1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Zivotot e krug"..ili ne?

Дискусија во 'Канта' започната од Justinna, 25 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Justinna

  Justinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  29
  Aee cupina me interesira edno vase mislene. Dali nekogas ste pomislile "Zivotot e krug i kolku i da sakas da izbegas od nekoi nesta.. ednostavno ne mozis" ? Od nesta koj ti se slucile, a ti sakas da izbegas od niv, da gi izbrisis kako nikogas da ne bile del od tvojot zivot. Ne mislam bas na ljubovni vrski (vo smisla ''Lele ova pak mi se slucva so sekoj decko) tuku na opsti raboti od zivotot kako na primerer drugarstvoto, lugeto okolu tebe....
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.695
  Допаѓања:
  65.010
  Пол:
  Женски
  Има доста теми за животот низ форумот, оваа е малку и нејасна и оди под клуч. Го молам авторот да ги прочита правилата на форумо за отворање на тема и пишување на кирилица. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.