1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Xороскопскиот знак и хобито

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од ludoto19, 15 јули 2012.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.215
  Допаѓања:
  41.370
  Хороскопскиот знак го одредува вашето хоби


  Хороскопските знаци согласно своите општи карактеристики поседуваат различни склоности. Хобито е само еден од начините што може да каже многу за вас и за оние околу вас.

  Овен  Овните уживаат во предизвиците, па како хоби им одговараат сите видови на спорт. Сето она што може да ги искаже нивната егоцентричност и натпреварувачки дух, како и желбата секогаш да бидат први.

  Бик  Бикот ужива во уметноста, па своето слободно време го користи за посета на книжарниците, галериите, театрите. Покрај тоа, тој ужива во пеењето како и во танцувањето, така што не е реткост да го сретнете на часови по салса или класичен танц.

  Близнаци  Близнакот најмногу од сè сака да биде информиран. Затоа неговото идеално хоби е интернетот, посета на обложувалниците и запознавање со најновите модели на автомобили, мобилни телефони и останатите технички апарати.

  Рак  Овој хороскопски знак пред сè е посветен на своето семејство и домот. Заради тоа, тој се определува своето слободно време да го поминува дома, читајќи книги или списанија. Ракот, исто така, ги сака животните, па често го поминува времето посветен на своето домашно милениче.

  Лав  Лавовите во своето слободно време ги следат квизовите за знаење, лотарија, но и емисиите кои се однесуваат на козметика и мода. Понекогаш се занимаваат и со часови по глума или танц, но сакаат и фотографирање и уметничко изразување на нивниот индивидуализам.

  Девица  Своето слободно време девицата го користи за средување на својот дом. Затоа што ја интересира ентериерот, остатокот од времето го поминува со најновите списанија кои се однесуваат на оваа тематика.

  Вага  Вагите уживаат во патувањата, а најсреќни се кога одеднаш непланирано ќе тргнат на пат. Доколку не се во можност да си го дозволат тој луксуз, вагите своето време ќе го поминат во кафулињата и во прошетки.

  Скорпија  Скорпијата ја интересираат сите области каде може да биде „сама со себе“ - филозофија, читање, седење на клупа додека ги набљудува минувачите... Мозокот и е постојано активен и пробува да ги открива тајните на овој свет, иако однадвор изгледа затворено и незаинтересирано.

  Стрелец  Стрелецот не го држи место, па неговото најидеално хоби би биле патувањата. Редовно ги посетува туристичките агенции и ги собира најновите проспекти. Доколку, пак, не отпатува, доволно му е бар во мислите да биде далеку од секојдневието.

  Јарец  Припадниците на овој знак најчесто се занимаваат со собирање и колекционерство, било да се работи за магнети од егзотични патувања, поштенски марки, ретки камења, а може и нешто потривијално.

  Водолија  Водолиите во своето слободно време најдобро се опуштаат гледајќи филмови и слушајќи ја омилената музика. Сакаат да откриваат помалку познати автори, па најсреќни се кога можат да им препорачаат на пријателите некој виетнамски филм од тотално непознат режисер.

  Риби  Рибите сакаат да бегаат од реалноста. Доколку можат да си го дозволат тоа на себе, ќе отпатуваат макар само и за викенд. Како вистински уметнички типови, своето слободно време го користат за сликање, пишување стихови или читање романи.

  Извор: ИДИВИДИ
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Лавовите во своето слободно време ги следат квизовите за знаење, лотарија, но и емисиите кои се однесуваат на козметика и мода. Понекогаш се занимаваат и со часови по глума или танц, но сакаат и фотографирање и уметничко изразување на нивниот индивидуализам.

  Мхм :D
   
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Скорпија  Скорпијата ја интересираат сите области каде може да биде „сама со себе“ - филозофија, читање, седење на клупа додека ги набљудува минувачите... Мозокот и е постојано активен и пробува да ги открива тајните на овој свет, иако однадвор изгледа затворено и незаинтересирано.


  Да, да, да! :D Скоро секогаш сум таква, изгледам замислена и по малку отсутна, а што мислам тоа јас си знам. И знам да уживам сама со себе. :)
   
 4. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Водолија

  Водолиите во своето слободно време најдобро се опуштаат гледајќи филмови и слушајќи ја омилената музика. Сакаат да откриваат помалку познати автори, па најсреќни се кога можат да им препорачаат на пријателите некој виетнамски филм од тотално непознат режисер.

  Па до некаде е точно. Но не баш се.
   
 5. LovePeace

  LovePeace Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  37
  Овен  Овните уживаат во предизвиците, па како хоби им одговараат сите видови на спорт. Сето она што може да ги искаже нивната егоцентричност и натпреварувачки дух, како и желбата секогаш да бидат први.

  Точно е се. :D
   
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.741
  рак
  Овој хороскопски знак пред сè е посветен на своето семејство и домот. Заради тоа, тој се определува своето слободно време да го поминува дома, читајќи книги или списанија. Ракот, исто така, ги сака животните, па често го поминува времето посветен на своето домашно милениче.

  посветена на домот да , ама седење дома , читање книги, списанија :shake: нешто згрешиле
  дружење, социјализација, изработка на накит,медитација и :!: немам домашно милениче :)
   
 7. 2036

  2036 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  72
  Лав
  Лавовите во своето слободно време ги следат квизовите за знаење, лотарија, но и емисиите кои се однесуваат на козметика и мода. Понекогаш се занимаваат и со часови по глума или танц, но сакаат и фотографирање и уметничко изразување на нивниот индивидуализам.

  До некаде е точно сакам фотографирање, гледам квизови и емисии за козметика и мода.
   
 8. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски

  Галерии -еднаш годишно :D Инаку болдираното е точно :)
   
 9. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Водолија  Водолиите во своето слободно време најдобро се опуштаат гледајќи филмови и слушајќи ја омилената музика. Сакаат да откриваат помалку познати автори, па најсреќни се кога можат да им препорачаат на пријателите некој виетнамски филм од тотално непознат режисер.


  Дефинитивно.. најточно! :)
   
 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.790
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Рак  Овој хороскопски знак пред сè е посветен на своето семејство и домот. Заради тоа, тој се определува своето слободно време да го поминува дома, читајќи книги или списанија. Ракот, исто така, ги сака животните, па често го поминува времето посветен на своето домашно милениче.

  Точно е само тоа со животните,а се другото е лук и вода,што би рекле. :!:
   
 11. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Не е точно.
  Слободно време дома ? :o
  Читајќи списанија ? :tmi:

  За домашното милениче одвојувам време и се грижам за него,но не само во слободно време.

  За мене повеќе одговара танцување. :wasntme: бик сум во подзнак
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.215
  Допаѓања:
  41.370
  Рак

  Овој хороскопски знак пред сè е посветен на своето семејство и домот. Заради тоа, тој се определува своето слободно време да го поминува дома, читајќи книги или списанија. Ракот, исто така, ги сака животните, па често го поминува времето посветен на своето домашно милениче.

  Jас си читам списанија, весници, многу сакам да читам, а книги си читкарам онлајн :) Mене ми е се погодено :)
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. monni.t

  monni.t Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  205
  Стрелец
  Стрелецот не го држи место, па неговото најидеално хоби би биле патувањата. Редовно ги посетува туристичките агенции и ги собира најновите проспекти. Доколку, пак, не отпатува, доволно му е бар во мислите да биде далеку од секојдневието.
  :up:
   
 14. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  145
  по знакот мој не ми е точно, ама подзнакот целосно ми одговара :)
   
 15. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Девица
  Своето слободно време девицата го користи за средување на својот дом. Затоа што ја интересира ентериерот, остатокот од времето го поминува со најновите списанија кои се однесуваат на оваа тематика.

  Па не баш :^)
   
 16. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.084
  Пол:
  Женски
  Не дека го средувам домот, ама со задоволство би...еден ден кога со љубовче ќе си имаме свој дом! :lol:
   
 17. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  Рак
  Овој хороскопски знак пред сè е посветен на своето семејство и домот. Заради тоа, тој се определува своето слободно време да го поминува дома, читајќи книги или списанија. Ракот, исто така, ги сака животните, па често го поминува времето посветен на своето домашно милениче.

  Во глобала погодено :)
   
 18. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.390
  точно е заВОДОЛИЈАТА секогаш кога сум тажна батериите ги полонам со музика како и сега во моментов
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Za Jarec tocno...no ima i use mnogu drugi raboti koi smetam deka mozele da gi spomat.
   
 20. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.556
  Допаѓања:
  31.044
  Пол:
  Женски
  [/quote]
  Риби
  Рибите сакаат да бегаат од реалноста. Доколку можат да си го дозволат тоа на себе, ќе отпатуваат макар само и за викенд. Како вистински уметнички типови, своето слободно време го користат за сликање, пишување стихови или читање романи.
  [/quote]

  Не ми е погодено ама баш ништо , несакам да бегам од реалност, ја прифакам таква каква што е...Би отпатувала за викенд, но не заради таа причина...И незнам зошто напнале за рибите за уметноста, романи...Мене во тој поглед ништо не ми е погодено