1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Youtube туторијали

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Chocolatelover, 9 март 2012.

 1. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  http://www.youtube.com/watch?v=Qvywju-X ... Bi-Jco8%3D :D
  јас и другарка ми направивме јутјуб канал и планираме да направиме туториали за коса, нокти и шминки :)
  се надевам дека ке ви се допадне.. помогнете ни да добиеме повеќе гледања :$
   
  На Anja98, Alanna, VictoriaJ.Fan и 11 други им се допаѓа ова.
 2. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  Youtube:D

  кога ќе направиме ново видео, ќе го ставиме тука.
  дали да направиме како се прави машничка во коса:
  аок сакате нешто да направиме пишете овде
   
 3. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Youtube:D

  Со среќа нека ви е ајде :D :D ! Инаку само подобрете си го светлото, ако снимате на ова, ништо не сте направиле :)
   
 4. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  Youtube:D

  фала :D
  иначе ова е снимано со вебкам. туториали ке снимаме во HD резолуција :D
   
 5. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.304
  Допаѓања:
  16.751
  Youtube:D

  Зошто не на македоснки?
   
 6. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  Youtube:D

  па скоро сите разбираат англиски, а македонски само македонија и балканот. се надевам дека ќе ви се допадне видеото што го ставаме. ќе постнеме линк тука кога ке го ставиме
   
 7. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
 8. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.131
  Допаѓања:
  88.389
  Пол:
  Женски
  Youtube:D

  Морам замерки се надевам нема лутење. Мене ми пречи што позадината не ви е средена, кога избирам девојки кои сакам да ги гледам на YouTube ми привлекуваат внимание оние со убави и мили лица, пријатен глас и средена позадина.
  Друго, подобро напишете го на лист текстот па така кажувајте го него вака дур ви текне зборот, па се смеете срамежливо.
  Кога правите фризури не е лошо прво да ја исчешлате косата затоа што вака изгледа ко борба да водите со неа или барем користете чешел со поретки запци.

  Вие сте убави и мили и двете, знам дека е почеток, но потрудете се да не изгледа баш ко да сте почетници. Штом сте се решиле на ова сигурно сте изгледале многу туторијали. Ќе ве следам :)
   
  На Ecii, dancing.queen и IiVvIii им се допаѓа ова.
 9. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  Youtube:D

  многу ни значи твојот коментар. знам и те подржувам во сето тоа што кажа :)
  сепак ни е прво видео, и ќе биде се подобро и подобро. фала многу :D
   
 10. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  Youtube:D

  hope for the best,
  expect the worst,
  and take what comes.. :D
   
 11. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  Youtube:D

  имате некои сугестии за што да направиме следно? :D
   
 12. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Youtube:D

  Искрено малку се губите во англискиов.
  Ви треба повеќе вежбање околу тоа што ќе кажете во наредниот клип, бидејќи на моменти ова ми звучеше како I MY NAME IS POTATO.
  Втора работа не мора одеднаш премногу да се форсирате и да очекувате дека цел свет ќе ве види, така да мене сасвим ми е океј да зборувате на македонски.
  Како Сефора што прави.
  Ако премногу се внесите во ова, отворете си и блог, таму ќе можете уште повеќе да се промовирате и погледани ќе бидете ако клиповите ги ставате на блогот.
   
  На dancing.queen и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
 13. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.266
  Youtube:D

  Се е супер, мене ми се свиѓа, само намалете со смеењево, иритира.
   
  На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.598
  Допаѓања:
  23.105
  Пол:
  Женски
  Youtube:D

  Прво,секоја чест на храброста,јас не би можела,би ме убило трема. :)
  Второ, не сте лоши,а плус верувам со тек на време ќе се подобрите.
  И трето,убаво ви кажа марама, спремете текст претходно, ќе звучите подобро а и ќе изгледате подобро,со повеќе самодоверба.. и позадината ви е малце млитава,одберете друго место,или средете го сегашново. :)
   
 15. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Youtube:D

  како за почеток добро е, :^)
  но за нареден пат, девојче (што ја правиш фризурата) биди малку понежно мене ме заболе главата кога видов како ја влечеш додека ја чешлаше и собираше косата :sweat: не брзај многу, полека,
  а може и да се извежбате неколку пати пред да почнете да снимате.
  И дај зборувајте македонски бидејки англискиов не ви е баш добар, да не кажам ич, половина зборови не ги ни знаете, ако веке сакате да ве разберат сите, ставете превод на тоа што ке го кажете. ;)
   
  На technogirl и dancing.queen им се допаѓа ова.
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Youtube:D

  Многу убав глас имате и двете, преслатки сте :D јас имам предлог да направите туторијал за вечерна шминка :* Продолжете со добрата работа. Со среќа :*
   
  На Chocolatelover му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  Youtube:D

  Фала многу на вашите пофалби и сугестии, кои ќе ги имаме во предвид за следните видеа. Не заборавајте ова е првото видео кое го снимавме. :)
  позз :* :inlove:
   
 18. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  Youtube:D

  Фала многу на подршката! Ќе пробаме да направиме таков туторијал во наредното видео. :* :inlove:
  многу ни значи вашата подршка :)
   
 19. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  3.211
  Пол:
  Женски
  Youtube:D

  Oh, it's ok, i like it :) Како за почеток супер сте, понатаму ќе видиме.. ;)

  Само би било добро да зборувате на македонски и да се извежбате неколку пати пред снимање.. Бидете посигурни при снимањето и ќе се привикнете после неколку видеа.. :)

  Секое добро, продолжете со работа ;) :D
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Chocolatelover

  Chocolatelover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  58
  Youtube:D

  Фала :D
  имаме во предвид да направиме нешто како вечерна шминка :rock:
  ако имате некоја друга идеа пишете :D :inlove: