1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

YouTube

Дискусија во 'Музика' започната од vale.96, 18 јули 2012.

 1. vale.96

  vale.96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  10
  мислам дека немаше ваква тема
  ако некаде има дајтеми линк бидејќи не најдов :)
  .
  Па колку често го користите Јутуб дали имате акаунт и каква музика обично слушате?
  Исто скам да прашам како можам да го избришам својот акаунт на Јутуб. :?: ако некој знае нека пише во коментар или во ЛП :*
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Јас имам акаунт. Слушам и гледам се и сешто. Имам постирано и неколку видеа. А за сметката еве ти линк
  http://www.wikihow.com/Delete-a-YouTube-Account
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Вака се брише
  -- Sign in with your username and password.
  -- Click on your username in the upper-right corner.
  -- In the drop down menu, click Settings.
  -- In the Overview tab, click the button below your email address that says Advanced
  -- Choose the Close Account button

  :)

  Имам акаунт.
  Порано го користев почесто, сега ептен ретко.
  Моментално учам како да едитирам видео. Потешко е него што мислев. :D
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Kaко можам да симнам видео од чичко Јутуб?
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  ^инсталирај YT convert
   
 6. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  http://mp3avi.com
   
 7. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  не би можела да преживеам без YouTube..братми има акаунт ама не се малтрерирам со правење видеа..само си слушам музикааа :rock: :dance: :music: :?:
   
 8. HoneyAxl

  HoneyAxl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2013
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  151
  Не можам да си го замислам животот без YouTube :inlove:
  Едноставно многу ми е корисен и практичен,има многу туторијали за коса,за лице,за тело,за храна,за некои додатоци,за облека,некои си маски,буквално се што ми е потребно,мерааак! :talk:
  И покрај сето тоа имам и филмчиња да гледам(секако не баш сите што ги сакам),а и песни си слушам,ЗАВИСНИК! :^) Што да ти кажам,туто комплето хаха :lol:
  Имам YouTube account,но не ми е во употреба,немам видеа :(
  Сакав да прашам дали има некоја македонка што прави DIY,tutorials и тако даље..Небитно дали зборува на македонски или англиски :D бацкии :* :*
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.155
  Допаѓања:
  33.161
  Пол:
  Женски
  Секој ден го користам You Tube. Гледам серии, филмови, музички спотови.
   
 10. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  YouTube е многу практичен :D
  Најчесто го користам за преслушување на некоја одамна заборавена песна,гледање туторијали за шминка,фризира и сл работи :D
  Инаку акаунт немам..
   
 11. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  YouTube е многу практичен и јас многу си го сакам и си го употребувам за слушање музика,гледање на смешни и интересни видеа,гледање на серии и филмови и гледање на стручни и научно објаснети појмови од секојдневниот живот и затоа ќе продолжам да си го употребувам редовно и во иднина! :* :inlove: А,мои сопствени видеа барем досега не сум правела и немам акаунт,но ако некогаш ми затреба тогаш ќе отворам и свој сопствен акаунт на YouTube,но,нели,се во свое време,а дотогаш ќе си продолжам да уживам во работите коишто отсекогаш сум сакала да си ги гледам на YouTube! :!: ;) 8) :* :inlove:
   
 12. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  ~јутуб е првата работа што пуштам кога ќе го пуштам компијутерот..
  гледам видеа од
  pewdiepie , foseytube, bethany mota, shane dawson, maximbady, zoella, jenna marbles, jack vale films
  и не ми текинаат илјадници уште :)
   
 13. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  ^ Кога сме веќе кај влогови на YouTube, редовно ги следам Zoella (па и брат и’, другарите, сите комплет), а ја обожавам Hanna Maggs :)
  Порано уклучував јутуб ако имам некоја потреба специјално, ама откако почнав со влоговиве, со нетрпение ги чекам новите видеа :)
   
 14. sheficata46

  sheficata46 Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  За како се брише акаунт поима немам, никогаш и не сум имала потреба од тоа. Инаку имам акаунт и скоро секој ден го користам Јутуб било за музика, трилери на филмови, информативни видеа... Обично слушам музика од различен вид. Која ќе ми падне на памет таа. Или пак уклучувам некои од плејлистите на акаунтот. :D
   
 15. AffyJelenator

  AffyJelenator Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2014
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Имам свој акаунт ама не го користам за ништо, онака ми е за да ставам на некое видео like. xD Неможам да замислам ден без Youtube :* :inlove:
   
 16. SweetGirl234

  SweetGirl234 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Секојдневно го користам.
  Немам акаунт, а и не ми треба само музика си слушам :rock:
   
 17. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 18. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 19. LoveIsAllAround

  LoveIsAllAround Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  106
  Зошто песните на youtube ми се отвараат но не почнуваат да свират односно остануваат на 0:00 без разлика на тоа колку чекам? Само кај мене ли е проблемов?? :^)
   
 20. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски