Wedding accessories

Дискусија во 'Свадба' започната од macciii, 12 август 2010.

 1. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
 2. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
 3. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
  Знам дека не спаѓа во акцесорис :) ама не видов таква тема...

  [​IMG]
  мх мх
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  30.955
  Пол:
  Женски
 5. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  30.955
  Пол:
  Женски
 6. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  30.955
  Пол:
  Женски
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  [​IMG][​IMG][​IMG] :inlove: [​IMG]-Менхетен колекција :inlove:
  [​IMG]-перниче за бурми :inlove:
  [​IMG]-во шатор
  [​IMG]
  ^ From classic to contemporary
   
 8. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  30.955
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 13.jpg
   13.jpg
   Големина на фајлот:
   181,8 KB
   Прегледи:
   395
  • 1516.JPG
   1516.JPG
   Големина на фајлот:
   44,1 KB
   Прегледи:
   395
  • 15-okt-1-35E.jpg
   15-okt-1-35E.jpg
   Големина на фајлот:
   62,7 KB
   Прегледи:
   395
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.533
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На eli25 и BoaVista им се допаѓа ова.
 10. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.010
 11. Leo83

  Leo83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  21
  Дали некој може да ми каже некоја продавница за невестински украси за коса во Скопје? pls
   
 12. ane-sk

  ane-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2011
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  671
  Лео 83 - во Беверли ја имаш Олимпија,прави украси по нарачка.Можеш да видиш кај нејзе.
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 13. g-ca.Akic

  g-ca.Akic Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
 14. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  30.955
  Пол:
  Женски
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
 17. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  380
  Доколку сте во можност прикачете бидермаер со пастелни бои и пишете цвеќарници каде прават убави бидермаери .
   
 18. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 29.jpg
   29.jpg
   Големина на фајлот:
   99,6 KB
   Прегледи:
   324
  • Planer (204).jpg
   Planer (204).jpg
   Големина на фајлот:
   42 KB
   Прегледи:
   324
  • 2w7ehvn.jpg
   2w7ehvn.jpg
   Големина на фајлот:
   54,1 KB
   Прегледи:
   324
  • svijecearancinilt6.jpg
   svijecearancinilt6.jpg
   Големина на фајлот:
   35,2 KB
   Прегледи:
   324
  • 12.jpg
   12.jpg
   Големина на фајлот:
   37,4 KB
   Прегледи:
   324
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Кака нешто беше и на мојата свадба,само од страните имаше бели ленти...и мали ситни детали,како школки,рипчиња... и такви работи
   

  Прикачени фајлови:

  • images (20).jpg
   images (20).jpg
   Големина на фајлот:
   11,3 KB
   Прегледи:
   296
  • images (22).jpg
   images (22).jpg
   Големина на фајлот:
   6,4 KB
   Прегледи:
   296