Wedding accessories

Дискусија во 'Свадба' започната од macciii, 12 август 2010.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Бидермаери и други цветни декорации
   

  Прикачени фајлови:

  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Китенки,бонбони,корпи,машни...

  Какви беа вашите детали(китенки,бонбони,корпи), колку долго траеше изборот?Можеби сами ги правевте или ги нарачавте и колку ве чинеа?
  Еве неколку слики (инаку мои изработки,но првата слика морам да потенцирам е идеа на другарка моја јас само и помогнав за нив)
   

  Прикачени фајлови:

  На awl, L-a-r-a22, Angel4eeee и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Eве уште неколку работи кои сум се потрудила да ги направам (можеби на некого ќе му послужи како идеа)
   

  Прикачени фајлови:

  На awl, Angel4eeee и eli25 им се допаѓа ова.
 4. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  5.033
  китенки, бонбончиња и декорации на чаши

  Какви бонбончиња имавте на вашата свадба? Од каде ги нарачувавте ? Дали ги правевте? Како изгледаа вашите китенки и дајте некој интересен предлог за декорација на чаши?
  Навистина имам јака дилема што со овие ситници. Ајде давајте ваши предлози
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  китенки, бонбончиња и декорации на чаши

  Овие бонбончиња се од свадбата на сестра ми, таа несакаше класични бонбони туку нешто што ќе им остане на гостите за спомен

  [​IMG]
  а исто така и со тортата делеше бонбончиња со украс со младоженци, но тие само за девојките :)
   
 6. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.707
  Допаѓања:
  86.361
  ^ Браво Снежна кралице :)

  Инаку,јас на ФБ побарав неколку страни,кои имаат убави декорации од китенки до бонбончиња,им пишав порака и преку меил неколку ми пратија ценовник.Планирам да имам поубави од поскапите бонбончиња,ама помалку не за сите гости,и по можност по еден гербер убаво издекориран на масата со убави салфетки.Машните на хотелите во ресторантот се златести и бордо,јас ги одбрав златестите и планирам да ги искомбинирам со зелена боја,темно зелена,зошто драперите се зеленкасти исто и лустерите.
  Инаку сеуште во потрага по идеи :(

  [​IMG]
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 7. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Девојки дајте ми идеја ја прстени за салфетки. Ништо посебно неможам да најдам.
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  ^што отприлика бараш, сакаш?детал некој....
   
 9. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Па сакам да е нешто интересно..нескојдневно, со весели бои и да не е многу тешко за изработка зашто сакам сама со другарка и со мајка ми да ги правам. Е сега незнам дали тие се викаат прстени или држачки за салфетки ама на ова мислам...
  За подлогата знам ќе ја направам со сатенски лентинчи, ама незнам одозгора што да ставам да биде поинтересно
   

  Прикачени фајлови:

 10. Silve02

  Silve02 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  девојки би сакала да ве прашам дали сте виделе да се продаваат некаде само срцињата од овие бомбончиња, бидејки се прилично скапи а треба да поделам околу 300 може и повеке (за сите гости) па да си ги направам сама. Поздрав
   

  Прикачени фајлови:

 11. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
  ова се китенките за младоженецот старосватот и деверот и за на рака има за старосватицата и кумата :inlove: јас сакав од природно цвеќе :inlove: преубави беа :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Adi888, Abeja и soncenceto.matea им се допаѓа ова.
 12. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  164
  дали некој знае случајно како се викаат бисери, венчиња (не знам што се) што се ставаат на челото? :tmi:
   
 13. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.873
  Пол:
  Женски
  Јас почнав со правење на бонбончињата :) , не е многу тешко ама си сака време, туку сега ми текна и китенките да ги правам, зашто во делта прес ми делуваат прескапи за материјалот кој е користен, исто и во мавровка проверив (20 денари нај евтиното со едно конче свиткано како машничка :fubar: ).
  Материјал има на женски пазар ама не ми се оди пак таму, едвај истрпев претходниот пат за бонбони кога идев, таа нивна језива музика од секоја страна, нецивилизисани будали, ќе те изгазат.
  Да не знаете каде на друго место можам да купам материјал за китенки, ружички, ленти и сл.? Зар само на женски пазар има :^)
  Слика-откако ќе ги направам ;)
   
 14. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :)
   
  На SarahTayMomsen му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mravce

  Mravce Популарен член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  191
  Мислам дека нема на друго место дека кога ние правевме за сестра ми само таму најдовме се што ни треба, па ајде за свадба се работи ке истрпиш малку :)
   
  На Abeja и maca99 им се допаѓа ова.
 16. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.873
  Пол:
  Женски
  Плетени корпи за бонбони да не знаете каде има, ама не накитени, сама сакам да ги накитам, на бит пазар не најдов, на зелено нема,на женски пазар најдов некои китени без врска. Да не знаете каде има?
  Инаку во кеса од Тинекс ќе ги ставам :@
   
 17. Mravce

  Mravce Популарен член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  191
  Пробај побарај во цвеќара некоја дали има
   
  На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
 18. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.881
  Сега после Велигден во продавниците кај што се продаваа велигденски украси може да останало...
   
  На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Abeja
  На пластичарите има :) разни големини можеш да најдеш
   
  На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.873
  Пол:
  Женски
  Оооо тенкју, на нив не ми текна. Ама д куесчн ис нау како да отидам сега до таму. Морам да смислам некоја варијанта, зашто пешки од бит пазар не ми се иде. И сите патишта накај брачана тераат, а јас не љубам натаму да одам :@