1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Wizzair

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Goldeneye, 11 јануари 2013.

  1. fashion.owl

    fashion.owl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    21
    Се воведоа 3 нови дестинации - Франкфурт, Брисел и Париз кои почнуваат од Април 2014. Едвај чекам да ги испробам :rofl:
     
  2. milamilamila15

    milamilamila15 Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    За неколку дена патувам за Лондон дали во багажот е дозволено да се носи секс играчки (вибратор или дилдо)? Некој со такво искуство?
     
  3. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.446
    Допаѓања:
    34.329
    Пол:
    Женски
    Цените за багаж се поскапени . Сега сакав да реѕервирам билет Скопје Дортмунд и гледам цениве не се исти ... Претходно плаќав 20 евра за еден куфер , сега е 1580 одприлика , а од Дортмунд е 30 евра куфер :^)
    као и да е пак е ефтино ...
     
  4. soleil26

    soleil26 Активен член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Почитувани,
    имам неколку прашања околу плаќањето и резервација на карти преку wizzair.
    - За плаќање со банковен налог, дали може да се плати во други филијали (во други градови во МК), не само во главната во Скопје?
    На веб страната на компанијата пишува "Доколку сакате да платите со банковен налог, мора да резервирате во рок од 14 дена пред поаѓање". Мене летот ми е предвиден на 2/12, враќање 9/12.
    Дали можам уште сега да ја резервирам картата и да платам со банковен налог да не чекам 14 дена пред поаѓање?

    - Летот е од Софија за Париз, дали сето тоа ќе претставува некој проблем?

    Благодарам
     
  5. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Дечки помагајте...нели треба да се пушти банковен налог во рок од 24 часа. Поради обврски вчера вечер не пуштив а резервацијата уште си стои. Дали ако уплатам денес ќе ми се уважи резервацијата???
     
  6. Lemon

    Lemon Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    167

    Се има објаснето на веб страната на аеродромот http://skp.airports.com.mk/default.aspx?ItemID=414

    ....Овие правила важат само за рачниот багаж. На патниците се уште им е дозволено да носат мали количини на предмети за лична употреба во нивниот рачен багаж (парфеми, креми, гелови итн.), само доколку пакувањата не содржат повеќе од 100 мл и можат лесно да се сместат во прозирни пластични кеси (волумен: еден литар). Патниците мора да ги покажат спакуваните течностите на контролните места и да ги приложат на безбедносната проверка. Дозволени се одредени исклучоци како лекови и храна која е потребна за време на летот, вклучувајќи ја и бебешката храна.
     
  7. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Доколку стои резервацијата, можеш и денес.
     
  8. lauras

    lauras Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    3
    дали можи некој да ми објасни како може да резервирам карта за лет со визер.благодарам :*
     
  9. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Резервација си стоеше и си ја уплатив и после 2 дена, ми стигна картата се е супер јухуу :)
     
  10. princessLeia

    princessLeia Активен член

    Се зачлени на:
    24 март 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ве молам некој нека објасни за делот пријавуванје преку интернет, за да не се плаќа такса на аеродром.
    Само што си купив карта, но не можам да се пријавам, не е достапна дормата за пријавување каде треба да се внесе бр на пасош, и сл.
    Дали треба да се почека за бордингот, како оди ова?
     
  11. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Кога е летот? Мислам дека online check-in се појавува две недели пред полетување.
     
    На princessLeia му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Хахаха, зошто да не може?
     
  13. billyy

    billyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    15
    Вака, ако се чекираш онлајн две недели пред летот, дали треба и на аеродром да се чекираш на шалтерот на визер??? Прв пат летам и тоа сама со мало дете, многу ми е страв како ќе не биде, има година и пол многу е немирно.... со два куфери, кабинска торба незнам како ќе се однесеме... уффф
     
  14. Madlina

    Madlina Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2013
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    301
    Треба да се чекираш и да си ја испечатиш картата од дома (јас пошто се враќав за 4 дена истовремено се чекирав и за одење и за враќање и ги испечатив сите карти). На аеродром треба повторно да се пријавиш на шалтер. Инаку јас имам само еднаш летано, ама колку што приметив прво влегуваа оние што имаат купено приорити бординг, а после ги пуштаа со мали деца, така да отиди малку порано и застани понапред да те забележи персоналот..
     
    На billyy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Carpediem7

    Carpediem7 Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    ima na nekoj sto mu se ide so masko na setanje u italija milano ? :) :D
     
  16. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Женски во wizzair те тераат да ја ставиш торбата во преградите? бидејќи во ryanair не се замараат дали е за неколку цм поголема?!?
     
  17. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.419
    Допаѓања:
    4.981
    Која гунгула е, не се ни замараат, јас имав куфер за 4 cm отрпилика повеќе, па никој ништо не ми кажа. :)
     
  18. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Сега и за Барселона ќе има наскоро ефтини летови. :dance: :party:
     
  19. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Кој ќе го искористи летот за Париз, или веќе го искористил, нека пише!
     
  20. BadBoysLover

    BadBoysLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    17
    на 13јуни летам за Келн од Скопје, имам претходно летано но со редовни летови не вака со куфериве да незнаеш кај си, па прашањето ми е кога ке стигнам на аеродором што треба да направам, нели со редовните одиш со картите ги пријавуваш, па предаваш багаж, па се качуваш горе, пасошка контрола итн... да не треба нешто плус?