1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

zbuneta

Дискусија во 'Канта' започната од malata1993, 28 мај 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. malata1993

  malata1993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Epa vaka pred 1 nedela raskinav so mojot decko so koj odev skoro 1 mesec :( se zapoznavme slucajno iako toj mi se svigjase podolgo vreme bevme drugari.Ne znaev dali imam sansi kaj nesgo bidejki toj sakase edno devojce no taa ne mu obrnuvashe vnimanie.No bidna kako bidna se fativme i mi beshe mn interesno so nego toj doagjase kaj mene nekolku pati i se beshe ok.No ednsah mi se javi i mi rece deka kje dojde kaj mene da sedime jas se soglasiv.Toj dojde no dojde pijan i se zakaravme i toj rece deka kje odi da pie so dr jas na toa burno izreagirav i mu rekov vejke da ne me bara a toj nisto ne kaza i si zamina.Utredenta mi se javi okolu 6 i me prasa dali ke izleguvam jas mu rekov nz no sepak izlegov koga toj me vide i nisto ne izreagira se praveshe kako da ne me poznava i bash koga si pojdov toj me zastana i pocna da mi se izvinuva i mi rece deka vejke nema da mu se povtoi jas toa go prifativ i mu oprostiv kako aj demek ne e ni bilo . Vo sabotata trebashe da odime na ribnik vo blizina na negovata kuka jas otidov so mojata dr. no nego go nemashe dojde posle 1 cas i ne ni dojde da se pozdravi so nas sedeshe na strana so negovite dr.i nabrzina si otide jas mu se javiv i go prasav zosto ne dojde a toj mi se vadeshe od negovito dr demek kako toj ne sakal :worried: .I potoa se sretnavme vo grad i toj me moleshe da mu oprostam no jas bev mn.izigrana i ne sakav, ne zborevme nekoe vreme pa potoa pocnavme na fb da si pisuvame porr i sea toj mi veli deka me saka a jas vo toa ni najmalce nemozam da poveruvam zosto koga e so drugarite e sosema sprotivna licnost vo ona sto me ubedi deka e .. a znam deka seuste zaljuben vo taa devojka iako toj ne saka da go priznae toa ..ve molam za sovett :?:
   
 2. skywalker

  skywalker Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  malata1993, можам да се кладам дека е јарец во хороскоп ! :)
  и јас имав еден таков дечко (ако може така да се нарече:)) .. едноставно не ти е потребен бидејќи на некој начин не сака да те претстави пред друштвото а тоа е ЉУБОВ :) сигурно има момци кои сакаат да бидат со тебе.. а и месец не е незнам колку долга врска, т.е не е воопшто :)
  Само напред и чекаме вести дека си среќно заљубена во нов дечко :) поздрав :)
   
 3. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  А јас се кладам дека има 16 години. :D И ако ти е эа утеха, такви си се машките и понатаму, другарите се најбитни.Тоа е... :(
   
 4. skywalker

  skywalker Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Не се менуваат никогаш :) ќе најдат девојка што ќе и одговара за викенди да е сама :)))) не дозволувај да бидеш таква :)
   
 5. zaljubena1

  zaljubena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Bliznaci e vo horoskop ,i ima 16 god da no jas se zatreskav vo nego do usi :D porano mi se javuvashe non stop a sea koga kje me vidi ni zdravo ne mu kazuva a iako se dopisuvame na fb :$
   
 6. skywalker

  skywalker Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Епа тогаш врската ви е виртуелна ! :/
  јас се изјаснив .. да сум на твое место клоцата и чао чао :)
   
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Премногу детско однесување од негова страна... А и велиш дека сакал друго девојче. Па тргни се од него, со сила убавина не бидува. Освен ако сакаш да му бидеш привремена додека не упали кај другата. Извини на искреното мислење :)
   
 8. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Ехехе знаев :D :D Абе не му се замарај ама ич, за еден месец ќе се смееш за ова .
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Потполно се согласувам со Криси. Ќе си викаш БОЖЕ, ЗА ШТО ЛИ СЕ СЕКИРАВ?
  Типично незрело за момче на негови години. Ништо ново.
  И патем (се извинувам за оф-топик), но немаше потреба нова тема да се отвара ;)
  Поздрав и секое добро.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.