1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Within Temptation

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од psychic, 25 март 2013.

 1. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  не најдов ваква тема, ако има - канта
  иначе, групава ја најдов случајно и се заљубив во песните. Главен вокал е Шерон Ван Адел.
  жанрот е симфониски метал, готик :D
  еве ги омилените:

  http://www.youtube.com/watch?v=4PIPfmHOJhg
  http://www.youtube.com/watch?v=vtwwpBjRrPo
  http://www.youtube.com/watch?v=v-jM6TML60k
  http://www.youtube.com/watch?v=EEq4ipHJ6Mo
  http://www.youtube.com/watch?v=_IHm4Xa-Nxg
  штета што не може повеќе од 5 линка, вреди да се спомнат и Lost, Shot in the dark... :D
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.529
  На kikkki и psychic им се допаѓа ова.
 3. Annabel Lee

  Annabel Lee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Ова е оргазам за уши. Прегледан ми е милион пати, и никогаш нема да ми биде доста.
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  5.230
  Пол:
  Женски
  Оваа нивна песна ми е преубава (посебно кога е комбинирана со Делена сцени)
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.739
  Допаѓања:
  4.838