1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Wedding accessories

Дискусија во 'Свадба' започната од macciii, 12 август 2010.

 1. macciii

  macciii Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  21
  ајде ставете слики од wedding accessories како на пример украси на чашите за шампањ од кој пијат младоженците, прстените пред да ги стават младоженците (на што стојат и сл.) поканите, валовите, круни, накит, бонбони, кошници за бонбони и секакви други додатоци еве нешто и од мене :D
   

  Прикачени фајлови:

  На maria.jackson му/ѝ се допаѓа ова.
 2. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • vv5.jpg
   vv5.jpg
   Големина на фајлот:
   27,1 KB
   Прегледи:
   3.329
  • dekor-1.jpg
   dekor-1.jpg
   Големина на фајлот:
   27,6 KB
   Прегледи:
   3.331
  • kut10.jpg
   kut10.jpg
   Големина на фајлот:
   21,8 KB
   Прегледи:
   3.329
  На maria.jackson му/ѝ се допаѓа ова.
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.143
  Допаѓања:
  6.985
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На maria.jackson му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.258
  Допаѓања:
  5.719
  Пол:
  Женски
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG][​IMG]
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.843
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]
  Копчиња :lol:
   
 8. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 10. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.258
  Допаѓања:
  5.719
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
 13. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]-Дизни
   
 16. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  слатко :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 26.jpg
   26.jpg
   Големина на фајлот:
   164 KB
   Прегледи:
   485
 17. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
 18. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  142
  :lol: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 19. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
 20. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160