Wedding accessories

Дискусија во 'Свадба' започната од macciii, 12 август 2010.

 1. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.946
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  Сноу-квин ќе ти биде ли тешко да ми дадеш идеја за лижавчиња срце, глеам дека имаш доста избор, јас имам набавено некои ствари ама не сум одбрала што конкретно ќе им правам па сум во фаза на прибирање идеи
  ПС: Во темата за бидермаери имаш ставено некои опции што ми се допаѓаат па би сакала да ми пишеш за која цвеќара се работи ,ако не ти е тешко!
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  ^нема да ми биде тешко, пиши одприлика што сакаш какви детали, па ке ти помогнам.
  А можеш и преку ЛП ако сакаш.
   
 4. Babushka

  Babushka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  4.182
  ^^ LoOnyd, еве една слика од нашите лижавчиња (овие црвените со машната).

  Доколку сакаш некој поромантичен стил би можела да ги направиш на пример со ружичи (гледам ружичките се популарни меѓу невестиве :) ) Може и со суво цвеќе. Или со тул и чипка, или па со свилена машна во боја по избор, па може и во две бои да ви бидат, едни за гостите од кај невестата другите од кај младоженецот. Можеш на конец да нанижеш различни монистра и со тоа да ги врзеш. Лижавчињата се баш згодни за експериментирање со украси.
  А и за послужување можеш да смислиш нешто нестандардно. Можеш многу интересно да ги набоцкаш на нешто, некој убав послужавник што и понатака би можела да си го користиш. Еве неколку идеи.
  http://webshop.alakaart.be/modules/gall ... lollie.jpg
  http://www.theperfectwedding.nl/blog/wp ... uiloft.jpg
  http://www.imadedinner.net/wp-content/u ... hoto-1.jpg

  Јас не се замарав со корпи и такви работи (според мене тоа се сосем тривијални и непотребни ситници, но тоа е друга приказна). Си ги понесов лижавчињата во метална кутија и на типот од ресторанот му побарав некој голем сад. Ми донесе една убава здела, стаклена четвртаста ама спирално извиена, ги истурив внатре и чао пријатно.
   

  Прикачени фајлови:

  • lizavce.jpg
   lizavce.jpg
   Големина на фајлот:
   261,8 KB
   Прегледи:
   385
 5. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.633
  Допаѓања:
  14.584
  Пол:
  Женски
 6. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  и од меееене нештооо
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.979
 10. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
 12. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
 13. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
 14. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.784
  Допаѓања:
  17.340
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 15. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.379
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • Bonbonce.jpg
   Bonbonce.jpg
   Големина на фајлот:
   54,9 KB
   Прегледи:
   175
  • Bonbonce-.jpg
   Bonbonce-.jpg
   Големина на фајлот:
   47,8 KB
   Прегледи:
   175
  • Za kumce so 1 cvet.jpg
   Za kumce so 1 cvet.jpg
   Големина на фајлот:
   63,5 KB
   Прегледи:
   175
 17. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.379
 18. Betty.Boop

  Betty.Boop Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 19. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.379
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови: