1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Yves Rocher козметика

Дискусија во 'Лице' започната од smiley-32, 13 октомври 2011.

  1. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Што се случува со продавниците на Yves Rocher, многу од производите што ги побарав ги немаат и во двете продавници, да не се затвараат :o , штета сите производи им се супер :( а се со нормална цена :)
     
    На sunfemina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.615
    Пол:
    Женски
    Хмм не би требало, јас денес бев во ГТЦ и беа доста снабдени...може така ти се погодило :?:
    https://www.google.com/search?q=yves+ro ... B432%3B520


    Јас го земав шампонов од камилица, во последно време сум очајна да си ја осветлам косата по природен пат, а и општо мн. добро ми делуваат шампони на база на камилица. Имам светла коса, на сонце скоро плава. Ќе го испробам и се надевам дека ќе бидам задоволна :)
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  3. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Сигурна сум дека ќе бидеш задоволна,јас го користам и дава преубав сјај на косата.Да не заборавам и мирис прекрасен. :)
     
    На UnordinaryOne му/ѝ се допаѓа ова.
  4. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Иако ја имам гледано продавницава со гтц и сити мол,не сум влегла.
    Но пред некој ден го добив парфемов на подарок,траен е ама не ми се допаѓа бидејки основниот тон е ружа,а мразам парфеми кои мирисаат на ружи. :D Но сепак го користам понекогаш,и сум горе доле задоволна.

    [​IMG]
     
  5. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Dali pudrite na Yves Rocher imaat zastiten faktor ,konkretno za kombinirana koza?
    Se izvinuvam za latinicata od mob sum
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  6. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.615
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали шампонот против првут дали делува и за колку време има резултати? :?: Јас го земав Head&Shoulders, друго не ми помагаше за првутот ама некако ми е мн агресивен во последно време...па ако е стварно убав да го земам :)
     
  7. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Сте добиле награда?
    Сте учествувале во она за 8март на фб?
     
  8. ivancekitty

    ivancekitty Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    6.539
    Jас учествував неколку пати,но ништо не добив :(
     
  9. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    После извесно време користење на некои производи од оваа козметика можам само да кажам дека се страшно преценети,а и почнувам да се сомневам дека навистина се органски/природни.
    Шампоните ми предизвикаа првут што никогаш не сум го имала,а башка што треба полна рака да ставиш за да пени,парфемчињата (јоргован) се чиста вода за 1000 денари,трајност од соба до надворешна врата.Мицеларната вода не е лоша ама не е ни некоја научна фантастика иста како и од било која друга фирма,кремите за лице 1300 ден ''позлатени'' не се дефинитивно,чисто преценети,органскиот антипреспирант е гола вода ете ми стои полн,геловите за туширање убаво мирисаат но не пенат како и шампоните.
    Друга работа страшно иритантна се продавачките што се прават на 3 ипол за печатите и картичките,знам дека си полнат картички со печати за себе ама усул да се немало,па и поглед ко ќе ти упати таа од Сити мол леле мајко.
    Oчекував многу повеќе,ама не ме воодушеви.
     
    На SparkyAngel, slobodka и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
  10. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    484
    Јас немам многу работи користено од оваа марка...имав еден парфем кој за жал не беше воопшто траен.
    Шампонот за волумен и регенераторот со сладок бадем ми се прекрасни, па решив да ја пробам и маската со сладок бадем која малку е да речам дека е очајна. Регенераторот повеќе ми ја омекнува косата од маската, а би требало да е обратно. Маската чини 420-430 денари ама е никаква. Оние од Генера или како и да се вика марката се каде каде подобри а се 100 денари.
    Глобално гледано немам некое специјално мислење за нив, онака ми се 50-50.
    Да се надоврзам на муабетот со продавачките, мене до сега ми се немаат погодено некои неуслужливи или иритантни или whatever. Ако има по гнасни од оние у Космо јас глава сечам :)
     
    На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
  11. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Има ли некоја од вас користено некој производ од Био Кокос ?
    Гел за туширање,лосион ..или тоалетна вода?
    Да сподели какви се,дали вредат или не,зошто сакам кокос ама не сакам за џабе пари да давам. :)
     
  12. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.722
    Допаѓања:
    3.365
    знаете ли која од нивните пудри е за сува кожа и да покрива доста? разгледував на веб страната ама никаде не пишува за каква кожа се наменети :?:
     
  13. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    http://www.yves-rocher.mk/shop/item.aspx?itemid=709 пишува за сува и нормална а колку покрива не знам :) . Јас од сите досега пробани производи сум многу задоволна .
     
    На butterflysk му/ѝ се допаѓа ова.
  14. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Вршат ли достава по градови и колку чини ? Не сум од Ск а очајно ми требаат некои нивни производи а овој месец тешко дека ќе наминам во Ск, да знам дали се исплаќа или да си почекам :D
     
  15. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Продавницава ако не се лажам ја има и во сити мол и во гтц :)
     
  16. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Јас ја имам оваа и сум многу задоволна засега. Делува помрсно, ама се впива брзо и не прави проблем понатаму во денот.
    Што се однесува до продавачките, таа во ГТЦ е супер, и навистина од помош при изборот на производи, додека таа во Сити Мол е многу понезаинтересирана, но сепак секогаш била коректна.
     
  17. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.646
    Допаѓања:
    95.704
    Пол:
    Женски
    Јас сум многу задоволна од Био линијата, маж ми има проблематична кожа па ја земавме од Био линијата со овес кремата за туширање, одлична е, му се исчисти грбот од бубуљици многу, и јас ја користев и ми се смируваше кожата после туширање. Сега користам од Хамамели билка гел за туширање и исто сум презадоволна, деновиве треба да идам да направам нови набавки, немам веке ни шампон ни регенератор ништо немам па да идам да си испазарам не е лошо, а и некое печатче да заработам, ќе треба да се зимаат подароци од кај нив наскоро :D
     
    На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Се изненадив од гелов многу добро ја вади шминката.
    Шампонов преубаво мириса и многу мека ми ја прави косата.
     

    Прикачени фајлови:

    • gel.jpg
      gel.jpg
      Големина на фајлот:
      6,8 KB
      Прегледи:
      237
    • sampon.jpg
      sampon.jpg
      Големина на фајлот:
      19,9 KB
      Прегледи:
      237
    На SparkyAngel и anggell им се допаѓа ова.
  19. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Може да ми пишеш колку пари го купи гелот за вадење шминка. Во Сити Мол сто пати имам поминато од продавницава, ама немам нитуеднаш влезено. Дали цените им се како на Lush?
     
  20. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    http://www.yves-rocher.mk/shop/ еве види си ги цените на сите производи,разгледај си. :)

    Гелот е 259 ден. :) http://www.yves-rocher.mk/shop/item.aspx?itemid=218
     
    На Nausicaa и SparkyAngel им се допаѓа ова.