1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Young Derm производи

Дискусија во 'Лице' започната од Muffin.Love, 18 април 2012.

  1. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Мене ептен ми користи,ми ги лечи акните многу брзо :)
    Ставам од лосиончево,па од кремата и лице топ :D
    Т.е моето не е баш најсјајно,ама со оглед на тоа што беше пред да го пробам Јанг дерм..Бев скептик,несакав,ама мајка ми ме натера,и драстично ми е подобрено лицето.
    Пу,пу,да не го урочам :D
     
  2. Belieberka666

    Belieberka666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Навистина пудрата е повлечена од продажба? :o Јас ја купив лани од зегин и уште ја користам не ставам многу ама задоволна сум...
     
  3. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Пудрата за лице не е повлечена, сеуште ја има во аптеките. Јас пред две недели купив. Освен ако после тоа не ја повлекле ама не ми се верува или ако јас сум купила во некоја аптека каде што имале сеуште некои залихи ама ни тоа не ми се верува.
    Кога ги прочитав вашиве мислења се збунив малце, си викам да не е подлога моето, ама сега станав и прочитав, убаво си пишува течна пудра. :)
     
  4. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Малку касно го гледам ова :tmi: Засрамота.
    Мене ми е многу светла,ептен бела ми е. Инаку добра е покрива,е сега ако имаш акни не ми се верува дека ќе ги прекрие :?: Јас имам само пеги и ми ги покрива но моите не се толку темни.
     
  5. EmilijaEmka

    EmilijaEmka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    30
    Солидни производи, солидни цени.Подлогата е добра, покрива, но за жал има само 2 нијанси, па мене и 6ката ми е светла, па денски кога ќе ставам од неа ја мешам со малку камена пудра и океј си е, ми се совпаѓа со тенот потполно.Инаку изгледа доста природно, секогаш кога ставам Yang Derm пудра си мислат дека немам ставено воопшто пудра, скоро незаприметлива е.Инаку тоа е Подлога за пудра, нели овие новите, не старите пакувања, на нив пишуваше Течна пудра, а на овие новите пишува Подлога за шминка, но бидејќи има нијанси, може да се каже дека е како пудра, се на се задоволна сум.Исто задоволна сум и од дневниот крем, добар е го користам и како дневен крем а понекогаш си ги мачкам и рацете, лесно и добро кремче е, добар беше и ноќниот но мислам дека веќе го нема. Инаку не сум задоволна од кремот за акни со камилица.Премногу ми го сушеше лицето, а акните не исчезнуваја.Го користев 3-4 недели, а резултат ама баш никаков.160 денари за џабе.Со оглед на тоа што имам мрсна кожа, сега кожата ми е тотално сува. Сакам сега да го пробам лосионот за тело на Yang Derm, па ако некој има искуство, нека сподели..:*
     

    Прикачени фајлови:

  6. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Само пудрата ја имам користено и не бев задоволна.За кратко време се суши не е доволо течна..
    Новите производи ги немам пробано се надевам наскоро :D
     
  7. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Девојки значи сакам да ми ги кажете сите производи на јанг дерм одд лосион до пудра :D можеби ги имате напишано ама не ја превртев цела тема...И дали сте задоволни од крема и лосионот за кој што сега разбрав :D
     
  8. Lexa

    Lexa Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Девојки сакав да ве прашам порано го користев овај крем, [​IMG] беше супер, нвечер ќе ставев во Т зоната и неколку дена не ми светеше и мн брзо ги сушеше мозолчињата , но сега откако ја сменаја амбалажата незнам кој крем е..... дали зелениот или тој за длабински третман, знае некој??? :$
     
  9. EmilijaEmka

    EmilijaEmka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    30
    Овој синиот беше доста добар но за жал веќе го нема, е сега како замена најверојатно се смета кремот за длабински третман на акни со масло од чајно дрво бидејќи тој е специјално за акни и намалување на порите и се става навечер, јас лично го имам користено неколку недели и мене воопшто не ми помогна, само ми го сушеше лицето а акните не исчезнуваа, по некое време почнав да ставам само на акните но пак немаше никаков резултат, ете на мојата кожа не одговараше, инаку имам мрсна кожа. Додека пак зелениот го користам понекогаш како дневен крем, бидејќи ми е онака лесно кремче а за акни не помага, би ти го препорачала како дневен крем или како крем под пудрата, бидејќи не сум имала досега несакани реакции, можеби не ги лечи акните, но барем знам дека нема да ми се појават нови. :)
     
  10. Lexa

    Lexa Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    ^
    баш штета :(:( сакам да пробам и јас со тој за длабински третман, и кога ке го потрошам сегашниов двневен крем ке го пробам и овај на јанг дерм, ништо не губам ќе видам како делува на мојава кожа :) благодарам за одговорот :*
     
  11. Pufkaa236

    Pufkaa236 Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    јас користам крема и лосион на јанг дерм и можам да кажам едно големо БРАВО :clap: бидејки кожата станува помека од лосионот и излегуваат многу нечистотии. Но треба да се чисти редовно ..исто така да ја пофалам кремата за акни - ги суши акните и се зачудив кога видов дека нема мозолче на местото каде што имаше пред 2 дена..зачудувачки се резултатите.а кремата и лосионот ги има во зегин аптеките.. :) :*
     
  12. Lexa

    Lexa Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Вака девојки, почнав да го мијам лицето со дав сапун па потоа ставам лосион јанг дерм. Е сега, го осекам лицево малку затегнато, па сакав да ве прашам дали да го купам зелениот крем или нокниот? или пак да почекам малку па можеби ке ми се измрси лицево... што мислите??? обично го чистам лицево навечер со лосионот, па утрото ми е доста мрсно.....
     
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Лосионот содржи алкохол и најверојатно лицето ти се суши уште толку по третирањето со сапунот.
    Мој совет ти е да си купиш некоја дневна крема која ќе му одговара на твојот тип на кожа, па да си ставаш од неа, а не од овие на Јанг Дерм.
    Не се нешто скапи, пробај ако толку имаш мерак, но ќе ти кажам дека ноќната уште толку го суши лицето и мислам дека во ситуацијава не би ти била од полза. :)
    За онаа другата не знам, но сепак мислам дека најдобра варијанта би била дневна крема според типот на кожата, да ја хидратира и одржува.
     
  14. Lexa

    Lexa Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    го користам дневниот крем на нивеа за мат изглед, за ноќе не го имам пробано после чистењето со јанг дерм... имам комбинирана кожа со мрсна Т зона,
     
  15. funsunn

    funsunn Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2013
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    7
    јас имав young derm парфем преубав беше го имав неколкупати користеноо.. :) :)
     
  16. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    А да прашам.. Подлогите за пудри што се со 5 и 6ка се подлоги или пудри?
     
  17. LadyNitro

    LadyNitro Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    31
    Имам користено Јанг Дерм производи, но немаше некои вау ефекти иако подолго време ги користев. Затоа фино лепо си отидов на дрематолог. :)
     
  18. LudaDevojka

    LudaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    62
    Јас имам 5-ка пишува дека е подлога ама јас ја користам како пудра :D ме разбираш? :?:


    А да прашам дали има коректор од јанг дерм? :?:
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Не, нема.
     
    На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LudaDevojka

    LudaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    62
    А лосионот дали помага и колку е? :D