Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Zuhair Murad

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 5 март 2011.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.276
  Имаме тема за Елие Сааб, а мислам дека вреди да го споменеме и вториот предобар либански дизајнер Зухаир Мурад.
  Првата ревија му била во 1995та година и оттогаш ужива во угледот што се повеќе го стекнува со годините.
  Има фантастични колекции, неговите креации се раскошни, во сензационални бои и извонредно ткаенини, се потсетува на египетската принцези, грчки божици и чист, прекрасен сјај.
  Тој има колекции за висока мода, колекции за секојдневие и акцесорис, а планира проширување на неговите колекции и во однос козметички производи, парфеми, долна облека...
  Има сопствени бутици во Бејрут, Париз и Милано.
  Релативно е нов но светките ѕвезди се повеќе се гледаат во неговите гламурозни креации.

  Еве дел од неговите фустани.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Секоја чест :wasntme:
  [​IMG]
   
  На TS-310, TheKiketoo, LivingGlam и 2 други им се допаѓа ова.
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.841
  Допаѓања:
  2.138
  Го обожавам фустанот што го носи Блејк Лајвли... Совршенство
   
 3. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Прекрасни креации :) Ги обожавам ситее :inlove: :inlove: :inlove:
  Еве нешто од неговата колекција за пролет 2011

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Dgirlll и rossonerka им се допаѓа ова.
 4. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.841
  Допаѓања:
  55.656
  Пол:
  Женски
  Неверојатен е. Му ги обожавам фустаните, човеков навистина знае што е раскош и женственост. Во секоја колекција внесува нешто ново и свежо, но сепак останува доследен на себеси.
  Венчаниците се фантазија.
   
  На girl1985 и FBI им се допаѓа ова.
 5. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Couture
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.276
  Неговите венчални фустани :inlove:

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
 8. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.247
  Допаѓања:
  5.099
  ги имам разгледувано пред некој месец колешка шиеше фустан за свадба по негова креација. Ми го кажа неговото име и ми рече ако сум сакала за свадба да правам венчаница да ги погледнам неговите. И навистина типот има прекрасни венчаници и фустани така да ќе ми биде во листата на избор при венчаница :lol:
   
 9. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.645
  И кај овој креатор како и кај Ели Сааб за око ми запнаа венчаниците :inlove: едноставно прекрасни се.
  Ахх и откажувам љубов на Вера Ванг сега овие од Истокот ми се фаворити.

  Ми се допаѓа сета таа женственост и гламурозност, едноставно прекрасни се.. :inlove:
   
 10. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  624
  Мене неговите креации за око ми запнаа пред некоја сезона кога ја разгледував колекцијата на Манго,во луксузната понуда беа токму неговите креации :inlove:
  Претходно не знаев за него.
  Оттогаш редовно ги разледувам неговите најнови колекции.
  пролет- лето 2011...
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Креациите му се љубов на прв поглед. Толку се величенствени, елегантни, женствени, гламурозни, грациозни, сексапилни, раскошни, совршенство...ФАНТАЗИЈА!!! Што би се рекло празник за очи. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.794
 13. badem4e

  badem4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  ммммммммм сите ми се свиѓаат совршено
   
 14. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.298
  Преубавооооо!
   
 15. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Убави креации . =)
   
 16. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.247
  Допаѓања:
  5.099
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 17. Estelle

  Estelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  154
  Murad и Elie Saab се устав за елегантни хаљини :clap:
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.276
  ууууууууф :inlove:
  Првиот е мој, другите поделете си ги, ама првиов не ми го рчкајте :wasntme:
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Готово, јас го земам 4-тиот! :D :inlove:
   
 20. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Прекрасни фустани има, баш по мој стил. Според неговиот модел на овој фустан си шиев за матурската. Само не е иста боја. :inlove:
  [​IMG]