1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Whiteheads

Дискусија во 'Лице' започната од PinKitty, 25 мај 2012.

 1. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  Па вака во последни имам забележано дека на лицето ми се прават бели поткожни зрнца, тие се нешто како црнки ама бели...:D
  Ви се прават вас, што користите за да исчезнат?
   
 2. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.027
  Незнам дали зборуваме за истите,ама гледам и мене ми се појавуваат...ми се познаваат само кога ќе ја оптегнам кожата на лицето и се гледаат ситни бели зрнца,ваљда поткожни мозолчиња се.
  Некој начин да ми ги снема? :?:
   
 3. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  Па да така се нешто..
  како поткожни зрнца се и многу ме нервираат :/ :/
   
 4. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Мислам дека се поткожни мозолчиња, и јас имам и многу ме нервират :@
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.294
  Не се поткожни мозолчиња, незнам баш како стручно ги викаат али тоа се масти кои организмот така ги складира. Ги имав и јас кога ќе претрам некој си период со мрсно јадење .
  Не се обидувајте да ги стискате затоа што не се стискаат и тешко излегуваат. Јас си имам еден марифет :devil: за тие. Кога ќе го видам топчето дека скоро е излезено и е под кожа во првиот слој (убаво се пипа со прсти) земам стерилна игла и полека ја тргнувам тенката кожа. И да потече крв не е страшно, го стискам еднаш да бар лимфа потече за да после се создаде како коричка. За 2-3 дена ја лупам коричката и белото топче е на коричката.
  Јасно или не ви е јасно :) . Ова е рецепт од братучетка ми која мака мачеше со нив. А ако отидете на козметичар за ова ем пари ќе ви земат ем така ќе ви ги вадат со стерилна игла и ќе ве стискаат до бесвест.
  Тие навидум изгледаат дека се на површина ама не се, длабоко во кожата се и затоа треба да чекате да излезат на горниот дел од кожата.
   
  На donna.17 и bluegirl7 им се допаѓа ова.
 6. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  Леле ова многуу болиии :worried::worried::worried:
  Jака ти душа!!
  Не знајш некој крем или неш?
  иначе фала, да соберам сила можи ќе пробам :)
   
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.294
  Незнам кремови...па немора да се стискаш толку многу и да те боли туку малку колку да може коричка да направи за да после ја излупиш и извадиш белото топче
   
  На PinKitty му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Истиот проблем си го имам и мака си мачам.. имам чисто лице ама имам доста од овие глупавиве, не се гледаат вака, само на допир и сеа ептен ако се загледаш.. козметичарката кај што одам на депилација ми се понуди да го исчисти лицето ама мене ми е страв да не ме направи рани (како пред неколку години кога отидов на козметичар), па не знам што да правам :?: