1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

X Фактор Адриа (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Primadonna, 5 јули 2013.

?

Кој е вашиот фаворит за победа?

  1. Даниел

    532 глас(а)
    74,1%
  2. Доктори

    30 глас(а)
    4,2%
  3. Лукијан

    26 глас(а)
    3,6%
  4. Маид

    110 глас(а)
    15,3%
  5. Тамара

    20 глас(а)
    2,8%
  1. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    X Фактор - Србија (Сител)

    Леле катастрофа, ич не ми се допадна. Многу мразам кога македонец ми "прича" на српски. Или кога овие од жириво не не разбираат :^) Бегај бе...

    Ова беше прва и последна епизода што ја гледам со Српсково Х Фактор. Иако имаше само 3ца или 4ца македонски натпреварувачи можам да кажам дека сите одлични беа!
    Стварно не бива за пеење, најдобри сме 8)

    Досадно уфилмани членови од жири... хаха леле и помалку националисти приметив, ама ај се извади Желко и тој другиот не му го знам името.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  2. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    X Фактор - Србија (Сител)

    Браво за девојчево Илма, секоја чест, гласиште !!!

    Знае ли некој како се вика песната што ја пееше, позната ми е ама не можам да ја најдам ?
     
    На marijaz, cresa-jagoda и anichka94 им се допаѓа ова.
  3. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    X Фактор - Србија (Сител)

    Гледав,ми се допадна не е лошо како за почеток. Судии како судии, секој во свој филм,но реални се.
    Најмногу ми се допадна девојката која пееше своја верзија на Titanium,и девојчето на крајот,и секако македонците-навистина беа супер. Ќе продолжам да гледам,затоа што навистина ми е здосадено од турскиве серии. -.-
     
  4. beliver

    beliver Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    X Фактор - Србија (Сител)

    Многу голем фан на икс фактор сум али ова српсково потполно ме разочара.. очекував многу повеќе.. не знам али нешто не ми штима ко што треба.. Жирито катастрофа.. мноогу се уфилмани посебно Жељко а и Емина не е нешто по арна.
     
  5. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    X Фактор - Србија (Сител)

    3 или 4 наши ги поминаа за 1 минутка, не ги дадоа убаво, што значи дека шансата некој наш да победи е 0.
     
    На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    X Фактор - Србија (Сител)

    Јас се заљубив у тој првиот дечко што пееше. :inlove:
     
  7. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    X Фактор - Србија (Сител)

    Мене не ми се допаѓа емисијата. :shake: А ни жирито, со исклучок на Жељко.
     
  8. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    X Фактор - Србија (Сител)

    Многу лошо, вештачко и неинтересно
     
    На tessie и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  9. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    X Фактор - Србија (Сител)

    Исто и јас :inlove:

    Не дека сум голем патриот ама тргнувајќи од водителката од Македонија...па што има да зборува српски?? Зарем ние немаме јазик? Срамота!!
    А и членовите од жирито што се занесуваат дека не разбираат македонски. Ма ајде бре...без врска :x
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. curious-doll

    curious-doll Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    799
    X Фактор - Србија (Сител)

    http://www.youtube.com/watch?v=x4Zh_RtE2oc
     
    На cresa-jagoda и karina8 им се допаѓа ова.
  11. sanja.burgundy

    sanja.burgundy Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2013
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    9.083
    Пол:
    Женски
    X Фактор - Србија (Сител)

    http://www.youtube.com/watch?v=d5Amj1hZK_U

    Типов не ми се свиѓа како пее, али развали у играње! :D :D
    И нормално некој на твитер ако не те изнасмее, нема кој - "If you're coming out of the closet,you might as well come out dancing. I da pevas Bijonse usput."

    Секоја чест за последното девојче, 2 пати ја премотував! :o :o
     
    На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    X Фактор - Србија (Сител)

    Браво за нашите македончиња, имаме потенцијал. Само на Мартинијан не му требаше да "прича" српски, па аман имаш преубав мајчин јазик- МАКЕДОНСКИ, или подобро фати го дијалектот на кумановски!!! :)
    Ама она девојчето што има 13 години, растури!!! До сега најдобриот 13- годишен глас што сум го слушнала на некоја ваква аудиција... :clap: :clap: :clap:
    А што се однесува до жирито, влезени се во некој филм, како да им се дигнала цената што се судии... А уште пак не разбираат македонски, како па да не!!!
     
    На LaraSolare, cresa-jagoda и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
  13. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    X Фактор - Србија (Сител)

    :D
    Толку неталентирана девојка ми е, просто да се зачудиш како може пејачка да се нарече.

    Овој Кики кога го слушнав за девојката од Хрватска како кажа дека е досадна, се прснав од смеа. :rofl: Па подосаден тип од него и Пилоти(те) негови нема.
    Жељко уана би Сајмон, а дава изјави дека поима немал кој е он. На вакво интернационално шоу он бара на мајчин јазик да се пее. Небаре англискиот кинески е, го учиме од 3то одделение. Колку ограничено мислење.

    Тој Петар Чола, ко чиче некое ми беше и во фаца и стас/глас, а само 15 години има. Си викам, ако веќе татко му се знае со луѓе, нема потреба `малиот` да се пријавува овде.

    За малата немам коментар, од кај го извади оној глас. Се пожали дека и љубомореле и немала пријатели, и тука сакав да ја отпишам, немаше потреба од такви глупи изјави, ама кога отвори уста. :o

    *

    За нашите нема што да се прокоментира, не им оставија многу простор. Арно што кажаа и дека поминаа. Мања беше во последното издание на М2 пред 2-3 години.

    Едит: еве го официјалниот канал на јутуб http://www.youtube.com/user/xfactoradria
     
    На ilipili, anuskaNESTLE, SparkyAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    X Фактор - Србија (Сител)

    Браво за Илма!
    Одлична интерпретација,прекрасно пренесена песна..се наежив од нејзиниот глас! :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    X Фактор - Србија (Сител)

    Во глобала ми се допадна. Ме нервира Емина од жирито многуу, мисли дека е центар пажња. :@
    Најмногу ми се допадна 13 год. девојчето, девојката што ја пееше титаниум, а од македонскиве дефинитивно момчето од куманово Мартинијан..аааа и танчерот да не го заборавам :P
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  16. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    X Фактор - Србија (Сител)

    Жирито е тотално промашено и некомпетентно според мене.
    Емина мисли дека заслужува да седи таму но јас баш и не мислам така. Пеачка под просек ми е она, да не се омажи за оној Сандал и да не сними 2-3 песни на турски мислам дека и ќе беше заборавена до сега. А и незнае да коментира, ме потсеќа на Бритни од Американскиот Х фактор само што оваа има доста поиритантни гримаси и коментари, пробува да направи некакво шоу ама само изгледа смешно.

    Жељко или Сајмон да го речам ? Значи толку многу се труди да го имитира, дури невозможно е. И баш ми беше без врска тоа што му кажа не, на кандидатот само затоа што не го сослушал добро. Од тука се гледа колку сериозно го сфаќа ова и колку сака да го изиграва најстрогиот у жирито. Па дури и кога излегуваа од автомобилите со се наочарите и ставот кој го има баш ме потсеќа на Сајмон. Ама и он е само бледа копија...

    Кики, речиси и да не го приметив дека постои во жирито, досаден, монотон и некако без мерак го работи сето ова.

    Кристина ми е нај ок од сите нив, барем засега. Најреална и најкоректна.

    Што се однесува до кандидатите ќе се сложам дека девојчето од Босна испеа најдобро. И Мартинијан и Мања ќе ги пофалам од нашиве, а пошто он ми е сограѓанин и имав можност да го слушнам на една свирка можам да потврдам дека детето навистина фантастично пее. И девојката што ја вратија, мислам дека беше од Хрватска и она ми се допадна, а останатото можам да кажам дека е просек. Искрено се разочарав колку неталентирани поминаа понатаму, на пример тој што играше и пееше песна од Бијонсе ми е потполна утка.
    Како и да е, се надевам дека впечатоците ќе ми се подобрат во текот на следните епизоди.
     
    На tessie, sweet-cherry, la-chicka и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    X Фактор - Србија (Сител)

    http://www.youtube.com/watch?v=x4Zh_RtE2oc
     
  18. sanja.burgundy

    sanja.burgundy Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2013
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    9.083
    Пол:
    Женски
    X Фактор - Србија (Сител)

    http://www.youtube.com/watch?v=Tj4yN8XNBh4

    Душа ^ Кога рече дека сака да има пријатели :$

    Огромна поддршка за нашите претставници, денешните супер беа, требаше да им дадат повеќе минутажа, не само како пролазни, да пополнат време. И онаа Емина - I need a translation :?: :?: :devil:
     
  19. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    X Фактор - Србија (Сител)

    Јас не се сложувам со вас Емина е баш слатка и такви луге требаат за да биде интересно шоуто незнам зошто ја мразите неа кога Желјко Јоксимович е негативецот тука очајно сака да го емитира Сајмон Ковел
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    X Фактор - Србија (Сител)

    Ееее ја уште не сум го изгледала, ме закопкавте вака со коментариве. Може негде онлајн да се гледа?