Wizzair

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Goldeneye, 11 јануари 2013.

 1. fashion.owl

  fashion.owl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  21
  Се воведоа 3 нови дестинации - Франкфурт, Брисел и Париз кои почнуваат од Април 2014. Едвај чекам да ги испробам :rofl:
   
 2. milamilamila15

  milamilamila15 Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  За неколку дена патувам за Лондон дали во багажот е дозволено да се носи секс играчки (вибратор или дилдо)? Некој со такво искуство?
   
 3. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.582
  Допаѓања:
  21.635
  Пол:
  Женски
  Цените за багаж се поскапени . Сега сакав да реѕервирам билет Скопје Дортмунд и гледам цениве не се исти ... Претходно плаќав 20 евра за еден куфер , сега е 1580 одприлика , а од Дортмунд е 30 евра куфер :^)
  као и да е пак е ефтино ...
   
 4. soleil26

  soleil26 Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Почитувани,
  имам неколку прашања околу плаќањето и резервација на карти преку wizzair.
  - За плаќање со банковен налог, дали може да се плати во други филијали (во други градови во МК), не само во главната во Скопје?
  На веб страната на компанијата пишува "Доколку сакате да платите со банковен налог, мора да резервирате во рок од 14 дена пред поаѓање". Мене летот ми е предвиден на 2/12, враќање 9/12.
  Дали можам уште сега да ја резервирам картата и да платам со банковен налог да не чекам 14 дена пред поаѓање?

  - Летот е од Софија за Париз, дали сето тоа ќе претставува некој проблем?

  Благодарам
   
 5. Domakica

  Domakica Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  Дечки помагајте...нели треба да се пушти банковен налог во рок од 24 часа. Поради обврски вчера вечер не пуштив а резервацијата уште си стои. Дали ако уплатам денес ќе ми се уважи резервацијата???
   
 6. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  82

  Се има објаснето на веб страната на аеродромот http://skp.airports.com.mk/default.aspx?ItemID=414

  ....Овие правила важат само за рачниот багаж. На патниците се уште им е дозволено да носат мали количини на предмети за лична употреба во нивниот рачен багаж (парфеми, креми, гелови итн.), само доколку пакувањата не содржат повеќе од 100 мл и можат лесно да се сместат во прозирни пластични кеси (волумен: еден литар). Патниците мора да ги покажат спакуваните течностите на контролните места и да ги приложат на безбедносната проверка. Дозволени се одредени исклучоци како лекови и храна која е потребна за време на летот, вклучувајќи ја и бебешката храна.
   
 7. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.878
  Доколку стои резервацијата, можеш и денес.
   
 8. lauras

  lauras Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  3
  дали можи некој да ми објасни како може да резервирам карта за лет со визер.благодарам :*
   
 9. Domakica

  Domakica Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  Резервација си стоеше и си ја уплатив и после 2 дена, ми стигна картата се е супер јухуу :)
   
 10. princessLeia

  princessLeia Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ве молам некој нека објасни за делот пријавуванје преку интернет, за да не се плаќа такса на аеродром.
  Само што си купив карта, но не можам да се пријавам, не е достапна дормата за пријавување каде треба да се внесе бр на пасош, и сл.
  Дали треба да се почека за бордингот, како оди ова?
   
 11. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.878
  Кога е летот? Мислам дека online check-in се појавува две недели пред полетување.
   
  На princessLeia му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  815
  Хахаха, зошто да не може?
   
 13. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  Вака, ако се чекираш онлајн две недели пред летот, дали треба и на аеродром да се чекираш на шалтерот на визер??? Прв пат летам и тоа сама со мало дете, многу ми е страв како ќе не биде, има година и пол многу е немирно.... со два куфери, кабинска торба незнам како ќе се однесеме... уффф
   
 14. Madlina

  Madlina Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2013
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  299
  Треба да се чекираш и да си ја испечатиш картата од дома (јас пошто се враќав за 4 дена истовремено се чекирав и за одење и за враќање и ги испечатив сите карти). На аеродром треба повторно да се пријавиш на шалтер. Инаку јас имам само еднаш летано, ама колку што приметив прво влегуваа оние што имаат купено приорити бординг, а после ги пуштаа со мали деца, така да отиди малку порано и застани понапред да те забележи персоналот..
   
  На billyy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Carpediem7

  Carpediem7 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  6
  ima na nekoj sto mu se ide so masko na setanje u italija milano ? :) :D
   
 16. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  432
  Пол:
  Женски
  Женски во wizzair те тераат да ја ставиш торбата во преградите? бидејќи во ryanair не се замараат дали е за неколку цм поголема?!?
   
 17. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  3.787
  Која гунгула е, не се ни замараат, јас имав куфер за 4 cm отрпилика повеќе, па никој ништо не ми кажа. :)
   
 18. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.910
  Сега и за Барселона ќе има наскоро ефтини летови. :dance: :party:
   
 19. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.471
  Кој ќе го искористи летот за Париз, или веќе го искористил, нека пише!
   
 20. BadBoysLover

  BadBoysLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  17
  на 13јуни летам за Келн од Скопје, имам претходно летано но со редовни летови не вака со куфериве да незнаеш кај си, па прашањето ми е кога ке стигнам на аеродором што треба да направам, нели со редовните одиш со картите ги пријавуваш, па предаваш багаж, па се качуваш горе, пасошка контрола итн... да не треба нешто плус?