1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Why cry" - го има ли некој и задоволен ли е ?

Дискусија во 'Бебе' започната од biljanaj, 30 јуни 2011.

 1. biljanaj

  biljanaj Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  "Why cry" - го има ли некој и задоволен ли е ?
   
 2. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  832
  Допаѓања:
  1.210
  Пол:
  Женски
  A што е тоа, јас појма немам :lol:
   
 3. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.800
  Јас кога бев бремена читав за Why cry и искрено мислам дека ниедна машина не може подобро од мајката да го „прочита“ плачот на бебето. Многу брзо дури и неискусната мајка ќе почне да препознава дали е гладно, дали му се спие, дали му се цица, дали има грчеви. Бебето си има специфичен плач, а мајката меѓу другото има и инстинкт, нешто што машина не може да има. Според мене, тоа е непотребен апарат, кој може да делува интересно, посебно во оваа ера на gadget-и, ама јас сум скептик.
   
  На guguence и Annath им се допаѓа ова.
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Женски
  Девојки (мајки) значи за мене нешто по идиотско од ова направиче ми нема.
  Па колку и да е ``интелегентна`` направава и колку и да ме убедува некој дека точно го препознава гласот т.е плачот на бебето, јас си останувам скептик во врска со тоа и никогаш не би го купила.
  Па мајке ми, треба ич да не ми е развиен мајчиниот инстинкт за да неможам да сватам зошто ми плаче бебето. А бебињата плачат заради 4 работи: покакано, помочано, му се јаде или го боле стомакот. Е сега ако јас незнам да препознаам што му е, налет нека ми е и мајчинството и се.

  Без навреда, тоа е само мое мислење.
  И алал да му е на тој што измислил како да го олесни џебот на луѓето за 4000 ден. Па можам по продуктивно да ги искористам тие пари.
   
  На srekice, Saricko, Natasha2012 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  411
  Мислам дека апаратот работи на принцип на препознавање на плачот на бебето. Јас уште пред неколку години гледав во емисија кај Опра имаше гостинка жена што ги препознава потребите на бебето по првите звуци од плачењето. На пример - ако почне со НЕХ значи дека е гладно. АУ значи дека му се спие, ХЕХ нелагодност, ЕХ дека треба да ждригне, ЕР дека има гасови. Може е смешно, ама на некој може ќе му биде и од помош.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Emma2

  Emma2 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.313
  Допаѓања:
  5.763
  Пол:
  Женски
  И? колку души ја купија направијава?
   
  На srekice му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.846
  Допаѓања:
  2.147
  Апликации вакви колку сакаш има :) Глупости