1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

X Фактор Адриа 2015

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Snow-Queen, 15 јануари 2015.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Наjaва за нова сезона...пуштени броеви за приjaва
  Што мислите...jaс мидлам дека мнгу брзо една по друга сезона направиjа...а
  верувам дека ке е многу поjaка сезона.
  П.С. Би било убаво да остане истото жири
   
  На cresa-jagoda и angelche16 им се допаѓа ова.
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Јас ко што разбрав, ќе има ново жири ама уште не се знае кои ќе бидат, сао за Северина е сигурно.
   
 3. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Ја разбрав дека и Карлеуша ќе биде во жири,ако е и она,не знам дали ќе има гледачи :D
  Не знам оти не стават некои од постарите,пореномираните музичари,има квалитетни луѓе на Балканот со добра музичка основа.
  Инаку не е брза сезоната,во USA И UK секоја година има.
   
  На jelena.rozga и Elena69221 им се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.792
  Допаѓања:
  65.502
  Пол:
  Женски
  Карлеуша(facepalm) Се надевам нема да направат таква глупост, Северина е доволна да ја пополни квотата. Не го гледам воопшто со такви ментори.
   
  На cresa-jagoda, jelena.rozga, Elena69221 и 10 други им се допаѓа ова.
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Пак ќе има??? УХ па само што заврши. Толку ќе биде од фејмосот на Тамара, Лукјан итн... Се надевам дека ќе биде подобро од првиот пат. Карлеуша, ако е ќе има виличење, виличење, леле мори мајко.. Емина ќе ја надмини.
   
  На jelena.rozga и angelche16 им се допаѓа ова.
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.650
  Пол:
  Женски
  Колку, или прашањето би звучело подобро со - дали е уствари Карлеуша компетентна да оценува како некој пее ?! :worried:

  Се надевам дека нема да бидат чиста брука со членовите на жири комисијата. :D
   
  На cresa-jagoda, jelena.rozga, Elena69221 и 4 други им се допаѓа ова.
 7. TheBlueMoon

  TheBlueMoon Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2014
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  645
  Пол:
  Женски
  Имам чувство дека сезонава ќе биде многу полоша од мината. Плус, Карлеуша ако биде ментор... За Северина ај, има некакво познавање од музиката, ама оваа нема врска, буквално!
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.944
  Допаѓања:
  10.075
  Аууу Карлеуша, се наежив од неубаво :shake:
  Има доволно сељачки шоуа на балканов, не мора и тука да ја бутаат и форсираат. И онака се двоумев дали ќе го гледам пак, ама како тргнала работава, тешко.
   
 9. Петре Прличко

  Петре Прличко Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  385
  Што мислам? Па, истото за сите тие таканаречени “аудиција шоуа“!

  Ќе се организира, ќе си соберат пари организаторите, глупите луѓе ќе гласаат за “својот“ фаворит, ќе помине сезоната, повторно иста работа : истите тие ѕвезди ќе ги снема за две недели, никој нема да го интересира, ќе дојде нова сезона и пак од поново.

  Секаде постојат правила и исклучоци, но многу ретки се такви луѓе што прават кариера од “аудиција шоу“ во случајот со One Direction, но тие се од Британија која заедно со Америка се број еден земји во светот кога е во прашање филмска и музичка индустрија. Да беа истите од Литванија или Романија на светот ич немаше да им биде гајле. Такви шоуа постојат на обичната руља да им се собираат парите гласајќи за “својот фаворит“.

  Додека некои деца, групи снимаат авторска музика, фрлаат сопствени пари, се трудат да создадат нешто вредно, народ и медиуми како ненормални не потруја со тие “аудиција шоуа“ каде што сите тие таканаречени ѕвезди пејат кавер музика како во секој трет кафич што слушаш.
   
  На Ekstaza, mims-89, Monna.Monna и 4 други им се допаѓа ова.
 10. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Едно време се ширеше вест дека Иван Ивановиќ ќе биде водител во новава сезона,а испадна дека всушност биле само шпекулации.Баш би било интересно покрај такви членови на жирито да има барем добар водител како Иван,кој секогаш што и да каже знае да те насмее.

  За Северина во жирито,изгледа е сигурно штом сите едно исто кажуваат.А за Карлеуша дали сериозно??? Карлеуша? (facepalm)
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 11. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  6.096
  Пол:
  Женски
  Карлеуша не е компетентна да дава коментари за оние кои штотуку излегуваат на пазарот. не е некој создавач на некоја музика. северина е доволна. според мене би можеле да ги стават тони цетински, владо горгиев или некои други слични на нив кои можат да им дадат корисни совети на тие што ке се занимаваат со музика.
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 12. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Леле не дај боже Карлеуша да е.... не ја сакам |(
   
  На jelena.rozga, Lella и atala им се допаѓа ова.
 13. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Според мене ни Северина не е соодветна за жири и за ментор а Карлеуша пак (facepalm) Претходната година за жири беа изберени стварно квалитетни музичари иако Емина малку застрануваше.
  Мислам дека се натрупаа многу вакви шоуа, Гранд, Пинк, Х фактор.. ретко кој од нив ќе направи кариера.
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 14. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Јас само едно имам да кажам:Не дај Боже Карлеуша да биде во жирито оти врска си нема ни со пеење ни со оценување на тоа како другите пеат народно или забавно,врска си нема бре!|(:yawn:(facepalm)(facepalm)(facepalm)Инаку,јас сакам вакви музички емисии и затоа би ја гледала и оваа нова сезона од шоуто!:)8)
   
 15. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.948
  Допаѓања:
  20.770
  Првата сезона на Х фактор покажа и повеќе од тоа што требаше. Никаква организација, еден куп пропусти, никакви реклами, снимање песни на финалистите, мислам дека е само добро за гледање само кога нема што попаметно да правиш дома. И секако славата ќе им трае додека трае ШОУТО. А за претходниве финалисти, жалам, изгледа сега тотално ке паднат во заборав.
   
 16. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  Од самата помисла дека половина жири ќе биде исполнето од „пеачки“ како Северина и Карлеуша, не ми се ни гледа. :(

  Можеле поубаво жири да одберат, ама и онака ќе ми фали старото. Како и да е, ќе видиме.
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.795
  Допаѓања:
  46.393
  јaс пa некaде читaв декa истoтo жири ќе биде сaмo нaместo Еминa,Нaтaшa Беквaлaц ќе биде aмa не се знaе :D
   
 18. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Музичко шоу со Карлеуша и Северина?
  За Северина ајде, и така и така, ама со Карлеуша? Таа самата не знае да пее, а не па да советува за пеење.
  Можеби ќе ја стават само за украс, па и за украс не е. :lol:
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Avokado

  Avokado Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  363
  Jas pustiv porace se prijaviv
   
  На Lella, 1slavjanka и crimson им се допаѓа ова.
 20. SuperGirl8

  SuperGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Со среќа :clap:
   
  На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.