1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Zosto ima luge koi se nasladuvaat da otrujat nekoe kuchence

Дискусија во 'Канта' започната од Gabby26, 15 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Gabby26

  Gabby26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Znaci ova e nesto neverovatno kakvi luge postojat...pa da pominat i vo dvor da vi frlat nekoe meso so otrov i posle pola saat da si go najdete najmiloto nesto vo zivotot mrtvo...Denes mi se sluci toa,moeto kutre staro edvaj 2 godini go otru nekoj od moite "sosedi"... Najtragichnoto e toa shto vo mojot dvor se sluci toa,ne mi se veruvase kakva situacija me zatekna...Kakvi se tie luge so mozat indirektno da utepaat nekoe takvo milo zivotinche,shto na nekogo toa mu znachelo se...Bilo tuka vo sekakvi momenti i znae da te precheka so nasmevka metaforichno kazhano...A pa da ne zboram za onie shto DIREKTNO gi ubivaat,zarem ne im e zal koga ke gi poglednat tie mili ochinja...I ne bev samo jas povredena na toj nachin tuku i nekolku moi sosedi,sreka eden od niv na vreme go odnel na veterinar...
  Koj se slozuva so mene sakam da se napravi nekoj PROTEST ili STRAJK kako i da e,da se zabranat prodazhbi na takvi otrovi,zasto denes ostanav bez moeto kutrence poradi tie luge i tie E**** OTROVI...
  Koi i da ste stvarno ste MALOUMNI...
  R.I.P. Acika :'( <3
   
 2. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Душо, Господ гледа се!
  Како што не создал нас така ги создал и кученцата и другите животни.
  Е сега ќе ти кажам 2 случаи:
  1. Човеков ги имаше отруено СИТЕ комшиски кучиња и оние што беа на улица!
  2. Имавме кучка со 4 кученца и стариов ги отру сите! Ми падна криво и мѕ ја скршив влезната врата, прозорот и му го уништив дворот!
  Е сега на 1 му умре син му, а на 2 жена му. И на двајцата тие им беа се во животот.
  Знам, ќе се навикнеш на милениче, го чуваш пазиш и криво ти е, но се се враќа, се се плаќа!
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  А зошто има луѓе што ја крадат државава?

  А зошто отварате теми без да видите дали има иста или слична?

  Темава е дупла. Во Општи дискусии има тема Нема правда. Таму напиши си и пожали се.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.