1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Wiz Khalifa

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Boo.Boo, 31 октомври 2011.

 1. Boo.Boo

  Boo.Boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Cameron Jibril Thomaz добро познат како Wiz Khalifa е американски рапер. Тој го издаде својот деби албум Show and Prove во 2006 година. Го издаде својот втор албум Deal or No Deal во ноември 2009. Тој го објави својот микс Kush and Orange Juice во април 2010 тогаш и потпиша договор со Atlantic Records. Негова најпозната песна е Black and Yellow, а неговиот деби албум Rolling Papers беше објавен на 28 март 2011 година. Тој настапува со својата група или позната како Taylor gang. :)


  Омилени песни ми се Taylor Gang, Black and Yellow, Hello Kitty... И мноооооогу други :D
   

  Прикачени фајлови:

 2. Argasi

  Argasi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  278
 3. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
 4. Boo.Boo

  Boo.Boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
 5. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски