1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Zepter (Цептер)

Дискусија во 'Дом' започната од Zaljubena111, 15 јануари 2011.

 1. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Zepter International произведува, продава и дистрибуира ексклузивни, високо квалитетни производи за широка потрошувачка ширум светот првенствено со директна продажба преку својата мрежа од преку 120.000 консултанти, а исто така и преку салони за малопродажба. Од своето основање, Zepter тежнее да го унапреди животниот стил на луѓето ширум светот и да стане суштински дел од секојдневното живеење.
  Во изминатите неколку децении, Zepter стана глобална компанија со продажба преку своите подружници во преку 40 земји на пет континенти во целиот свет.
  Колку користите производи на цептер и што мислите дали вредат производите за цените?
   
 2. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Zepter

  Баш вчера мајка ми купи 2 производи од Цептер.... А пред тоа има купувано уште неколку... Незнам таа се фали јас толку и ги користам.. Само и велам без врска лупа пари :D :D :D (поарно на мене да ги дадеше) :$
   
 3. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
  Zepter

  Ако си млада и немажена така размислуваш да ти ги даде парите но верувај дека тоа мислење набрзо ке го смениш кога ке посакаш да имаш убава кујна убави садови и др. Јас имам многу производи од цептер и да знаес дека тие се за многу години да не решам после мене и моите деца ке ги користат.
   
 4. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  463
  Zepter

  точно дека производите се многу убави и квалитетни, ама да да дадам 500 евра за тенџере?? мало морген :?:
  Постојат милиони брендови на кујнски садови со убав квалитет а со понормални цени.
   
 5. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  61
  Zepter

  Ја рекламираат една правосмукалка,6 во 1,или така нешто беше,имаше занимлива реклама,да не знае некој колку пари е?
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Zepter

  Мајка ми има едно теџере и 150 евра го платила (во времето 200 марки) па задоволна е. Смешно звучи толку пари за едно тенџере, ама сепак кога се готви дома постојано, навистина е потребно.
   
 7. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.681
  Допаѓања:
  97.906
  Пол:
  Женски
  Zepter

  Имам и јас неколку парчиња,и тоа купени кога работев и имав повеќе пари..убави се навистина ,но и премногу скапи..исто ја имам правосмукалката со воден филтер,син ми имаше проблем со алергија,и сега кога ќе се стам колку ари го купив срце ме стега ...тогашни 800 марки...сега има со истата функција но многу поевтини.
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Дома имаме многу производи од zepter,сите се extra,no comment.
   
 9. ivanak

  ivanak Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  13
  Девојки доколку сте заинтересирани за производите на цептер , пишете ми слободно порака јас сум соработник за продажба и презентација . Поздрав
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  имам масажер за целулит, и машина за депилирање, масажерот нема некои силни вибрации, подобро е на релакс н тон, а машинката не ја користам зашто мнооогу ме боли, понеболно ми е со депилација :) ова дур да ги исчупа сите влакна мислам дека ќе умрам.
  мајка ми користеше креми, а јас имам користено една темна глина од нив, на времето, убава беше :)
   
 11. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Имам колекција тенџериња :) и сет ножеви. Одлично функционираат и навистина ти треба само маалку масло, а ножевите се прва лига, сечат гајле немаат.
   
  На ivanak му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Има некој кафемат од цептер со пристапна цена?
  Ама да може да прави повеќе видови кафиња, не само обично турско?
   
 13. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Одамна не сум разгледала производи на Цептер, порано некако поекспонирани беа. Има каталог на интернет?
  Имавме по нешто ама многу одамна купено, претежно козметика и тенџере едно што се користи и ден денес без проблем.
   
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Еве една страничка, ама не ми се допаѓа баш распоредот, не е воопшто прегледно.
  http://country.zepter.com/mk_MK/?m=220
  И знае некој за моето прашање, за кафемат до кај 4000 денари од цептер дали постои некој таков или?
   
 15. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  225
  Мислам дека во Цептер нема ништо до кај 4000 денари. Барем јас не сум видела нешто толку ефтино.
  Јас имам едно тенџере и неколку садови од Цептер, рачен масажер и инхалатор. Од се сум презадоволна!!!
   
 16. ivanak

  ivanak Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  13
  http://www.facebook.com/zepter.ivana?ref=tn_tnmn
  Add-ни ме, ги имам на слики скоро сите производи можеш слободно да ги разгледаш , ако ти треба нешто пиши ми слободно :) Поздрав
   
 17. valentinagjorgjieva

  valentinagjorgjieva Активен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  каде може да се видат производите, има ли некаде католог и цените исто така каде може да видат, поздрав
   
 18. valentinagjorgjieva

  valentinagjorgjieva Активен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  каде може да се видат производите, има ли некаде католог и цените исто така каде може да видат, поздрав
   
 19. didush

  didush Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Ја користам камената пудра,коректорот,плавото маско за тело сенките ружот топломерот и фенот....од сите сум презадоволна особено од козметиката...не сте свесни колку мноугу трае...им ги препорачувам на сите навистина се исплати за парите
   
 20. martinameli

  martinameli Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Имаме за продавање Bioptron од Цептен и CleanSy чистач на пареа, ако е некој случајно заинтересиран.