Wedding accessories

Дискусија во 'Свадба' започната од macciii, 12 август 2010.

 1. macciii

  macciii Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  21
  ајде ставете слики од wedding accessories како на пример украси на чашите за шампањ од кој пијат младоженците, прстените пред да ги стават младоженците (на што стојат и сл.) поканите, валовите, круни, накит, бонбони, кошници за бонбони и секакви други додатоци еве нешто и од мене :D
   

  Прикачени фајлови:

  На maria.jackson му/ѝ се допаѓа ова.
 2. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • vv5.jpg
   vv5.jpg
   Големина на фајлот:
   27,1 KB
   Прегледи:
   3.329
  • dekor-1.jpg
   dekor-1.jpg
   Големина на фајлот:
   27,6 KB
   Прегледи:
   3.331
  • kut10.jpg
   kut10.jpg
   Големина на фајлот:
   21,8 KB
   Прегледи:
   3.329
  На maria.jackson му/ѝ се допаѓа ова.
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.883
  Допаѓања:
  3.920
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На maria.jackson му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.383
  Допаѓања:
  2.197
  Пол:
  Женски
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  [​IMG][​IMG]
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.209
  Допаѓања:
  5.173
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  [​IMG]
  Копчиња :lol:
   
 8. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
 10. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.383
  Допаѓања:
  2.197
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.879
  Допаѓања:
  30.927
  Пол:
  Женски
 13. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]-Дизни
   
 16. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  121
  слатко :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 26.jpg
   26.jpg
   Големина на фајлот:
   164 KB
   Прегледи:
   485
 17. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.879
  Допаѓања:
  30.927
  Пол:
  Женски
 18. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  :lol: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 19. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
 20. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158