Wedding accessories

Дискусија во 'Свадба' започната од macciii, 12 август 2010.

 1. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  2.324
  .
   

  Прикачени фајлови:

  • 703342.jpg
   703342.jpg
   Големина на фајлот:
   75,4 KB
   Прегледи:
   312
  • 703349.jpg
   703349.jpg
   Големина на фајлот:
   17,1 KB
   Прегледи:
   311
  • 703351.jpg
   703351.jpg
   Големина на фајлот:
   14,8 KB
   Прегледи:
   311
  • 703352.jpg
   703352.jpg
   Големина на фајлот:
   15,1 KB
   Прегледи:
   311
  • 1552006.jpg
   1552006.jpg
   Големина на фајлот:
   17,6 KB
   Прегледи:
   311
 2. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  2.324
  .
   

  Прикачени фајлови:

  • 002.jpg
   002.jpg
   Големина на фајлот:
   264,2 KB
   Прегледи:
   297
  • 0003.jpg
   0003.jpg
   Големина на фајлот:
   27,1 KB
   Прегледи:
   298
  • 0004.jpg
   0004.jpg
   Големина на фајлот:
   41,1 KB
   Прегледи:
   298
  • 004.jpg
   004.jpg
   Големина на фајлот:
   51,7 KB
   Прегледи:
   298
  • 0008.jpg
   0008.jpg
   Големина на фајлот:
   73,5 KB
   Прегледи:
   297
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.402
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  2.324
  .
   

  Прикачени фајлови:

 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.637
  Допаѓања:
  14.593
  Пол:
  Женски
  :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 7. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  2.324
  .
   

  Прикачени фајлови:

  • 1562007.jpg
   1562007.jpg
   Големина на фајлот:
   14,8 KB
   Прегледи:
   210
  • 874748674.jpg
   874748674.jpg
   Големина на фајлот:
   7,9 KB
   Прегледи:
   210
  • A_28_rever.jpg
   A_28_rever.jpg
   Големина на фајлот:
   18,6 KB
   Прегледи:
   211
  • amor6.jpg
   amor6.jpg
   Големина на фајлот:
   23,7 KB
   Прегледи:
   210
  • BMreveri.jpg
   BMreveri.jpg
   Големина на фајлот:
   20,1 KB
   Прегледи:
   209
 8. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  19
  Кај ги има? и крилца се викаат?
   
 9. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.664
  Допаѓања:
  11.440
  Јас не ги најдов, ги барав насекаде! :(
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Ги имате на пластичарската улица, во големата продавница за цвеќиња.
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
 13. b.jovanoska

  b.jovanoska Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  nesto slicno na toa sto jas go zamisluvam

  [​IMG]
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   8,1 KB
   Прегледи:
   327
 14. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
 15. Gossip-B

  Gossip-B Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  33
  феминки хелп...имам уште многу малку време а ми останаа велот и обетките...се мислам дали долг или краток,порабен со чипка или пак не...а футанот ми ко на принцеза :D ....обетки не сакам некои големи ко лустери сакам вакво нешто нежно (некои се превемено од вас )кај може да се најдат??? Мерси ;)
   

  Прикачени фајлови:

 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  ^Најпрво честито :)
  Инаку велот поубаво е да е едноставен и порабен, доколку ти е класика пепелашка некој фустан во овој стил:  Доколку на венчаницата имаш некој детал од чипка или др стил, можеш да го изедначиш заедно со велот, но да не е мн нападно.


  Инаку обетки вакви има на битпазар во бижутерницата на автобуската станица,јас вакви имав за матура.
  [​IMG]

  Инаку вакви обетки има и од родирано сребро, можеш во стара чаршија да побараш.
   

  Прикачени фајлови:

 17. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.637
  Допаѓања:
  14.593
  Пол:
  Женски
 18. b.jovanoska

  b.jovanoska Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  :clap:
   

  Прикачени фајлови:

 19. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.256
  Допаѓања:
  130.779
 20. Viktorii4e

  Viktorii4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  258
  интересен подарок и за годишнина каде да најдам како првите и вторите чаши? и колку се одприлика?