Wedding accessories

Дискусија во 'Свадба' започната од macciii, 12 август 2010.

 1. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  2.324
  .
   

  Прикачени фајлови:

  • calla.jpg
   calla.jpg
   Големина на фајлот:
   53,5 KB
   Прегледи:
   331
  • EleganceKonfetTuba.jpg
   EleganceKonfetTuba.jpg
   Големина на фајлот:
   19,5 KB
   Прегледи:
   329
  • IMG_5077.jpg
   IMG_5077.jpg
   Големина на фајлот:
   257,9 KB
   Прегледи:
   331
  • kala-rever-02.jpg
   kala-rever-02.jpg
   Големина на фајлот:
   21,1 KB
   Прегледи:
   330
  • konfetBebice.jpg
   konfetBebice.jpg
   Големина на фајлот:
   23,7 KB
   Прегледи:
   329
 2. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
  Kаде можам да најдам JUST MARRIED TABLICI...?
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  ^ Од каде си?
  Во Охрид знам во едно студио имаат такви.

  Распрашај се по цвеќарници или што и да е што нудат декорација и изработка на секакви тракатанци за свадби.
   
 4. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  992
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  дури и ова ми се свиѓа,ако фуустанот е поедноставен,ова може во очи да паѓа :)
  [​IMG]
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
 6. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
 7. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  5.415
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • a.png
   a.png
   Големина на фајлот:
   204,2 KB
   Прегледи:
   189
  • b.png
   b.png
   Големина на фајлот:
   326,9 KB
   Прегледи:
   189
  • v.png
   v.png
   Големина на фајлот:
   66,1 KB
   Прегледи:
   189
  • g.png
   g.png
   Големина на фајлот:
   150,3 KB
   Прегледи:
   189
 8. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
  Hipica aј ке те молам пиши како се вика цвекарницата во охрид, да појдам да видам за табличките
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.304
  Пол:
  Женски
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.304
  Пол:
  Женски
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.304
  Пол:
  Женски
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
 15. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  18.499
  kk
   

  Прикачени фајлови:

 16. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  2.324
  .
   

  Прикачени фајлови:

  • 2zxmfk1.jpg
   2zxmfk1.jpg
   Големина на фајлот:
   19,8 KB
   Прегледи:
   321
 17. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  13.325
  Пол:
  Женски
  .
   

  Прикачени фајлови:

 18. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.595
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 19. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.901
  Пол:
  Женски
 20. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  816
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.