1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Zaragoza-Aragonija-Spain

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од alf, 12 август 2019.

 1. alf

  alf Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Машки
  Сарагоса е главен град на покраината Арагонија која се наоѓа на 400км северно од Мадрид и 350 км западно од Барселона. Главни атракции се Basílica de Nuestra Señora del Pilarнаоѓа во центарот на градот .Пред базиликата ја гледате реката Ебро.Ебро,Тахо, Гвадалкивир и Гвадилјана се 4 те најголеми реки на иберискиот полуостров.
  20190716_070251.jpg
  Светската топка која се наоѓа во центарот Пилоар.
  20190716_071336.jpg
  Знакот на Сарагоса кој се наоѓа на Plaza of Our Lady of the Pillar
  20190716_071806.jpg
  Внатрешноста на базиликата.
  20190716_072118.jpg
  Плоштадот.
  20190716_072914.jpg
  Камениот мост во сарагоса.
  20190716_073813_001.jpg
  20190716_073451_002.jpg
  и замокот Алџафеира.
  20190716_080327.jpg
  Ристо Крле напишал книга Парите се отепувачка- затоа трошете ги парите за патувања и не ги штедете за други.
   

  Прикачени фајлови: