X Фактор Адриа (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Primadonna, 5 јули 2013.

?

Кој е вашиот фаворит за победа?

 1. Даниел

  532 глас(а)
  74,2%
 2. Доктори

  30 глас(а)
  4,2%
 3. Лукијан

  26 глас(а)
  3,6%
 4. Маид

  109 глас(а)
  15,2%
 5. Тамара

  20 глас(а)
  2,8%
 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.023
  Да да, све нешто нејзе и се дешава, све таа е болна, све таа паѓа у несвест, грев... антипатична! Се уби од глумење невинашце и жртва |(
   
  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  ^Aии и Даниел беше вчера.Не сум од оние сонцињата,ама си го сакам.Инаку незнам колку забележавте Даниел цело време долу се држеше.Му беше расипан патентот од фармерките.Бараше игла и конец.Инаку омилен момент од синоќа ми беше,кога Маид ја запеа Зошто си ме мајко родила.И кога ја запеа сите ние кои порано учевме во ист клас,се погледнавме и умревме од смеа(ни беше химна на класот).Ауу се зачудив јас колку ли е само подебел Лукјан од на телевизија :^.А и Алекса колку е повисок и колку поголема глава има. :rofl: И како за малер сликата со Алекса ништо не се познава. :(
   
  На Lolo5 и Adi888 им се допаѓа ова.
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.545
  Допаѓања:
  17.573
  Пол:
  Женски
  Лелеее да и јас то го заприметив :D
  Ама и не знам дали запримети колку е поубав во живо, отколку на тв.
   
 4. BestFriends.99

  BestFriends.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
  Во концертот во Бт мн мн мн беше убооо.
  Алекса во живо е по висок и по убав.А на Лукијан не му бев фан пред концертот..А после концертот само негови песни слушаммм.. :D
  А кога Маид излезе на сцена и почна да пеј внесе неверојатна атмосфера.Многуууу беше убо на концертот..Да се пофалам се сликав со тројцата.. :P :D
  Дефинитивно Маид прво место требаше да земи !!!!!!!!!!!!
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  19.797
  Пол:
  Женски
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.545
  Допаѓања:
  17.573
  Пол:
  Женски


  Првата песна на Лукијан :)
   
  На Lolo5, susi, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.862
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓа песната на Лукијан,баш негов стил е.Има турбофолкерски елементи,ама добра е,солидна.
  Ме потсеќа на Саша Ковачевиќ во гласот.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.009
  Пол:
  Женски
  Добар е добар, сладок е многу и има убава боја на гласот и дефинитивно му лежат вакви песни. И даа, го обожавам она негово „Ч“. :D
   
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.545
  Допаѓања:
  17.573
  Пол:
  Женски
  Мене и на Алекса не ми е лоша, ама на Лукијан ми е предобрааа :l:
   
  На Lolo5 и Mahidevranfan им се допаѓа ова.
 10. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  423
  Пол:
  Женски

  :):inlove::inlove:
   
  На Lolo5, Marossa и Adi888 им се допаѓа ова.
 11. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  9.084
  Пол:
  Женски
  Од пролет ќе има нова сезона, Северина жири :)

  https://www.facebook.com/XFactorAdria?fref=ts


  За Северина прочитав на нет. незнам колку е точно ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  51.254
  Пред малку на Сител видов дека пријавувањето за новата сезона на Х - Фактор е во тек!!! Пејачи пријавете се и со СРЕЌА!!! :) 8) :music:
   
  На Lolo5, angelche16 и srhsejbsk им се допаѓа ова.
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.545
  Допаѓања:
  23.816
  Пол:
  Женски
  Северина жири!? О не. (смајлиштосепука)
   
  На mackica1 и angelche16 им се допаѓа ова.
 14. P.SIloveyou

  P.SIloveyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  Јас во 1 сезона очекував северина да виде жири
   
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.144
  Илма имала своја песна :rofl:

  Ја ставам овде,во старава тема,затоа што Илма е од минатата сезона.

  Човек ќе си помисли којзнае колку години има,па е разочарана од љубовта па сега песна.:rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.580
  Допаѓања:
  35.587
  Пол:
  Машки