1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Wet n Wild cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од koritsaki, 7 февруари 2016.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.874
  Допаѓања:
  102.872
  Пол:
  Женски
  Гледам дека нема тема за оваа козметика , па реков да направам :)
  Wet n wild производите се доста популарни меѓу блогерките и јутјуберките , но за жал се уште ги нема нивните производи во Македонија. Јас на почетокот ги порачував од ибеј , а од пред неколку месеца ги донесоа во Грција во парфимериите во мојот град (имаат свој штанд) Исто така читам дека пред некое време ги донеле и во Србија и Хрватска ( во ДМ ) па се надевам дека и во Мк ќе ги донесат :)


  Дали имате нешто пробано од оваа козметика? Како ви се допаѓаат производите?

  Јас најпрво што пробав е се знае - нивните кармини од линијата Megalast lipstick. Кармините се мат и нијансите копии на MAC кармините. Имам околу 6-7 нијанси дома а планирам да ги земам сите. Долготрајни се , пигментирани , сосема мат

  [​IMG]

  Сенките исто така им се прекрасни. Имаат моно сенки , и палети (внатре со по 3 , 5 , 6 и 8 сенки) Имаат и глитер светки за очи и тело. Јас сум презадоволна од нив , исто така се доста пигментирани

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ја имам и портокаловата маскара со влакнеста четкичка , убаво ги крева трепките и остава убаво црна боја но не прави нешто друго посебно на моите трепки. Не сум нешто задоволна
  [​IMG]

  Го имам и овој гел ајлајнер , убав е и водоотпорен , но бидејки не користам често гел ајлајнери си седи во фиока :D

  [​IMG]
   
  На SV1911, zhap4e, buba4e89 и 7 други им се допаѓа ова.
 2. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  12.243
  Ја знам козметикава од Америка, и таму беше најевтина козметика од сите на пазарот (заедно со e.l.f.). Штандовите вообичаено беа наредени според цената, оние од повисока класа понапред, а поевтините поназад, и штандот на Wet n Wild беше последен. Го кажувам ова не како критика, туку дека никогаш не би дала по $5-$6 долари за еден кармин од eBay, кога таму редовната цена на еден му беше $3, а често беа и на акција за $1.50. За $5-$6 можат да се најдат доста добри кармини и на нашиот пазар, можеби и со подобар квалитет, а без да ги чекате по еден месец порачани од интернет. @koritsaki, колку е цената на кармините во Грција?

  И покрај кажаново, кармините MegaLast се одлични, особено за цената по која јас ги купував. Имам околу 10, и сите се прилично мат и долготрајни, некои помалку, некои повеќе, во зависност од бојата. На сликава погоре ми изгледаат многу сјајни, не знам дали таква е сликата или девојката има ставено и сјај, ама според мене се многу повеќе мат. Пакувањето им е малку незгодно, за ова имам пишувано и во друга тема, карминот секогаш малку ѕирка над капачето, не можеш целосно да го завртиш и да се повлече, па често се „потфаќа“ кога го затвораш. Капачето е направено од лесна пластика, па неколку ми се имаат скршено, а еднаш едно не се затвораше добро и ми направи белја во несесер. Можда па ова зашто не сум многу внимателен човек генерално :lol:

  Кога ќе го погледнам постов вака, повеќе звучи како негативна критика, ама навистина не е, само мислам дека луѓево премногу се потресуваат за карминиве тука каде што ги нема, а навистина не се big deal. Во ред се, ама и мат кармините на Golden Rose на пример се слични на овие и се многу супер, а цената им е пониска. Освен кармините, од козметикава имам и неколку лакови за нокти, и се исто така добри. Се надевам дека ќе ги донесат производиве кај нас, ама со соодветни цени :)
   
  На crazylady и koritsaki им се допаѓа ова.
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.874
  Допаѓања:
  102.872
  Пол:
  Женски
  Кај нас кармините се по 4 евра , порано беа 6 но им дојде памет и ги намалија :D
  А инаку знам во Америка дека се толку , кај нас многу ги креваат цените за жал , и не само кога станува збор за Wet n wild. За пакувањето се согласувам - треба да се внимава кога се отвара / затвора карминот зашто капачето лом се прави. А пакувањето изгледа многу евтино ама ок :D
  Лаковите не сум ги пробала , а не сум забележала дали ги има :)
   
  На crazylady и Oxymoron им се допаѓа ова.
 4. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Јас планирам да си нарачам неколку кармини, дајте некоја страна кај што може да се ѕирне што како? :makeup:
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.874
  Допаѓања:
  102.872
  Пол:
  Женски
  Додека ги порачував од нет од овде ги земав , цената им е 5 евра со бесплатен шипинг.

  http://www.ebay.com/itm/WET-N-WILD-...hash=item1e97081156:m:mD6vSXLsrm8ESmahoy2ln_g
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.649
  Пол:
  Женски
  Може тука да ги коментираме нивните производи.
  Ме интересира дали се донесени палетите со по 8 сенки? И која е цената?
  Баш ми е при крај оваа која ја користам многу одамна (Comfort Zone) и би сакала да си ја обновам пак.
   
  На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Мене карминиве ме интересираат, ги има? :$
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.874
  Допаѓања:
  102.872
  Пол:
  Женски
  Супер баш се радувам што ги донеле wetnwild во ДМ (fingers):inlove: , ем се евтини ем квалитетни. Ако некоја ги проба овие 2 работи нека пише овде зашто поготово за eyelinerот ме интересира дали е водоотпорен сакам да го пробам , ама џабе да не го зимам ако не е убав

  [​IMG]


  [​IMG]
   
 9. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  14.464
  Пол:
  Женски
  Чекај малце дали тоа кај нас во дм ги има? :o :party::party::party:

  и ја има ли пудрава?
   
  На mssuniquee, lovemme и koritsaki им се допаѓа ова.
 10. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.083
  Допаѓања:
  55.708
  Пол:
  Женски
  Ако некој оди деновиве, нека провери дали ја има и нека пише цена, на официјалната страна цената е $ 5,99 а кај нас не би требало да е повеќе од 400 денари.

  Моментално ја користам Катрис ХД, ама ми треба и потемна нијанса, би и дала шанса на оваа пудра.
   
  На mssuniquee и koritsaki им се допаѓа ова.
 11. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  Ovie molivi se preubavi .Samoostrecki se , meki i dolgotrajni.
  3$ se tuka kaj sto ziveam, a bi trebalo vo DM da ne gi pokacuvaat cenite mnogu .
  images.jpg
  8b5a6427a3db9e6372e1065ac5908ded.png
  I ovie mat tecni karmini bi gi pofalila isto .Dve boi imam koristeno i seuste koristam (prvata i tretata) i bas se dobri ! Ne mi ja susat ustata kako nekoi drugi ,a i vo kombinacija so gornite molivi se super.
   
  На Trxmx, buba4e89, lovemme и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  8.646
  Ја има,само што ја купив денеска, 435 денари е мислам. Донесени се и хајлајтерите тие се околу 330. Има неколку видови палети со сенки,единечните сенки се донесени,маскари,лакови,кармини. Има избор. Со нијансите малку слабо стојат,ама како за почеток е супер. :)
   
  На buba4e89, Rebecca_R, sorbet и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.291
  Допаѓања:
  20.743
  Пол:
  Женски
  Пишав порака на официјалната страна на ДМ, ми одговорија дека овој бренд може да се најде во филијалите во ГТЦ, Веро центар, Тафталиџе, СП во Ѓорче и во Куманово.:)
   
  На Rebecca_R, Mishela и sorbet им се допаѓа ова.
 14. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Ви завидувам Скопјанки :(
   
  На IM.TMKQ и lovemme им се допаѓа ова.
 15. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.083
  Допаѓања:
  55.708
  Пол:
  Женски
  Најбитно прашање - каде има најголем избор? И кармините што ги постирала погоре mirandaa, ги има ли кај нас?

  Би одела во одреден ДМ само за тоа, па да не биде џабе патот.
   
  На crazylady и Emotional123 им се допаѓа ова.
 16. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  14.464
  Пол:
  Женски
  Јас бев во верото и таму ги имаше и кармините и моливчињата што ги има миранда постирано. Али јас решив да не земам, некако не ми фаќаа око боите :D
   
  На lovemme и Rebecca_R им се допаѓа ова.
 17. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.922
  Допаѓања:
  81.318
  Пол:
  Женски
  @kim.k Дали ги имаше течните светкави сенки ?
  И кажи ми како стои пудрата со нијанси ?

  Јас на youtube ги барав нијансите на моливчиња, не ми се свиѓаат.
  Можда ќе земам утре некое потемно од љубопитност.
  Од хајлајтерите земам обавезно само се мислам меѓу blosom glow и precious petals.
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.649
  Пол:
  Женски
  За каква кожа е пудрава?
  Јас ги разгледав само кармините (прекрасни бои, 175 ден парче) и палетите со сенки.
  Од хајлајтерите не ми се допадна ниту еден, пренападни за мој вкус. Единствено тој во стик ми се допадна, ама не видов цена, брзав. :)
   
 19. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  55.364
  Пол:
  Женски
  Го сакам Coral Corruption:makeup:
   
 20. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  8.646
  Не знам како ја рекламираат, јас имам сува кожа и задоволна сум од пудрата. Денес ја носев од 12 часот до 18 и сосема солидно се покажа. Многу лесно и рамномерно се нанесува,има средна покривност, не ја чувствував тешка/ниту дека ми ја затега кожата. Не ми ги истакна сувите делови на лицето иако веќе кон крајот на денот ми беше собрана во мимична брчка околу устата, малце беше тоа и со тапкање/размачкување лесно се корегираше.
  Одозгора супер се нанесуваат другите продукти. За цената е стварно супер пудра. Само кај нас нема многу нијанси донесено и прво кога ја нанесов ми се виде многу светла за мене,ама во текот на денот оксидираше за нијанса.
  Нешто што многу ме нервира е што нема пумпица и со шпатула се црпи од внатре. :)

  Едитирав да допишам дека на носот ми беше ``излизгана`` пудрата па морав тоа да го корегирам. Ама тоа ми се случува скоро со сите пудри,веројатно дека не ставам таму многу зошто не ми делува природно лицето ако нанесам многу пудра таму.
   
  На Sexybaby86, crazylady и Mishela им се допаѓа ова.