1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Zepter (Цептер)

Дискусија во 'Дом' започната од Zaljubena111, 15 јануари 2011.

  1. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Zepter International произведува, продава и дистрибуира ексклузивни, високо квалитетни производи за широка потрошувачка ширум светот првенствено со директна продажба преку својата мрежа од преку 120.000 консултанти, а исто така и преку салони за малопродажба. Од своето основање, Zepter тежнее да го унапреди животниот стил на луѓето ширум светот и да стане суштински дел од секојдневното живеење.
    Во изминатите неколку децении, Zepter стана глобална компанија со продажба преку своите подружници во преку 40 земји на пет континенти во целиот свет.
    Колку користите производи на цептер и што мислите дали вредат производите за цените?
     
  2. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Zepter

    Баш вчера мајка ми купи 2 производи од Цептер.... А пред тоа има купувано уште неколку... Незнам таа се фали јас толку и ги користам.. Само и велам без врска лупа пари :D :D :D (поарно на мене да ги дадеше) :$
     
  3. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Zepter

    Ако си млада и немажена така размислуваш да ти ги даде парите но верувај дека тоа мислење набрзо ке го смениш кога ке посакаш да имаш убава кујна убави садови и др. Јас имам многу производи од цептер и да знаес дека тие се за многу години да не решам после мене и моите деца ке ги користат.
     
  4. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Zepter

    точно дека производите се многу убави и квалитетни, ама да да дадам 500 евра за тенџере?? мало морген :?:
    Постојат милиони брендови на кујнски садови со убав квалитет а со понормални цени.
     
  5. roberta-rubi

    roberta-rubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    61
    Zepter

    Ја рекламираат една правосмукалка,6 во 1,или така нешто беше,имаше занимлива реклама,да не знае некој колку пари е?
     
  6. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Zepter

    Мајка ми има едно теџере и 150 евра го платила (во времето 200 марки) па задоволна е. Смешно звучи толку пари за едно тенџере, ама сепак кога се готви дома постојано, навистина е потребно.
     
  7. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.984
    Пол:
    Женски
    Zepter

    Имам и јас неколку парчиња,и тоа купени кога работев и имав повеќе пари..убави се навистина ,но и премногу скапи..исто ја имам правосмукалката со воден филтер,син ми имаше проблем со алергија,и сега кога ќе се стам колку ари го купив срце ме стега ...тогашни 800 марки...сега има со истата функција но многу поевтини.
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Дома имаме многу производи од zepter,сите се extra,no comment.
     
  9. ivanak

    ivanak Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    13
    Девојки доколку сте заинтересирани за производите на цептер , пишете ми слободно порака јас сум соработник за продажба и презентација . Поздрав
     
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    имам масажер за целулит, и машина за депилирање, масажерот нема некои силни вибрации, подобро е на релакс н тон, а машинката не ја користам зашто мнооогу ме боли, понеболно ми е со депилација :) ова дур да ги исчупа сите влакна мислам дека ќе умрам.
    мајка ми користеше креми, а јас имам користено една темна глина од нив, на времето, убава беше :)
     
  11. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Имам колекција тенџериња :) и сет ножеви. Одлично функционираат и навистина ти треба само маалку масло, а ножевите се прва лига, сечат гајле немаат.
     
    На ivanak му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Има некој кафемат од цептер со пристапна цена?
    Ама да може да прави повеќе видови кафиња, не само обично турско?
     
  13. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Одамна не сум разгледала производи на Цептер, порано некако поекспонирани беа. Има каталог на интернет?
    Имавме по нешто ама многу одамна купено, претежно козметика и тенџере едно што се користи и ден денес без проблем.
     
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Еве една страничка, ама не ми се допаѓа баш распоредот, не е воопшто прегледно.
    http://country.zepter.com/mk_MK/?m=220
    И знае некој за моето прашање, за кафемат до кај 4000 денари од цептер дали постои некој таков или?
     
  15. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    Мислам дека во Цептер нема ништо до кај 4000 денари. Барем јас не сум видела нешто толку ефтино.
    Јас имам едно тенџере и неколку садови од Цептер, рачен масажер и инхалатор. Од се сум презадоволна!!!
     
  16. ivanak

    ivanak Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    13
    http://www.facebook.com/zepter.ivana?ref=tn_tnmn
    Add-ни ме, ги имам на слики скоро сите производи можеш слободно да ги разгледаш , ако ти треба нешто пиши ми слободно :) Поздрав
     
  17. valentinagjorgjieva

    valentinagjorgjieva Активен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    каде може да се видат производите, има ли некаде католог и цените исто така каде може да видат, поздрав
     
  18. valentinagjorgjieva

    valentinagjorgjieva Активен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    каде може да се видат производите, има ли некаде католог и цените исто така каде може да видат, поздрав
     
  19. didush

    didush Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Ја користам камената пудра,коректорот,плавото маско за тело сенките ружот топломерот и фенот....од сите сум презадоволна особено од козметиката...не сте свесни колку мноугу трае...им ги препорачувам на сите навистина се исплати за парите
     
  20. martinameli

    martinameli Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2015
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Имаме за продавање Bioptron од Цептен и CleanSy чистач на пареа, ако е некој случајно заинтересиран.