1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

X Фактор Адриа 2015

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Snow-Queen, 15 јануари 2015.

  1. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    На Сител во недела, кај 21-22 часот.
     
    На Mishela и anni93 им се допаѓа ова.
  2. ice.princess

    ice.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    106
    Пол:
    Женски
    Слаба епизода само чупево ме бендиса :inlove:
     
  3. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Мислам дека не сум единствена што мисли дека сезонава е злаба. И по лепотани:lol:, и по пејачи. Се надевам дека сега после Bootcampот ќе се подобрат
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Не знам зашто толку негативни коментари, мене оваа сезона ми е каде каде подобра, барем до сега.
    Прво и основно, жирито е едно 10 пати подобро од лани. Мислам Масимо го обожавам, каков човек, каква стручност, пожртвуваност, реалност и сочувство има во тој човек. Не значи навистина е нај од сите.
    Тончи исто ме изненадува одличен е, сосема на место. И Ковач не е лоша, ма да мене сестра и лично ми е пофина и поубава верзија од неа, пореална ми беше од неа но и она е сосема солидна. Желката не го коментирам, папак што би испеал Тончи. Пренапухано гомце.
    Имаше и те како добри гласови годинава. Групата не Масимо е кој од кој подобар пеач. Значи сите не де пееа, воодушевуваа. Не знам како одбра 6 искрено јас би побудалела.
    Има повторно наши во топ 24, и тоа сега за сега 3ца машки. Од старт поише од лани.
    Фаворити сеуште немам рано ми е, ама имам двајца од кај Александра и двајца од кај Масимо што ме воодушевуваат. И еден бенд од Црна гора, дечките ми се феноменални. Али рано е да се каже, после следната фаза веќе реално ќе може да се коментира кој како што.
    Ми изгледа дека оваа година многу кратат, малку аудиции дадоа, одвај 4 епизоди со аудиците, може и помалку и одма бут-камп во 2 епизоди ги откачија сите.
    Лани некако траеше со месеци само аудициите, па регруден камп уште 3-4 епизоди па во домовите на судиите, секоја епизода по еден, сега ми се чини се сакаат да откачат брзопотезно. А штета, радо би го слушата Масимо како им дава реални коментари него лани Емина што се палеше ко млада мајмунка и цмиздреше.
    Давид ми е онака НАЈ од нашите, го знам од порано јас, со манекенство се има бавено мислам, ама мене ептен ми е симпа и прекрасно пее.
     
    На Lolo5, cresa-jagoda, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
  5. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека годинава има повеќе таленти, посебно кај машките и постарите, навистина не знам како се одлучија само за по 6 претставници. Сите пееја преубаво, топ! Женскиве и групиве некако ми се малку послаби, ама ќе видиме понатаму!
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    aјде еве ме и мене дa се приклучaм.
    Несериoзнo, aмa ипaк прaтaм Х фaктoр. Ме мрзеше дa бaрaм низ темиве aли еве денес решив дa се уoзбилaм.
    Немaм фaвoрит yet, aмa ќе си кaжaм штo имaм дa кaжaм :)

    Жељкo ми е Гoспoдин бре, пууу :bow:. Штo би рекле северниве сoседи, КИДААА :lol:
    Прејaк ми беше кoa јa измрширa тaa дoмa зaтoa штo не му дaде oдгoвoр. Тaкo се тo рaди 8).
    Сaкaм дa тепa некoј oд негoв тим :party:.
    Е сеa oвaa Ивa, ти ибaм плaчкaтa |( , јa нејќум ич. Нинa истo денес дoби минускa сo тoa штo ми гo рaздрaзнa Жељче. Ми oстaнувa Мaгдa. Oкеј е oнa.

    Другите мaлку ги заборавив, прoјде време a и гoдиниве си гo прaвaт свoетo... нaкнaднo ќе се нaврaтaм зa oстaли, НO, мoрaм дa ги издвoјaм нa кoи дефиниривнo се сеќaвaм, тие мoмците, нештo сo highway им се викaше групaтa.
    мх мх :sun:
     
    На mileystar и MilaP им се допаѓа ова.
  7. bejli

    bejli Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Oвaa гoдинa нештo пoслaбo се прaти икс фaктoр или тaкa ми се чини ?
    Инaку мислaм декa имa нaвистинa предoбри тaленти.
    Нo oвде не се бaрa сaмo дa знaеш дoбрo дa пееш, имa и други клучни фaктoри. Мaлaтa слaткa Ивa гo oсвoи Жељкo сo свoјaтa убaвинa и шaрм, не пееше нештo пoсебнo aмa ете. Секoј ментoр си имa свoи критериуми, пa ќе видиме кaкo ќе биде пoнaтaму.
     
    На Hipster и BestFriends.99 им се допаѓа ова.
  8. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.824
    Пол:
    Женски
    Ај и јас да си кажам шо имам :D Не ги паметам имињата на финалистите сеуште само Амел го знам од претходно :angel:
    Масимо на почетокот на аудициите страшно ме нервираше али човекот ми е веќе ептен супер.Значи кога го слушам како зборува се релаксирам ,толку смирено човече не сум слушнала до сега бре :lol:
    А Жељко ми е ептен неочекуван :D Значи не можам да го проценам во моментот што сака да каже додека не каже што има :D Но кога ја избрка онаа на аудицијата ептен ми е јак од тогаш значи ептен.
    Задоволна сум од изборот иако не очекував дека оваа Дора ќе излезе сепак има искуство за нејзини години но ете излезе. Ива ми е и мила и ме нервира :D Тоа што нема искуство ја прави да биде така спонтана и ептен е мила и има добра душа ја осеќам :lol: Таа со шеширот мислам дека Магдалена се викаше,е таа ми е омилена засега значи ептен ми е комплетна па и колку убаво изгледаше вечерва мф мф .

    Засега доволно кажав ,другата недела повеќе :D
     
  9. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Јас мислам дека онаа Ива до уши е заљубена во Жељко па и како го гледа.:wasntme:
    Не можеше да го изнагушка кога и соопшти дека ќе влезе.
    Девојчето има така специфичен глас,ама повеќе како да рецитира.Инаку ептен е мила.

    Магдалена е комплетна страшен вокал е,ама не би ми била фаворит нешто ме нервира кај неа,ама не знам што.:^)

    Нина-Слатка ми е ептен.Па и не испеа толку лошо.

    Онаа како се викаше со черчето ?
    Женана далеку ќе догура осеќам.Искрено и во последните топ 3 ја гледам неа.

    Жељко се гледа дека стекнал искуство во улогата.
    Каков шарм има еј...јас да сум онаму дефинитивно би се заљубила во него. :/
    Инаку општо жириво далеку подобро од лани,некако како повеќе да се посветени.

    пс.криво ми е за македончено шп не влезе,толку лесен и несекојдневен глас вади можам цел ден да го слушам.
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  10. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Интересно ми е да гледам емисии од ваков тип.
    Кај најде онај македонецот таква песна да одберии -.- Затоа отпадна. Има соул стил на пеење што му требаше македонска песна да пее.
    За другите во главно интересни ми се. Таа како се вика со ќерќата ееее ниво над другите. Посебно како ја испеа Stop- Sam Brown уххх... Ја обожавам песната!
    Она Магдалена ми е интересна енергична така...
    Ива искрено многу ми се лигави... Само коментира нешто само цимоли... Мислам дека е многу детинеста за вакво шоу и можеби требаше наместо неа онаа ... како се викаше глумица што е бла бла.. Нема врска хаха
    Сакам да видам машките што ќе направат.. Посебно нашите. Добри се бе. Ај со среќа нека им е XD
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Ги има ли онлајн епизодите? Јас заборавив да ја гледам.
     
  12. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Ми се подобри впечатокот после bootcampot и вчера, интересни кандидати избраа судиите. Масимо направи подобар избор од Жељко според мене, неговите далеку ќе стигнат. Од овие на Жељко- Ива ме нервира многу, едвај влезе во куќите на судиите, плачеше цела вечер за на крај да ја пушти Жељко, а нема шанси да им парира на тие од групата на Масимо. Магдалена ми е океј, беше посмирена баш ми се допадна, а Нина ми е срцка уште од првата аудиција, многу ми е мило што помина. Сега не знам дали вечер ќе има или другата недела, но едвај ги чекам дечките, и сакам да видам дали ќе влезат нашите. (fingers)
     
  13. MamaYette

    MamaYette Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2013
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    618
    Оваа година мислам дека намалена е гледаноста поради што веќе има неколку музички емисии, ѕвездите на Гранд, на Пинк, на не знам што... Х-фактор го гледам искрено само заради Македонците, и мене ми е досадничка сезонава. Победник прогнозирам дека ќе биде некој од момците на Александра, ИЛИ Амел од кај Масимо. :D
     
  14. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Да, лани беше едно, сега се Пинк ѕвезди, Пинк Ѕвездички, Гранд и ова.
     
  15. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    I jas stojam pozadintoa deka ovaa godina e tapa x factor nekako me iziritira onoj moment koga gi biraa kandidatite koga ispadnaa etno devojkite. Iskreno za mene poimot x factor i samoto shou go zamisluvav kako ucestvo na licnosti koj imaat x a se se svede na shou od tiop na grand i pink izbiranje na pejac. E nekako ona x ne mi e za pejac pa pejac moze da bide aj da kazam sekoj mi treba nesto x osobi koj nesto poinaku se talentirani nesto posebno krijat vo sebe. A pejacite bujrum izvolte na drugo shou i pak ke se vratsm na isfrlanjeto na etno devojkite za mene toa e x. Megutoa sekoj so svoe razmisluvanje jas godinava ne go gledam taka da se smetam i ne kompetentna ponataka da komentiram samo dadov obrazlozenie zosto ete ne mi go privlekuva vnimanieto
     
  16. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Конечно ги ѕирнав и аудициите и финалистите од Желко и Масимо,ама не сум многу импресионирана.

    Од девојките,Магдалена ми е ептен кул женска,страшно моќен вокал,уште на аудицијата ми фати око.Ама стварно не ми се верува дека е 16 години,девојчето изгледа постаро од мене :D
    Ива ми е лигаво створение,со подпросечен талент,само шармот и стои,иако мене ми е крајно антипатична.
    И Катарина ми се допаѓа вокално,здравје ќе ја пресудам кога ќе дојде редот на емисиите во живо.

    Кај Масимо има ептен добри вокали,шпекулирам дека победникот ќе биде одовде,иако не сум ги видела уште момците и групите како ќе се покажат.
    Амел е одличен избор за финалист,супер ја изведе песната,најдобар им е таму.
    Јелена има моќен глас,но самата интерпретација на Алелуја не ми легна,можеби дека сум ептен приврзана со песната и после толку слушнати верзии,доста сум пребирлива :D
    Никола е шарлатан и забавен,уште немам дефинирано дали ми се допаѓа.
    Срѓан ептен ми се допаѓаше,можеби ќе го вратат како Џокер,би сакала да го слушам уште.

    Од кај Тончи ги преслушав 6те групи во Bootcamp:
    Аднан и Тарик-На аудицијата не ми се допаднаа многу,а во Bootcamp беа за нијанса подобри,а и песничката убава.
    9Control-Воопшто не ми се допаѓаат,ни во хармонија ни самостално.
    AndjeliNE-Катастрофа,уништија ептен јака песна.
    Highway-Е момциве се супер, ем шармантни,ем убаво им се вклопуваат гласовите,би сакала да ги видам Live.
    Infitas-Не.
    U la la-поголема катастрофа од останатите заедно :D
    Се чудам како ќе одбере човекот,ај можеби ќе се извежбаат до недела :D
    Патем не знам која група беа имаше едно момче одлично пееше и личи на Ivan Bosiljčić,тој требаше да влезе некаде :D

    Ковач(Bootcamp):
    Milan Bukilic-Не доволно добра изведба на таква одлична песна.
    Bobi Mojsovski-Го сакам момчево,срце е :D Ме потсеќа ненормално на Бон Џови,на аудицијата тотално исто звучеа(иако не е добро да биде имитација).Дефинитивно заслужува да оди Лајф.
    David Temelkov-Просечен глас,ништо посебно
    Antonio Kristofic-Одлично испеа,очекувам уште поубави изведби понатака.
    Ilija Mihailovic-Убав вокал,може да успее,ама му треба бајаги пракса.А Жељко е право ѓубре,момчето воопшто не е дебело,на пола натпреварувачи им вика да вежбаат,претера.
    Sinisa Vidovic-He's got moves :D Нема лош глас и доста е забавен.

    Ете толку од мене :D
     
  17. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Вечер ќе има Х фактор денов на жалост или ќе се одложи??

    Ако не даваат на сител, на која телевизија српска онлајн може да се гледа???
     
  18. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    па цел ден даваат турски серии, на ден на жалост, хмм... зошто тогаш да не го даваат х фактор?

    во колку часот инаку почнуваше?
     
  19. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.824
    Пол:
    Женски
    Затоа што е музичка програма од забавен карактер !
    Накај 10 часот почнуваше иначе .
     
  20. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Па сител е во прашање, затоа се чудам...
    Иначе, фала за инфо.