1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Wedding accessories

Дискусија во 'Свадба' започната од macciii, 12 август 2010.

 1. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.379
  [​IMG]

  За есенска свадба :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Кај нас некаде цртаа вака?
   
  На Camellie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  17.396
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека може да се направи нешто вакво, ако не исто слично, зашто јас со моите другарки за еден роденден од наша друагрка и дадовме чаша(за млеко, чај) на која беше поставена наша заедничка фотографија.
  Така да, сигурно постои некое решение и ова да се направи а е навистина интересно, освен да се праша во некое студио.
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Clear

  Clear Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  69
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Еве некои работи што и ги направив сега на тетка ми за свадба:
   

  Прикачени фајлови:

  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Видете колку се слатки :)
  [​IMG]
   
  На Divinebutterfly, L-a-r-a22 и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 8. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
 9. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  Бонбони

  Секоја невеста со тортата дели и невестински бонбони. Обично бонбони се давале на оние девојки кои биле немажени, за срека. Денес не е повеке така, туку без разлика на возраста, полот, мажени/немажени секој се граба да земе бонбонче. Мене ова ми беше најтешкот дел, бидејки пред масата се наредени роднини, другарки и секој сака да добие, а јас не знаев на кој попрво да дадам :rofl: .
   

  Прикачени фајлови:

  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   24 KB
   Прегледи:
   194
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   25,9 KB
   Прегледи:
   194
  • 7%20petal%20margherita%20daisy.jpg
   7%20petal%20margherita%20daisy.jpg
   Големина на фајлот:
   1,8 KB
   Прегледи:
   193
  • 9.jpg
   9.jpg
   Големина на фајлот:
   22,5 KB
   Прегледи:
   194
  • 15%20petal%20posy.jpg
   15%20petal%20posy.jpg
   Големина на фајлот:
   103 KB
   Прегледи:
   193
 10. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  Бонбони

  :)
   

  Прикачени фајлови:

 11. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  Китенки

  Кога доаѓаат сватовите кај девојката на вратата ги пречекуваат две девојчиња, кои ги китат сватовите. Со тоа се обележуваат сватовите од страната на младоженецот. Откога девојките ке ги накитат сватовите, тие оставаат пари и си ги делат девојките меѓу себе. Невестата го кити младоженецот, свекорот, свекрвата, деверот, кумовите и старосватовите. Обично китенката се става кај мажите на палтото, додека кај девојките на раката.


  Како е во другите градови, дали го има овој адет или е поинаку?

  Тука можат да се ставаат слики од китенки :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • 874748674.jpg
   874748674.jpg
   Големина на фајлот:
   7,9 KB
   Прегледи:
   147
  • _mg_7842.jpg
   _mg_7842.jpg
   Големина на фајлот:
   143,5 KB
   Прегледи:
   147
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   28,6 KB
   Прегледи:
   146
 12. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  Китенки

  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   65,4 KB
   Прегледи:
   120
 13. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  Китенки

  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 2_wrist_corsage.jpg
   2_wrist_corsage.jpg
   Големина на фајлот:
   80,4 KB
   Прегледи:
   119
  • 6.jpg
   6.jpg
   Големина на фајлот:
   27,3 KB
   Прегледи:
   119
  • 7.jpg
   7.jpg
   Големина на фајлот:
   23,7 KB
   Прегледи:
   119
  • 8.jpg
   8.jpg
   Големина на фајлот:
   32,8 KB
   Прегледи:
   119
  • 16_2.jpg
   16_2.jpg
   Големина на фајлот:
   82,1 KB
   Прегледи:
   120
 14. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  Бонбони

  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 703060.jpg
   703060.jpg
   Големина на фајлот:
   31,6 KB
   Прегледи:
   150
  • 703062.jpg
   703062.jpg
   Големина на фајлот:
   30,9 KB
   Прегледи:
   150
  • 703090.jpg
   703090.jpg
   Големина на фајлот:
   28,2 KB
   Прегледи:
   150
  • 703144.jpg
   703144.jpg
   Големина на фајлот:
   31,8 KB
   Прегледи:
   150
  • 703152.jpg
   703152.jpg
   Големина на фајлот:
   33,1 KB
   Прегледи:
   150
 15. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  Бонбони

  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 703172.jpg
   703172.jpg
   Големина на фајлот:
   26,1 KB
   Прегледи:
   147
  • 703181.jpg
   703181.jpg
   Големина на фајлот:
   35,1 KB
   Прегледи:
   147
  • 703187.jpg
   703187.jpg
   Големина на фајлот:
   24 KB
   Прегледи:
   147
  • 703188.jpg
   703188.jpg
   Големина на фајлот:
   25,9 KB
   Прегледи:
   147
  • 703206.jpg
   703206.jpg
   Големина на фајлот:
   25,7 KB
   Прегледи:
   147
 16. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  Бонбони

  :$
   

  Прикачени фајлови:

  • aaa.jpg
   aaa.jpg
   Големина на фајлот:
   231 KB
   Прегледи:
   145
  • aac.jpg
   aac.jpg
   Големина на фајлот:
   213 KB
   Прегледи:
   144
  • aae.jpg
   aae.jpg
   Големина на фајлот:
   236,5 KB
   Прегледи:
   144
 17. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Бонбони

  Кога ќе дојде ред, моите сама ќе си ги правам и знам само дека ќе бидат виолетови и бели, а моделот ќе го изберам тогаш :D
   

  Прикачени фајлови:

 18. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • aak.jpg
   aak.jpg
   Големина на фајлот:
   133,9 KB
   Прегледи:
   98
  • aam.jpg
   aam.jpg
   Големина на фајлот:
   195,2 KB
   Прегледи:
   98
  • aan.jpg
   aan.jpg
   Големина на фајлот:
   165 KB
   Прегледи:
   98
  • americanbridal_1941_1792515.jpg
   americanbridal_1941_1792515.jpg
   Големина на фајлот:
   55,9 KB
   Прегледи:
   98
  • BMkonfet1.jpg
   BMkonfet1.jpg
   Големина на фајлот:
   29,2 KB
   Прегледи:
   98
 19. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • boquet%20of%20buds.jpg
   boquet%20of%20buds.jpg
   Големина на фајлот:
   55,5 KB
   Прегледи:
   96
  • Fav-wht-jag.jpg
   Fav-wht-jag.jpg
   Големина на фајлот:
   21,2 KB
   Прегледи:
   96
  • konfet3.jpg
   konfet3.jpg
   Големина на фајлот:
   21,1 KB
   Прегледи:
   95
  • konfet5.jpg
   konfet5.jpg
   Големина на фајлот:
   25,9 KB
   Прегледи:
   96
  • jezeroPlavo.jpg
   jezeroPlavo.jpg
   Големина на фајлот:
   32,5 KB
   Прегледи:
   96
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 5599.jpg
   5599.jpg
   Големина на фајлот:
   53,1 KB
   Прегледи:
   90
  • 7158.jpg
   7158.jpg
   Големина на фајлот:
   42,9 KB
   Прегледи:
   90
  • 720003.jpg
   720003.jpg
   Големина на фајлот:
   12,8 KB
   Прегледи:
   90
  • 720004.jpg
   720004.jpg
   Големина на фајлот:
   14,8 KB
   Прегледи:
   90
  • 720006.jpg
   720006.jpg
   Големина на фајлот:
   14,4 KB
   Прегледи:
   90