1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

WINALITE влошки

Дискусија во 'Тело' започната од TeaB, 3 ноември 2011.

  1. MiaBeMia

    MiaBeMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    35
    А колку чинат овие влошки? Јас до сега Every Day, само си користам и ми се ок, ама ако толку ги фалите ајде да пробам :). До сега не сум ги видела по маркетиве, од каде ги купувате вие?
     
  2. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Овие влошки пред брзо време се донесени во Македонија и сеуште ги нема во продажба по маркети и аптеки. Можат да се порачаат преку дистрибутери само. А инаку едно пакување е околу 300 ден. Имаш дневни, секојдневни и ноќни. Секојдневните знам дека се 30 влошки во пакување, а другите се помалку, незнам точно колку беа, разлистај ја темава ќе најдеш.
     
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    300 денари за едно пакување?
    Па тогаш месечно по 600 денари треба да давам за влошкиве, а мене некако тоа ми е многу.
    Влошки, ко влошки треба да се квалитетни, да не создаваат чешање, иритации, ама па да давам толку пари за една летна што ќе се направи крвава и на крај ќе заврши во канта?
    Хмм, ги немам пробано, не знам во што се разликуваат. :?:
     
  4. Korisnik89

    Korisnik89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    29
    Ако се 370 ден. 30 влошки тогаш и не се скапи. Нели другиве се продаваат по 10, па вака такво пакетче од 10 доаѓа околу 120ден. Ама сепак мене ми е малку језиво. Имам болни менструации ама не мозам да си замислам таму јоните да навлегуваат во јајници и сл. Башка не разбрав добро, треба ПОСТОЈАНО да се носат влошките? Инаку ние дома користиме четки за заби со јони, што ги нема кај нас во Мк, и изгледа како добра работа ама што знам. Сепак четката за заби е друго, а влошката друго. Инаку четките можат да се користат без паста за заби и иако се скапи да штедиш на паста (и поздраво било) ама јас сепак си користам и паста, таква сум не верувам баш во овие работи. Извинете малку што го свртев муабетот кон четкиве, ама ми се гледа како една иста работа... Има ли некој од вас што знае со сигурност колку е оваа работа здрава???
     
  5. Gluvcee

    Gluvcee Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    27
    Не не не ги користам не дека се скапи туку така а и не сум ни ги сретнала по дисконтите.
     
  6. livert

    livert Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    115
    Sе сложувам со тебе и јас сум некако скептик ми изгледаат трчи - лажи ,не сум била на презентација но мајками била и биле доста убедителни :lol:и прво нешто што и реков беше "нема шанси тоа да е така"ги разгледав сајтовиве и по тоа што видов дека за да станеш дистрибутер ти бараат од некојси 200еу до неколку илјади евра (зависи од нивото), хммммм некако веке видено со сите тие левел продазби и начин да ,,заработиш" .можеби на некого стварно му помогнале и е само пласибо незнам .....но јас лично не би ги купила и ставила на мене додека не добијам препорака од доктор гинеколог(не медицинска сестра).незнам мене таков начин на продажба секогаш ме асоцира на превара.
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Месецов решив да видам баш во првите денови со болки и обилност да ги носам.
    Ииии можам да кажам дека стомак ме болеше временски многу повеќе од вообичаено ко прво. Никакво дејство немаат значи дури повеќе ме болеше.
    А ко второ протекуваат |(
    И тоа одоздола пука влошката и гелот протекува.
    И мене и сестра ми истото ни се случи.
    Ебате квалитет ќе кажам. Ова на другите влошки Еври деј и Олвејс ми се нема случено.
     
    На livert му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас не ги пробав овие влошки, но јасно ми е дека не се квалитетни од причина што не може една влошка да го реши проблемот со циклусот, со болките, чиста логика, освен лекарства или по природен пат да се намалат или ублажат болките, а најмалку пак може да овозможат циклусот да трае кратко време.Мислам првенствено за кога веќе нешто тврдат дека има ефект, треба тоа да е поткрепено, медицински докажано, значи да е тоа добро проверено.
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Тврдат дека анјонската лента што се наоѓа на влошката наводно ги решава тие проблеми, а не влошката.
     
  10. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Знам, затоа и реков така, но би рекла да прашат некој доктор, па да видиме што ќе кажат, ако се толку ефикасни тогаш не би имало потреба од лекарства итн.Само реално не би можело на никаков начин да помогнат, повеќе мислам дека одмагаат,отколку што помагаат.Плус се тоа е вештачко, а не велам дека лекарствата не се вештачки, но барем имаат некакво дејство кое помага и не би ги купила никогаш, затоа што пред се за мое здравје се работи, подобро ќе претрпам болка, отколку да ги користам, а притоа не сум сигурна какви се.Па и да се медицински докажани од два-тројца доктори, не ми е сигурно, подобро да поминат темелна процедура за утврдување на нивната ефикасност, отколку од самото тоа што некој некаде рекол дека имаат ефект, а е далеку од вистинската слика за истите.Секогаш е подобро кога се работи за здравје или вакви слични работи, да се преиспита кај повеќе доктори, затоа што огромна е разликата од констатацијата на еден доктор или повеќе, не може еден да тврди дека немаат никакви штетни реакции, а стотина други да го тврдат сосем спротивното. Како и да е, си кажав, не ги користам, колку сака нека се тврди нивната ефикасност, не би си играла играчки со сопственото здравје :!:
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Демек во Словенија биле препорачувани од сите доктори :?: јас се мислев да ги купам ама најверојатно нема :)
     
  12. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Демек во Словенија биле препорачувани од сите доктори.
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Значи ние жените сме толку лесни за манипулација, штом нешто ќе не подлажат, се залетуваме како муви без глава. Па уште некое медицинско лице да ни зборува, да не убедува, дури и најсмешните работи ќе ни станат логични.
    Еве и мајка ми се залетала по влошкиве, затоа што имам многу болни менструации, се убедила дека ќе ми помогнат. И знаете во што се уверив?
    Дека за болки помага кафетинче, евентуално беналгин или нешто сл.
    Анјонска лента , пх |(

    Мене ова ми е смешно, залудна инвестиција.
    Златни Always и Evеryday.
     
  14. mesecinka91

    mesecinka91 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    Не сум ги пробала до сега но јасно е што сакаат да објаснат
    -Се од памук а не од синтетика( што значи дека не се размножуваат бактерии и затоа се носат подолго)
    -Поради памукот ете на некоја и пукнала... а овие што си ги користиме пластика не протекува...
    - анјоните не се движат низ телото туку сигурно забрзуваат циркулација и имаат некое лековито дејство како и оние алките со магнети и чуда што се рекламираат...

    во секој случај вреди да се проба се надевам и јас во поскоро време :rofl: