Wedding accessories

Дискусија во 'Свадба' започната од macciii, 12 август 2010.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  ^нема потреба од таквите размислувања, ради "братучедите"...нон стоп со другарките пазаруваме од таму, не се закачаат...јес дека има и сељачана со свиркање дофрлување и од типот ој ноне ноне-нешто у тој стил, ама не обраќаш внимание патот пред тебе и готово. (ама тоа 1 од 20 пати идење)
  Мислам дека навистина нема причини за такви барикади :)
   
 2. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Невестински бонбони

  Здраво Феминки,
  За еден месец правам свадба и ми треба помош околу невестинските бонбони.....
  Сакам сама да ги направам, па ве молам да ми дадете некој предлог какви да бидат!
  Поздрав
   
 3. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Дали има некоја да ми даде шема за правење на малечки кутивчиња за бонбони?
   
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.869
  Пол:
  Женски
  Еве некои по интересни, ма да мене поубаво ми изгледаат виткани со тул и материјал, јас така ги направив моите, уште некои украсчиња да им залепам и школки ако имам време, едните се со кремаст тул и бел материјал, другите бел тул и розов материјал, со три различни бонбончиња, ќе сликнам некое готово.

  http://www.youtube.com/watch?v=p0Y9AKZO ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=czNH7kyt ... ure=fvwrel
  http://www.youtube.com/watch?v=Of18reST ... re=related
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  olence86, пиши одприлика кави сашаш, па ќе ти ставам слики :)
   
 6. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Сакам нешто како малечки кутивчиња или било што полесно да можам да си направам дома!
  поздрав
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  искрено да ти кажам, ризик е сама да правиш кутивчиња дома, може ли да ти дадам некоја полесна идеа,ептен што се лесни за правење дома. :)
   
 8. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91

  Може.... слободно!!!!
  Поздрав
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  olence86, еве идеи,ако не ти се допаѓа пише,ќе ставам и поинакви
  готови кутии за накит


  еве нешто па во тој стил


  исто така доста лесни,може со 3 а и со1 ружа, или со некој друг детал  и ова во готови црвца,само се стават бонбони,се врзува машна и циркон
   

  Прикачени фајлови:

  • 02.jpg
   02.jpg
   Големина на фајлот:
   22,2 KB
   Прегледи:
   180
  • 25.jpg
   25.jpg
   Големина на фајлот:
   52,8 KB
   Прегледи:
   180
  • 51.jpg
   51.jpg
   Големина на фајлот:
   36,7 KB
   Прегледи:
   180
  • SUC50042.JPG
   SUC50042.JPG
   Големина на фајлот:
   441 KB
   Прегледи:
   180
  • 96.JPG
   96.JPG
   Големина на фајлот:
   217,3 KB
   Прегледи:
   179
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Snow-Queen

  Супер се сите бонбончиња што си ми ги пуштила, но мене ме интересира каде да најдам шема за правење на кутивчиња.
  Постојат шеми кои се нацртани на хамер , па јас после тоа само да ги исечам и да ги виткам!!!
  Дали ќе може да ми најдете било некоја шема за малечки кутивчиња???
  Поздрав
   
 11. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.869
  Пол:
  Женски
  тука имаш, и тука, тука се нај интересните :)
   
 12. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Абеја
  Ти благодарам многу за шемите.....
  навистина се прекрасни!!!!
  поздрав
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Еве готови видов сега на интернет,100парчиња по 15ден.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 14. melanie27

  melanie27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  254
  Девојки, јас допрва почнувам со подготовки, па ке ве молам ако знаете, каде можам да најдам интересни врвови за торти :) .
  Исто , бонбончињата сакам сама да ги правам, па ако знаете каде можам да ги најдам оние мали украсчиња како младоженец и невеста, и по која цена се. Секако цената игра голема улога зашто ке имам преку 300 гости, па така да ќе ми треба поголема количина. Ако овие украсчињата се малку поскапички ќе правам со тулчиња и остали тракатанци и ќе правам за секој гостин :D (ќе ми отпаднат раце ама ај ..мерак )
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
 16. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Еве ја мојата последна изработка, невестинско фустанче...а на невестата денес и ја честитам свадбата
   

  Прикачени фајлови:

  На awl и Angel4eeee им се допаѓа ова.
 19. sarah.key

  sarah.key Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  23
  Дали некој знае каде може да се најдат пластични чевличиња оние што ги користат за невестински бомбони.
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.