле се спремале па кај малдоженецот, па кај мене, па во црква, па во матично и на крај уште да им кажам ај чекајте јас со маж ми да си се сликам 2 саати а вие правете што сакате за тоа време ама во ресторан неможе да идете зошто нели тој е од 19 часот. Од овие причини фотосесијата одлучивме да ја правиме друг ден после свадбата, а тој ден само црквата и ресторанот. И ние и гостите да не се малтретираме. Само уште не знаеме за кој да се одлучиме. Ако имате некое добро искуство со фотографи слободно дајте предлог.
     
  6. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.249
    Пол:
    Женски
    @Среќа
    Би ти дала како предлог студио Инфомедиа од Штип предобри се во нивната работа можеш да отвориш на нивната страна и да ги погледнеш пакетите кои ги имаат ако не сте од штип т.е. од друг град ако вејќе се одлучите за нив ке треба да платите не знам колку повеќе за да им ги покриете патните трошоци
     
  7. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Значи се мислиме за Маестро, Фото 5, Ангеловски и Ѓорѓи Ристоски.
     
  8. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Јас би ти ги прeпорачала Ангеловски, но се скапички да знаеш.
     
  9. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Колку е тоа скапо. Значи сите имаат свои предности и мани. Маесто и Фото 5 постојат повеќе од 20 години и сигурно си ја знаат својата работа, од друга страна Ангеловски и Ѓорѓи Ристоски се понови ама имаат интересни фотографии.Е сега секако 500-600евра ќе отидат за сликање само мислам дека повеќе од тоа не.
     
  10. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    На H.VAGA, kjukli, kim.k и 4 други им се допаѓа ова.
  11. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.014
    Допаѓања:
    4.712
    Пол:
    Женски
    Луѓе дајте предлози за места за фотосесија. Јас сум од Куманово, преку ден нема да правиме адети, нема да доаѓаат по мене, дирекно во Црква ке се венчаме околу 6 часот,и после во ресторан, регистрација веќе направивме предходно така да цел ден сме слободни. Се мислиме за Гиновци, Визијана или на манастир во Паланка, сакав во Скопје ама многу го ишараа и тоа одпаѓа.Дајте предлози, благодарам!
     
  12. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Во Старата чаршија во Скопје можеш да направиш прекрасна фотосесија. :)
     
  13. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.973
    Допаѓања:
    260.991
    Мене Железничка во Скопје ептен ќеиф ми прави, романтики!
     
  15. Haley

    Haley Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    33
    Kozjak!! Ako e nekoj drug den fotosesijata togash definitivno Kozjak!! Decki, kolku ke se shablonski slikanjata voglavno zavisi od nas samite, treba da sakame da se slikame i nie samite mora da se igrame so fotoaparatot! Ke zirneme nekoja fotka na net, ke odbereme ne mrzeliv fotograf i mislam deka site srekni ke si zamineme! Poslednata svadba na koja bev, fotografot, cinam od Maestro bese, se prepoti do mladite! Niv im bese zdosadeno od slikanje a toj ocajno sakase da im napravi dobri fotki! Na kraj fotkite bea super!!
    A za Gjorgji Ristoski ke kazam deka e umetnik, ama ne e za svadbi! Mozes da go angaziras nego i da izdvois nekolku saati za slikanje, moze i vo studio! E togas ke imas preubavi fotki!
     
  16. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    E I za ova mi e reseno. Bratucedka mi i zetot se tuka. Zetot si raboti so kameri, fotoaparati i takvi cuda...bratucedka mi pravi odlicni sliki, Struga I Ohrid tuka ni se, pa resen problem za fotosesijata, koga I da sakam :D
     
  17. ina..ina

    ina..ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    87
    Сакам да правам фотосесија во Охрид некој ден после свадбата, ако може да ми препорачате некое фото студио од Охрид.
     
  18. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Никoгaш ништo не се знaе. Јaс би Дoјрaнскп езерo или пoкрaј Кoлешински вoдoпaди-Струмицa.

    Вaљдa ми де дoпaднa мнoгу зoштo пред мене кa прaвеa фoтoсесијaтa и тaму и тaму . :) 52791526.jpg
     
  19. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Девојки ај споделете места за свадбена фотосесија низ државата, би ви била многу благодарна :)
    Јас ќе се потрудам да направам листа на досега споменати локации, ама секој предлог би бил добредојден.
    Листа на локации за фотосесија досега спомнати во темата:
    -Колешински водопади
    -Дојранско езеро
    -Козјак
    -Железничка
    -Стара чаршија
    -Гиновци
    -Визијана
    -Манастир Св.Јоаким Осоговски
    -Ботаничка градина
    -Водно
    -Парк
    -Матка
    -Бонсаи градина
     
  20. do-re-mi

    do-re-mi Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    1.054
    Допаѓања:
    15.987
    @BoaVista штом цела Македонија влегува во игра, најверојатно планирате фотосесија во различен ден од денот на свадба. Ако е така - паметен потег. Нашата фотосесија беше прекратка, затоа што сѐ стуткавме во еден ден (а немавме никакви традиционални ритуали) и поради тоа не го извадивме максимумот од локацијата. Добро испадна, но од денешен аспект мислам дека можеше многу повеќе.

    Назад на твоето прашање, сум гледала убави фотосесии сликани на повеќе локации: Св. Јован Канео, Св. Наум, охридската чаршија, скопскиот аквадукт, рандом винови лози, ливади и ритчиња на зајдисонце, слабо фреквентни железнички линии (внимателно тука), Музеј на современа уметност, Куршумли ан, винарија Попова кула и (за ова не ме држи за збор) ми се чини на Кокино имам гледано свадбена фотосесија. Се надевам помогнав барем малку. Ќе се дополнам, ако се сетам уште на некоја локација.
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.