1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Yves Rocher козметика

Дискусија во 'Лице' започната од smiley-32, 13 октомври 2011.

 1. loki.c9

  loki.c9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  200
  Јас имам производи од yves-rocher прекрасни се.Карминчињата се многу долготрајни, по цел ден не се бришат.Вреди за тие пари.
   
 2. Marmalade

  Marmalade Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Јас овој мирис го имам,супер е за тие пари,свеж и многу долго трае.И гелот за туширање од истиот парфем е супер,остава долготраен мирис по туширањето.Ми пратија и некои гратис производи со порачката -крема за лице органска,млеко за чистење лице и уште еден гел за туширање,и некои тестерчиња.Другиве производи ич не ги биваше-на кремата за лице и истекуваше рокот,а млекото ич не ја вадеше шминката.
  Друго што не ми се допаѓа -испорака чини 250 денари!!!!па за тие пари до не знам кој град ќе одам во државава и ќе се вратам,не пратка од центар...а за гратис достава мора цех од 2500-3000 да се направи ,што е премногу.
  И испаѓа тоа што е на попуст ,уствари си го плаќаш со доставата.
  А и доставата е друга приказна.Ме прашаа по тел кога ми одговара да стигне пратката и нормално си израчунав кога ќе бидам дома да им отворам и да платам.И што се случи?Јас на работа,пратката стига еден ден порано од договореното,моите дома зачудени зошто да плаќаат 2000 ден за некоја пратка....Ми звонат одма на тел и ми викаат еден поштар носи пратка и ни бара пари,што е работата?
  Од такт се извадив....плаќајте викам па кога ќе дојдам ќе се разбереме.
  Глупости,а да немало никој дома,или да не отвореле,или да немале пари во моментот....брука жива,може ќе требаше и да доплаќам за повторно праќање...
  Затоа договор треба да си е договор.Крајно непрофесионално.
  Сметам дека се несериозни некако за таква фирма....имаат и мала понуда а и цените не им се баш ефтини.Поштарината скапа,нема можност за плаќање со картичка...
   

  Прикачени фајлови:

  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Отворија продавница на Yves Rocher во Сити мол?
   
 4. Madonna

  Madonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  143
  Отворена е продавница во С.молот , и се наога дијагонално од Карфур,на другиот крај на приземје.
  Јас бев мината недела ..имав нарачано некои работи,и да ги видам пред да ми стигнат :lol: :lol: наместо да отидам пред да ги нарачам..
  Има се што има и на страната на интернет..само што кога се купувало од продавницата не се добивало поклон-изненадување за порачка над одреден износ..како што следува доколку се нарача онлајн...
  Се на се суперквалитетна козметика .. а парфемите се :* :* - Француски шик..до еден.
   
 5. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  624
  Јас го имам парфемчево...
  [​IMG]

  ...преубаво мириса, многумина ме прашуваат каков парфем имам ставено.
  При крај ми е, па кога ќе шетам во City Mall задолжително ќе влезам во нивната продавница да видам дали го имаат.
   
 6. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  15.506
  Пол:
  Женски
  Производи од yves rocher

  На моја огромна среќа,веќе не ја малтретирам баба ми секој месец да ми праќа парфеми,тоалетни води,гелови за туширање,млека за тела итн бидејќи конечно и кај нас веќе има специјализирана продавница за овој бренд која се наоѓа во Skopje City Mall.

  Еве ви линк од официјалната страна на yves rocher Македонија,http://www.yves-rocher.mk/shop/.

  Дали ги користите овие производи колку сте задоволни и кои производи ви се најомилени?

  Јас сум препрепрезадоволна,веќе 2 години сум зависничка од овој бренд,посебно од геловите за туширање и млеката за тела.Имаат долготраен и јак мирис,целата облека ми мириса на нив и пиџамките исто.

  Оваа колекција ми е најомилена.Мх мх мх.Кога ќе си се истуширам со гелов,па млекото,па на крај се ќе зачинам со парфем.Мераци!

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
 7. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  Производи од yves rocher

  Немам користено ништо од овај бренд, заприметив дека го има во Сити мол, кажи ни како се движат цените, зошто изгледаат како малце поскапички. Би сакала да пробам барем некој производ зошто изгледаат примамливо и исто квалитетно :)
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  15.506
  Пол:
  Женски
  Производи од yves rocher

  Па ви ставив линк,има дел од производите и цени,мене најубава колекција ми ја нема овде,но сепак имаат убав избор.
  Па имаат нормална,прифатлива цена.Обично геловите за туширање и млеката за тело им се околу 600 денари,тоалетни води,зависи кои како,имам една од кокос околу 500 денари,обично другите подобрите им се 1.800-1.900 денари.
  Имаш и од 200 денари гелови за туширање.
  Имаат многу добар шампон против првут за само 180 денари.
  Друго,хм,па незнам,не ми текнува,провери си,и плус се ептен љубезни. :)
   
 9. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.490
  Допаѓања:
  6.730
  Пол:
  Женски
  Гледам ги користите парфемите на ивес рошер, ги меркам веке некое време, но незнам колку се трјани па ајде малку повеке околу трјаноста :) Инаку многу убаво мирисаат повекето од нив :inlove:
   
 10. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  15.506
  Пол:
  Женски
  Најбоља е! :inlove:
   
 11. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  12.892
  Пол:
  Женски
  Кажете ми дали ако се пријавам за каталог да ми стига треба да плаќам нешто ? Може е глупо прашањево ама што да правам. :)

  Кажете ми какви се шампоните за кафеави прамени и златни прамени,дали се добри,ако некоја од вас ги има пробано?
  Благодарам однапред девојки. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • ppr04680.jpg
   ppr04680.jpg
   Големина на фајлот:
   26,4 KB
   Прегледи:
   479
 12. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  2.086
  Допаѓања:
  3.762
  Пол:
  Женски
  И во оваа тема да прашам искуство со пудрата има некој, од другите производи сум задоволна се мислам дали да ја земам, дали ке ми одговара имам нормална до комбинирана кожа :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • 22503.jpg
   22503.jpg
   Големина на фајлот:
   18,8 KB
   Прегледи:
   415
 13. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Колку чини и дали го има во продавницата во ГТЦ, знае некој? Би требало ванила да биде една од главните ноти, според називот :?:
   
 14. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  816
  Ова е нешто совршено, цел ден трае. Јас ги добив на подарок за роденден и презадоволна сум
   

  Прикачени фајлови:

  • 52291.jpg
   52291.jpg
   Големина на фајлот:
   20,7 KB
   Прегледи:
   581
  • 75733.jpg
   75733.jpg
   Големина на фајлот:
   24,2 KB
   Прегледи:
   578
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.536
  Предобра козметика која вреди за секој даден денар.
  Шанпонот за волумен е одличен, како и маската за обоена коса, а имаат пристапни цени, 300 мл за 165 денари.

  Дома ги имам и anti-age шампонот за ревитализација и опоравување на косата, како и оној наменет за мрсна коса, кога ќе ги испробам ќе напишам збор-два.

  Преубави купки и гелови за туширање, кожата ја оставаат чиста и нежна, немам зборови за тој квалитет.
  Авон и Орифлејм се 10 чекори поназад со квалитетот на Ив Роше.

  Парфемите им се убави, ненападни, лесни свежи, но од тие што сум ги мириснала и користела, за жал, не можат да се пофалат со некоја особена трајност.

  Оваа хидратантна крема е совршена. И мирис и квалитет и се` по список.
  [​IMG]

  Лабелата им се исто многу добри... со еден збор вреди да се инвестира во одредени парчиња.
  Дел од производите се со забегани цени, но голем дел прилично достапни. :)
   
  На Lella, joy1 и angelina1 им се допаѓа ова.
 16. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.637
  Од Yves Rocher,омилен ми е овој тоник за лице. Не е воопшто агресивен,не содржи алкохол и не ја суши кожата. Нежно ја чисти. Има пријатен мирис и содржи органски одгледувана камилица. Без парабени и други хемикалии е. Прекрасен е. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 85016.jpg
   85016.jpg
   Големина на фајлот:
   10,7 KB
   Прегледи:
   406
  На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.061
  Допаѓања:
  77.430
  Пол:
  Женски
  Го користела ли некоја шампонов да ми направи мини-рецензија ? :)
  [​IMG]
  Обично ми годат шампони на база на камилица, а овој го мислам веќе некое време и никако да се решам да го купам.
   
  На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.461
  Допаѓања:
  15.047
  Пол:
  Женски
  Производи од yves rocher

  Какви им се пудрите да не знаете и колку се покривни?
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 19. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  624
  Карина8 јас неколку имам потрошено, ама од Германија ми ги носат.
  Гледам го има и на страната на Yves Rocher Mk (1349 ден.) веројатно го има во продавницата во Сити Мол.
  http://www.yves-rocher.mk/shop/item.aspx?itemid=528
   
  На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  12.892
  Пол:
  Женски
  Јас го користам веќе еден месец,ако не и месец ипол...незнам точно. Шампонот е одличен,прекрасна ја прави косата.Не сум плава,бринета сум и ми дава прекрасен златен сјај на косата,нежна ми е,мека...а да не зборувам колку прекрасно мириса на камилица,мед...некоја мешавина убава.Откако ќе ја измијам со него косата мирисот ми трае се додека не ја измијам пак косата . Сега,откако го пробав,мислам дека нема да можам без него,прекрасен шампон.Се става по малку,многу прави пена. :)
   
  На UnordinaryOne и Mishela им се допаѓа ова.