1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

X Фактор Адриа 2015

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Snow-Queen, 15 јануари 2015.

  1. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    Антонио 17 години :o мислев 23-24 има :D Дефинитивно ми е на последно место :|
     
  2. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Феминки како се вика песната Нина што ја пееше?
     
  3. an4ii

    an4ii Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
    Можеле бар Даниел да го викант за гостин како лански победник!
     
    На K.e.ll.y му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Па не му било исплатено ништо и он изјави дека и да го викнат, нема да настапи.
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mala Hembra

    Mala Hembra Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2015
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Зарем не ја доби паричната награда? аеее
     
  6. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Оти овие анџелинкиве се 3 ?
    Или јас нешто ослепев :^)
     
  7. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    Не си ослепена маче 3се :D Кога ја претставуваа групата Тончи кажа дека се откажала самата,сметала дека треба да се посвети на учењето и нема да може да се справи со тоа што ќе ја очекувало.Како шо разбрав јас отприлика тоа беше одговорот :D
     
    На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    X Factor следев и лани, а следам и оваа година и би сакала да си искоментирам.

    Оваа година некако има појаки кандидати во однос на лани и помалку песни што влечат накај турбофолк избираат. Меѓутоа, мислам дека лани жирито беше подобро на некој начин. Тука беше Кристина која заедно со Жељко даваше издржани коментари. Оваа година мислам дека само Масимо стручно си ја врши работата.

    Во однос на кандидатите - ајде прво групите.
    -AndjeliNE - ок се, но една од нив фалшираше.
    -Infinitas - премногу членови се и иако се занимаваат со музика, се чудам како не можат да се синхронизираат.
    -Третиве, заборавив како се викаат се ок. Генерално, на нашиве простори не опстојуваат баш таков тип на бендови кои тежнеат да личат на странските, ама во пракса не можат да си ги синхронзираат гласовите.

    На Жељко:
    -Ива ми стана одбивна скрос (и претходно не ја обожавав) во оној момент кога почна да плаче за да помине понатаму. Реално имаше многу појаки и поуникатни вокали од неа што не поминаа и жалосно е. Ќе оди понатаму затоа што била слатка. Па и Антонија Плешко е слатка, впрочем како и повеќето девојчиња на таа возраст, а освен тоа има светски и ѕверски глас, па не ја пуштија. Само сакам да видам дали Ива ќе може да пее нешто што не е акустично, или гласот ќе и' се изгуби во матрицата.
    -Нина е цело време болна и добро издржа до сега, ама денес не можев ниту песната да ја препознаам (можеби не сум ја ни слушнала, затоа што не слушам нова музика). Цело време како да беше вон интонација.
    -Третава е супер и има специфичен глас, а и добра е на сцена.

    На Александра:
    -„Љуљај ме нежно“ помина добро. Фин глас има.
    -Давид, кој што сака нека каже, има ретко добар глас. На сцена е добар, е уште да не праќа толку бакнежи на камери зад сцена и ќе биде супер. Навистина е мил, зрачи со добрина и шарм, а во сексуална ориентација не му навлегувам се' додека е музички квалитетен, а беше вечерва и до сега. Феминизиран или не, не е единствениот за жал и не е тоа ничиј избор. Како и да е, и Даниел беше плукан лани, ама после стана омилен меѓу публиката. Мора да признаеме, меѓу другото, и дека Давид барем добро зборува српски за разлика од другиве наши кои се труделе претходно, а и без тоа знае што зборува кога ќе отвори уста (не оправдувам да зборуваат српски, ама најверојатно мораат).
    -Третиов мислам дека не заслужуваше да дојде до тука воопшто. Жално е што поквалитетни вокали исфрлија за да влезе тој. Најслаб е од сите засега што се тука.

    На Масимо:
    Сите се прејаки. Нема поента да ги коментирам посебно. Сите знаат што прават кога ќе излезат на сцена и тоа е тоа. Жената е монструм (во позитивна смисла).

    Што се однесува до враќањето на еден кандидат: сметам дека требаше да се врати Плешко или нашиов Боби кој беше прилично многу јак, ама тоа е тоа.

    Ова е мое мислење засега, некој може да се сложи, некој не и не мора, само не сакам да навлегувам во конфликти на темава. Секој со свој вкус, став, познавање на музика итн. Ова е за забава, а не за карање. Можеби ќе навратам понатаму пак, ако нешто се смени во меѓувреме.
     
    На lovemme, Mala Hembra и Hipster им се допаѓа ова.
  9. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Оф оф оф ич неуба одлука.
    А која е ?
     
  10. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.015
    Допаѓања:
    34.203
    Пол:
    Женски
    Бобииии влезеее :inlove::party:
     
    На Marossa, Mala Hembra и kjukli им се допаѓа ова.
  11. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.069
    Допаѓања:
    17.203
    Кој се врати ?
     
  12. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    20.942
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]

    Ух бе.:(
    Да знаеш само шо ти мислаам.:$:$
     
    На Mariangel, Victorian, Mrs.Cuper и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Е овој има икс фактор, нели christinnn?
     
    На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Не овој има секс фактор8):rofl:
     
    На rhcpfan, sweet-cherry, MamaYette и 5 други им се допаѓа ова.
  15. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Се на се, добар беше првиот лајв :smirk:
    Многу добри избрани песни, и морам да ги пофалам стилистите, овој пат немаа толку катастрофални грешки како лани :!:

    Само не ми е јасно, зашо даваа толку многу реклами ? :o:
     
    На Val-Dim му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Која се откажа од AndjeliNE?Баш ме изненадија претходната недела кога ги одбраа,ептен беа јаки со Crazy in love исто и 9Control со To the moon and back.
    И има снимка од синоќа,не можев да гледам асално?
     
  17. MamaYette

    MamaYette Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2013
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    618
    Ај вака мое мислење, за тие што ми упаднаа во очи.

    Овој нашиов, Давид, шишката нека си ја среди оти не е веќе 2010та. Со потезите нервира малку, да, но гласот му е фантастичен. И ако сака да победи, тешко со Queen, нека си бира песни како Даниел лани: One Republic, Hurts, Kings of Leon. Да не речам - тралалајки.
    Антонио - глас!!! Уште од првата аудиција реков дечково далеку ќе оди.
    Тој третиот од Александра, не знам ни како се вика, ама за него бев убедена дека нема да помине во judges house. Очекувам да испадне за брзо.

    Од Анџелине, најмногу ми се допаѓа смеѓата девојка, со големите тетоважи. Дефинитивно најдобар глас од трите! А таа со кратка коса ми има црти на Кардашијан. :lol: Овие мислам највеќе ради лепота ќе поминуваат.
    Инфинитас иако добро пејат - досаднички се. Очекувано беше да испаднат меѓу првите.
    9 control ќе успеат колку што успеаа тие лани момците, Доктори се викаше групата ако не се лажам. Каде бе бој бенд на Балканов, аман. Па упорни уште секоја година со истово. Нече мочи.

    Бабицата, Нина/Катерина, како и да е.. не ја препознав! Таман почна да пее, рика, завива, ауууууу викам кај ја ископале сеа оваа, и кај ѝ ја дале песнава! На крај стана јасно зошто толку мака мачеше со пеењето, ама ако не оздрави за скоро, тешко дека ќе успее во шоуво.
    Таа што ја пееше Молитва првиот пат, Магдалена чинам се вика, толку ми беше одбивна и антипатична тогаш со тоа мафтањето со рацете, или боксување да речам :^) овој пат алелуја барем ѝ смислиле сценски настап, да не се расфрла многу. Ама уште ми е антипатична.

    Последната од кај Жељко, како и тие од Масимо не ги коментирам, оти не сум ги ни запратила добро, со едно уво како да ги слушав, недоволно интересни ми се некако.


    И за крај, неколку прашања овде видов.
    @Anna-Banana ако прашуваше за дечкото од 9 control, се вика Душан Шаренац.
    @Westlife песната е Не тиче ме се од Магазин.
    @Marossa се откажала таа што ја враќаше Жељко два пати, па на крај Тончи ја зеде и ја додаде во групата.


    А, и мило ми е Боби што го вратија!

    :hai:
     
  18. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Мене некако оваа година ми има многу поквалитетни пејачи за разлика од лани,а и лајвот како за почеток ми беше супер.Групата на Масимо ми е дефинитивно најдобра,значи сите 3ца се без грешка !
    Инфинитас требаше да испаднат бидјеќи дечките стварно не се за оваа шоу,повеќе ми беа како придружни вокали со една пејачка..Ива ми е најслаба дефинитивно од сите,не знам значи најслаб настап и глас...
    Изборот на вратените во шоуто е добар,мило ми е што Боби се врати :)
    Воглавно имаа сите добри настапи,ама дефинитивно фаворити ми се групата на Масимо :D
    Малку беше Снеже па и онаа Пишек ја ставија... -.- Ама добро Аца е тука,се исплати да гледаме ххаха:inlove:
     
  19. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    Ајде почна, гледате ли ? :lol:
     
  20. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.465
    Допаѓања:
    1.087
    Znaci kolku samo ovaa Nina katastrofalno ispea trebase ona da ispadne :devil:
     
    На sweet-cherry, Lady Phoenix и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.