1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ziaja & Kolastyna

Дискусија во 'Тело' започната од glow, 18 февруари 2010.

 1. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Ме интересира дали некој ги има користено производите на Ziaja или Kolastyna и какви искуства има со истите? Јас досега ги немам користено. Неколку пати се мислев дали да купам, но пак се враќав на проверените производи. Па, ајде бујрум со ваши мислења и искуства на оваа тема. :)
   
 2. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Јас ги имам користено и сум премногу задоволна , немам никакви негативни искуства, многу се ефтини а природни
   
 3. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Фала Дидија за споделеното искуство. Ме охрабри и јас да пробам. Деновиве ќе купам,па ќе пишам мои искуства. :)
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Јас првпат слушам, ако сакате објаснете ми за каква козметика станува збор :oops:
   
 5. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Маја8 еве ти линк,погледни и ќе ти стане јасно: http://www.beautyshop.com.mk/Default.aspx ;)
   
 6. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  и јас имам земено производи од нив...поточно колекцијата од маслинка за сува кожа, и сум пријатно изненадена...бидејќи најчесто купувап поскапи креми тоници...овие се можам да кажам и подобри...цената ми ствараше малку сомнеж али се супер...исто моја комшивка зема мислам од зиаја крема против брчки , за +40 и е многу задоволна...
   
 7. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Ти благодарам enca, баш ме охрабри...токму за линијата со маслиново масло се мислев да ја пробам. :)
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.015
  Допаѓања:
  198.830
  Пол:
  Женски
  Ова само со нарачка преку каталог оди? Или може да се купи во продавници?
   
 9. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Може д се купи директно во нивните продавници, ги имаат повеќе ,на страната можеш да видиш каде се има претставништво
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Баш пред некој ден претерував нивни каталог.И баш ми беше чудно стварно евтини цени имаат.Ама не се осудив да порачам нешто,што занм, никој ми ги немаше посочено.А што,изгледа понови се на пазарот?Ама и накит во истот каталог имаше,ама цените,вери хај :roll:
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.015
  Допаѓања:
  198.830
  Пол:
  Женски
  Благодарам Дидија ;) :D
  Значи само во Скопје, Битола, Струмица и Тетово... ќе чекам значи... кога ќе одам Скопје ќе видам што има... мене ми треба крем за околу очи, досега што и да ставев ме печеше... овие ги има пробано некој? :?:
   
 12. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  СУПЕР производи јас сум многу задоволна,ги користам веќе некое време и ви ја препорачувам путерот и купка за тело COCOA...поздрав :D
   
 13. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Производите на пазарод не се воопшто од скоро, само кај нас се од пред некоја година. Инаку се е на природна база, значи ги нема хемиите како кај др фирми, а тоа што се ефтини е поради тоа што сеуште се промовираат. Накитот е според мене многу достапен, имам неколку парчиња, сепак се разботи за сребро и злато + КИЛИБАР(полудраг камен), кој е познат по тоа дека има многу позитивни влијанија.
   
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Луѓе бе ме чудат цениве. Стварно се ефтини работиве
   
 15. emilly

  emilly Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Имам користено кремови од нив и навистина се одлични а башка и цените се доста прифатливи
   
 16. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  e kako da se zaclenam i moze li naracka da se pravi preku net ako si nezaclenet aj koj znae neka kaze bas me zainteresira ova bas cool proizvodi a po pristapna cena
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Јас сум најредовен посетител во Бјути Шоп. Персоналот е многу пријатен и нормално имаат тестери, за се'.
  Нека не ве спречува тоа што цените се ефтини, бидејќи производите им се прекрасни.

  Во Скопје имаат продавница во ГТЦ (златарскиот дел) и во Скопјанка.

  Од производите - имам пробано многу работи од декоративната козметика на Карло Ди Рома, пудра, сјајчињата им се без маана, кармините исто, моливчиња ...

  Од Зиаја ги имам користено колекциите гел за туширање и путер за тело на база на какао, кокос и портокал, за првите две немам зборови. ;) Преубаво.
  Кремата за раце е убава, средството за интимна нега... Да не набројувам, појдете и видете, имаат и многу на попуст, нема да зажалите. :)

  Имам и два комплети од килибар и прстени, накитот е преубав.
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Редовно купувам таму шминка и козметика, семејството на другарка на мојата сестра го држи beauty shop и со сигурност можам да кажам дека квалитетот е дури и повеќе од тоа што се добива за тие пари.
  Шминката значи, е со повеќе од добри цени, особено сум луда по сенките и лаковите.
  За кремите, може мајка ми да зборува повеќе, зошто од таму си ги купува. Јас сега си го купив комплетот со какао, гел за туширање, путер за тело и крема за лице, и сум прееезадоволна.
  А накитот е од клибар и сребро и затоа е скапичок.Јас на подарок добив еден прстен, стварно е преубав.
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски

  инаку за зачленување може преку интернет. Сестра ми исто така си работи, со тоа што и прават нарачки од каталогот. Зависно од тоа колку ти нарачуваат, имаш процент кој можеш во пари да го земеш или да купиш производи од пордавницата, а добиваш и подарок.
   
 20. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Од пред некое време и јас почнав да ги користав производите од овие фирми!!!!
  Производите се одлични, а цените се пристапни!!!!
  Само сакам да ги прашам тие кои се зачленети, дали таа teen пудрата покрива (бидејќи имам пеги), и ако покрива дали сеуште ја има !??!?!