You (2018)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 15 септември 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  p15725175_b_v8_aa.jpg

  You

  Нова серија со главната ѕвезда од тв серијата "Gossip Girl". Интересна криминална, драмска серија.

  Што би направиле за љубов? За брилијантен менаџер на книжарница, кој поминува низ патеки со аспирант женски писател, ова прашање е ставено на тест. А шармантен, но непријатно здроби станува нешто уште повеќе злобна кога писателот станува опсесија на менаџерот. Користејќи ги социјалните медиуми и интернетот, тој ја користи секоја алатка што му стои на располагање за да биде близу до неа, дури и да оди толку далеку што ќе ги отстрани сите пречки - вклучувајќи ги и луѓето - што му стојат во патот за да дојде до неа.
   
  На IM.TMKQ, mileystar и VedaG10 им се допаѓа ова.
 2. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.175
  Допаѓања:
  15.994
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав првата епизода и позитивно ме изненади, ветувачки почеток имаше. Јас Дан од Gossip girl не го сакам многу многу ама океј ми беше во првава епизода, се трпеше:D Ќе видиме како ќе се развива понатаму, ама ми се допаѓа психолошкиот аспект на серијава.
   
  На IM.TMKQ и LitttleRNBPrincess им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.292
  Допаѓања:
  103.209
  Препозитивно ме изненади, чекам нова епизода и само се надевам дека нема да ме разочара.
   
  На IM.TMKQ и LitttleRNBPrincess им се допаѓа ова.
 4. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.406
  Допаѓања:
  3.477
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав вчера, сега за сега делува ко солиден трилер добар почеток во секој случај
   
 5. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  41.122
  Пол:
  Женски
  Серијата има мал милион фелери, но се гледа, затоа што е лесна, интересна и глупава во конкретен момент.А тоа богами, не е лесно да го скоцкаш заедно. Плус има некој црн хумор, колку за да ја зачини.
  Аматерско сценарио.
  1. Ја следи сегде и никако не може да ја примети.Гледаат право во него и не го приметуваат.Тотална безвезална сцена.
  2. Гвеневир Бек е толку мила особа, истовремено растурикуќа кога секоја ноќ има секс со различни ликови на приземје , со отворен прозор.Ниту еднаш не погледна дали некој ја гледа. Прелошо.
  3. Главниот лик ги лупа со чекан по глава, мислиш парче нема да остане од таа глава, за по 15 мин да станат како влакно само да му скубнал.
  4. Што е со старата девојка која се враќа? Пак ли истото ќе го гледаме...

  Сва среќа, не е претежок и ликовите се слатки па ќе ја гледам следната кога ќе излезе.:D
   
  На Someonespecial и 1209 им се допаѓа ова.
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.960
  Допаѓања:
  159.684
  Пол:
  Женски
  Солидна серија што опфаќа (во екстрем) интересна психолошка тема: самопрогласени "nice guys".
  Има доста дупки и нелогичности во дејството, Бек е како оние стереотипни не баш интелигентни ликови од хорор филмови на кои гледачите изнервирано им викаат „не прави тоа, не оди таму!!!“ :D (најсмешно ми беше што сè прави пред огромен прозор без ни обични факинг завеси :D), ама сепак ми се допадна. Доста напната и со доста иронија/црн хумор.
  Најмногу ми беше крипи и жално за Пако, детево од дисфункционална фамилија со пороци и семејно насилство имаше само социопат и убиец како заменска родителска фигура, од која на крај научи во умот да оправдува и убиство ако е „потребно“.

  Видов интервјуа со глумецов (Penn Badgley) во кои напоменува на фановите да не го романтизираат неговиот лик Џо и колку е неоправдливо сè што прави во серијата, дури одговарал и на thirst tweets од обожавателки во кои викаат дека им е кјут, би сакале таков дечко и сл. Интересно и многу свесно од негова страна, но и загрижувачки дека е потребно такво појаснување...
   
  На mazikeen, IM.TMKQ, Luminary и 2 други им се допаѓа ова.
 7. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.810
  Допаѓања:
  22.025
  Пол:
  Женски
  Ја гледа ли некоја втората сезона?
  Лесна серија но те тера да ја гледаш, особено првата сезона која ја изгледав во еден здив. Од втората сезона сум до 4та епизода, засега немам некои преголеми импресии, дејството на некој начин се повторува, се чека завршетокот.
  Воглавно, не е лоша, те привлекува но се согласувам дека доста ,,грешки" постојат.
   
 8. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.361
  Пол:
  Женски
  Вторава сезона, последните епизоди ми беа ...:o(facepalm):fubar::@:swear:(wtf):headbang:
  Значи самата на себе си бев лута, што поверував дека Joe аkа Will, се променил на крај... Тоа бетер станал... Многу ме изнервира, ама па од психопат и што да се очекува, можеби и најдобро што така заврши.. Остани психо до краја :| Читав низ други форуми, некои шпекулации, дека жената која чита во дворот е мајка му или Beck.. Хм, останува да видиме :?:
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.008
  Допаѓања:
  73.929
  Пол:
  Женски
  Втората сезона катастрофална, поголема утка немам видено.
  Баш убав беше ликот на Love, ама крајот...ја упропастија работава и немам поим зошто воопшто ќе има трета сезона. Серијата одамна изгуби поента.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.292
  Допаѓања:
  103.209
  :cash: :cash: :cash:
  ^ причината зошто ќе има трета сезона.
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.008
  Допаѓања:
  73.929
  Пол:
  Женски
  Дај боже гледаноста не нула, во минус да им падне со таков милкинг.
  Приказна 0, ликот на Џо го расчеречија начисто. За другиве да не зборам подобро. Не верувам ни дека ќе ја гледам, одвај ја завршив вторава не пак да продолжам да им ги гледам глупостите.
   
  На Avery и theowndemon им се допаѓа ова.
 12. hubabuba

  hubabuba Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Колку епизоди има втора сезона?
   
 13. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  Ги изгледав сите од 1ва сезона и 4ри епизоди ид втора сезона
  Кај да ги гледам другите освен Нетфликс?
  Овуе ги гледав на серијеонлине.нет
   
 14. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  1.026
  Пол:
  Женски
  Стигнав и ја до втора сезона.
  Лесен филм, не нешо особено напет, но да те подзамисли како уствари не ги знаеш доволно луѓето околу тебе, особено оние кои мислиш дека ги знаеш цел живот.
  It works!