1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Wizzair

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Goldeneye, 11 јануари 2013.

  1. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.491
    Допаѓања:
    33.387
    Пол:
    Женски
    Да не знае некој дали пак ќе има некој попуст како вчерашниот ? Во текот на оваа и наредната недела?:?:
     
  2. marty 0102

    marty 0102 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2018
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    193
    Пол:
    Женски
    подобро земи си priority за да го земеш ранецот со тебе ако ти го собира под седиштето
     
    На Baby-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
  3. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.247
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Некој што патувал до Амстердам преку Ајндховен, ми треба помош..слетувам во 8:55 во Ајндховен а сакам да купам карта за автобус преку превозот од Виз аир. Знам дека автобусите чекаат според летот а првиот автобус е во 9, а следниот во 10..дали би било многу рано да купам карта за 9, мислам дека би ме чекал автобусот ако закаснам или ако не, дали ќе може картата за 10 да ја искористам..и за назад летот е во 9 и пол мислам во колку мислите дека би требало да купам...5,6? на страната пишува патувањето со автобус трае 90мин но луѓе ми рекоа дека траело и до 2 саати..незнам каква е фреквенцијата на аеродромот за да знам колку време ќе потрае процедурата за чекирање и слично
     
  4. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    @doubleinfinity Нема шанси да го фатиш тој во 9, до 9 не можеш ни од авион да излезеш. Имај во предвид дека авионот може да задоцни, дека може да има гужва на пасошка контрола, дека треба да го почекаш куферот, ако носиш... Не сум патувала за Ајндховен, ама вообичаено таа е процедурата. Најдобро земи си карта за од 10. За назад планирај околу два часа пред полетување да си на аеродром, за во случај да има задоцнување со автобусите или било што, да си стигнеш на време за авионот
     
    На Bozica1980 и doubleinfinity им се допаѓа ова.
  5. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.562
    Пол:
    Женски
    Вака сега... сега гледам на страната дека нема во 10 туку во 10и30, каде виде 10?
    Тој во 10и30 е за летови што слетуваат до 10. Но често не се стигнува на тој особено ако летот касни 10тина мин.. Автобусот не чека. Не се само патниците од Скопје за да чека..Нас ни дадоа на следниот..
    За враќање тргни си порано. Некогаш и два ипол саати ќе се возиш, а некогаш 65 мин, како ние на пример..
    На аеродромот некогаш е благ збор ако кажам хаос. Некогаш пак, за 10мин ќе завршиш се, ако немаш чекиран багаж..
     

    Прикачени фајлови:

  6. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.247
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Знам дека е така ама мислам дека автобусот има предвид бидејќи знае дека чека патници од тој лет бидејќи превозот е организиран од Виз аир, а кога купуваш карта си го поврзуваш летот за да може возачот на автобусот да знае дека има патници кои треба да ги чека..ама реков некој да не има искуство, бидејќи незнам што да правам...моите патуваа лани на истава релација ама како за беља никаде неможам да ги најдам податоците од нивното чекирање :^)
     
  7. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.247
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    мене па директно преку страната од виз аир ме пренасочува на wizzairporttransfer и таму има да бираш на секој сат автобуси...ај плис кажи ми на која страна гледаш ти да си купам од таму :)
     
  8. Mademoiselle5

    Mademoiselle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2015
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Нема шанси да го стигнеш тој во 9 ,додека излезеш од авион,додека чекаш пасошка контрола па и ако имаш плус багаж ќе чекаш..јас од оваа страна резервирав на нет е неколку евра поефтино а инаку имаат и штанд на самиот аеродром https://www.airexpressbus.com и имаш распоред на тргање.Патот до Амстердам е околу 2 часа.
     
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.562
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20180906-105842.png
    И на https://www.p-airbus.com
    Таму се за сите визз ер летови..
    Дури и на https://book.wizzair.com/en-GB/travel_services/airport_transfer е во 10и30
     
  10. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.247
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Значи ме советувате да чекирам во 10 и 30? мене ми е од една страна страв да не не стигнам ако купам за порано а за покасно пак што ќе правам на аеродром еден саат...знам дека поубаво јас да чекам ама..:?: пуста мака и шетањево не било лесно :D
     
  11. anamarko

    anamarko Нов член

    Се зачлени на:
    11 август 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Првпат купувам карта па дали може некој да ми каже, кога се резервира карта,во делот детали за наплата ,се внесуваат податоците на патникот или на сопственикот на кредитната картичка (зошто картичката не е на мое име)
     
  12. blue-diamond

    blue-diamond Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    33
    да прашам дали во онаа дополнителната торба со priority смеам да носам течности како течност за леќи, пудра... и дали мора да се во кеса? и исто така дали смее да се носи во оваа или во рачен пегла за коса?
     
    На Nellie му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.562
    Пол:
    Женски
    Сопственикот на картичката
    Во ќеса најпаметно.
    Можеш да носиш зависи од мл.
     
  14. blue-diamond

    blue-diamond Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    33
    дали би ми правеле проблем ако течностите ми се во поголема кеса, немаше во дм од помали, па поголеми земав, а малку работи ке носам?
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не прават разлика меѓу мала и голема ќеса, разлика прават ако ти се повеќе од 100мл и ќе ти ги фрлат сите.
    Така да во една голема ќеса можеш да ставиш до 10 работи. Комбинирај ги.
     
  16. cinderella5

    cinderella5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    3.017
    Пол:
    Женски
    Девојки ајде вие што разбирате... За летов неможам да направам check in затоа што не саакам да купам седишта. Во овој случај check in-от би ми бил 48 часа пред лет? Одам со опција wizz да ми додели седишта, бидејќи седиштата ми се поскапи од летот..
     
  17. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.222
    Допаѓања:
    93.768
    Да, 48ч пред летот.
     
    На cinderella5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.466
    Допаѓања:
    82.135
    Пол:
    Женски
    А колку чини купување седиште во визз?
     
  19. cinderella5

    cinderella5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    3.017
    Пол:
    Женски
    На летов,од 500 денари од правец по човек до 700 денари.
     
  20. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.466
    Допаѓања:
    82.135
    Пол:
    Женски
    Скапо е вистина,јас мислев околу 300 ден.