1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

X Фактор Адриа 2015

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Snow-Queen, 15 јануари 2015.

  1. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    И јас би рекла дека ми е криво за Давид Темелков и Милан што не влего барем во првите 6 дечките беа најдобри
     
  2. drugfashion

    drugfashion Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Боби ми беше најдобар, но и Милан требаше да продолжи
     
    На Fashionell и woworld им се допаѓа ова.
  3. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам со тебе @drugfashion
     
    На Hipica и Fashionell им се допаѓа ова.
  4. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Колку и да беше Боби добар се знаеше дека нема да дозволат повторно да победи македонец.
    Но, како и да е Амел заслужено победи.
     
  5. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Дали ги има целите лајвови некаде? Конкретно го барам лајвот каде гостинот е Монс (победникот од Евровизијата).


    При крај се знаеше дека ќе победи Амел, и мило ми е, сосема заслужена победа.
    Боби секако дека немаше да победи, втор х фактор, и пак Македонец да победи, нема шанса.
     
  6. Зошто?

    Зошто? Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Амел уште на аудицијата го засакав, позитивен, насмеан, и растури со првата песна, од буткампот уште повеќе го засакав. Амел кога го гледам како да гледам возрасна личност, можеби карактерно не толку ама изгледот:smirk:
    Да не се лажеме, и Боби пее растура, можеби е и подобар од Амел-незнам. Интересно човече е, не го гледав х фактор редовно, поретко ама секогаш кога гледав го барав Боби за да ме насмее, со се што зборува и прави неможам а да не се смеам, да не речам дека е посебен ама начинот на зборување и со тоа подфаќањето па - не му го сметам за лоша страна, баш заради тоа и сакам да го слушам и гледам, на некое меченце:hug: ми личеше, возрасен човек со "гласиште" а не глас, во духот на дете, е тоа ми беше Боби.
    Како и да е, Боби си е Боби, и без тоа, двајцата имаат снимено песни и не се сомневам дека ќе успеат, единствено криво ми беше што Амел веќе еднаш победил и сега повторно, ама сосема очекувано ми беше дека тој ќе си ја однесе победата.
    Минатата година македонце,белки нема и годинава да дозволат македонец да им ги земе парите.
    Незнам зошто ама сезонава ми беше предосадна и набрзина помина, лани како подолго да траеше и поинтересно беше, годинешниве натпреварувачи не ги ни запазив, освен Ива со шепотењено, што воопшто бараше на х фактор, далеку протурка со тоа што им беше "слатка" на сите.
    Ништо посебно годинава|(
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Кајмаковски може вода да му носи на Боби, НО за жал Боби имаше среќа за до финале но несреќа затоа што лани победи Македонец,....а тоа си е политика на естрадата и нивната заработувачка. Да се надеваме дека само ќе се најде некој паметен во Македонија и ќе му пружи подршка на Боби за понатаму.
     
  8. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    И овие ќе згаснат како и претходните.